nasiona marihuany

GHE Ripen - obiektywnie o kontrowersyjnym nawozie.

Wyszukiwarka Forumowa:

krtek77

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2016
Postów
528
Buchów
0
GHE Ripen - nawóz o którym słyszał chyba każdy. Jak wiadomo budzi czasami kontrowersje - podobno psuje smak (napisałam podobno, bo sama nigdy go nie użyłam). Dzisiaj przy sprzątaniu wyciągnęłam nieotwartą jeszcze butelkę tego nawozu i postanowiłam sprawdzić co takiego ma w składzie, że tak psuje smak.. i co się okazało?

GHE FloraBloom
N: 0%
P: 5% P2O5
K: 4% K2O
Mg: 3% MgO
S: 5% SO4

GHE Ripen

N: 0%
P: 6% P2O5
K: 5% K2O
Mg: 3% MgO
S: 5% SO4

Ale teraz spójrzmy na dawkowanie: FloraBloom - 15ml/10l (w H3ad Formula której używam to 24ml/10l), Ripen - 50/60ml/10l.
Wniosek? TO PRAWIE TEN SAM NAWÓZ! Nawet kolor ma identyczny! największą różnicą jest dawkowanie, smak psuje najpewniej ogromna ilość nawozu podawana w ostatnich dniach życia rośliny a nie którykolwiek ze składników nawozu! W ramach eksperymentu jeden z plantów będzie podlewany 2tyg Ripenem (a potem tydzień na samej wodzie) w zmniejszonej dawce i przekonam się organoleptycznie co i jak ;-)
 

San Pedro

Prostak i do tego cham
Rejestracja
Sie 25, 2010
Postów
308
Buchów
1
Czekam na opis z twojego doświadczenia ja stosowałem lecz zawsze na wszystkich roslinach wiec ciekawi mnie eksperyment jak byś zamieściła jakieś fotki z tego też było by ekstra
 

Zawisza Czarny

Well-known member
Rejestracja
Wrz 27, 2015
Postów
331
Buchów
0
uzywalem wielokrotnie i nie rozumiem tego demonizowania ripenu .... taka sama chemia jak wiekszosc
no chyba ze mamy tu smakoszy z bardzo delikatnym podniebieniem hehehe
 

Hajle Sellasje

Well-known member
Rejestracja
Mar 20, 2010
Postów
338
Buchów
0
Chcesz mase lejesz Ripen chcesz jakość to robisz flusha. Tak to widzę.
 
L

LouieVegas

Guest
A co jakby na ostatni tydzien zarzucic samego FloraBloom w troche wiekszej dawce?
 

Hajle Sellasje

Well-known member
Rejestracja
Mar 20, 2010
Postów
338
Buchów
0
Pewnie będzie smaczny osad na ustach, języku i gardle :) Spodziewałbym się napuchnięcia topów. Czekamy na wyniki eksperymentu...
 

iniemamocny12

Well-known member
Rejestracja
Wrz 19, 2010
Postów
253
Buchów
0
Ja lałem na potęge, potem flush i z metra pękło 600g za***istego smacznego i pachnącego palonka :)
 

Hajle Sellasje

Well-known member
Rejestracja
Mar 20, 2010
Postów
338
Buchów
0
Flush obowiązkowy po tym preparacie, ale producent zaleca stosowanie do ścinki...
 

Łodyga2

stuck on the trip
Rejestracja
Wrz 26, 2015
Postów
594
Buchów
4
mozna lecieć do ścinki i potem zrobić water curring
 

mastablastskun

Active member
Rejestracja
Gru 10, 2011
Postów
35
Buchów
12
Ile dokladnie dni przed scinka splukiwac sama woda i co ile dni je plukac co 2 ?
w tamtym sezonie przed strachem ze plesn ruszy na roslinki sciolem je troszke szybciej pamietam ze fusz chyba robilem zbyt krotko bo zaledwie 3-4 dni xD i z tego co pamietam smak byl taki dziwny i na dodatek niezle baki puszczalem po tym skunie
 
K

K2

Guest
im dłużej płukasz tym lepiej, nawet 3,4 tygodnie - jak dobrze ją karmiłeś to 3,4 tyg spoko na samej wodzie.

pozdro !
 

jasnim

Well-known member
Rejestracja
Kwi 26, 2016
Postów
99
Buchów
0
Moim zdaniem2 tygodnie w maxie i co mialo sie wyplukc i co miala roslina wpie****ic to w tym czasue da rade.
 

Morninsta

Banned
Rejestracja
Lip 14, 2016
Postów
1,365
Buchów
1
ja używam na przejściu we flo - na tydzień przed tym jak ma być dobre kwitnieniowe długość dnia - wywala reche azotu w tym czasie i potem trzeba dolewac lekko azotu jak juz kwitnie. no i na koniec tez daje rade na te 2 tyg przed scinaniem
 

Sioubiz

Active member
Rejestracja
Gru 28, 2010
Postów
39
Buchów
0
GHE Ripen - nawóz o którym słyszał chyba każdy. Jak wiadomo budzi czasami kontrowersje - podobno psuje smak (napisałam podobno, bo sama nigdy go nie użyłam). Dzisiaj przy sprzątaniu wyciągnęłam nieotwartą jeszcze butelkę tego nawozu i postanowiłam sprawdzić co takiego ma w składzie, że tak psuje smak.. i co się okazało?

GHE FloraBloom
N: 0%
P: 5% P2O5
K: 4% K2O
Mg: 3% MgO
S: 5% SO4

GHE Ripen

N: 0%
P: 6% P2O5
K: 5% K2O
Mg: 3% MgO
S: 5% SO4

Ale teraz spójrzmy na dawkowanie: FloraBloom - 15ml/10l (w H3ad Formula której używam to 24ml/10l), Ripen - 50/60ml/10l.
Wniosek? TO PRAWIE TEN SAM NAWÓZ! Nawet kolor ma identyczny! największą różnicą jest dawkowanie, smak psuje najpewniej ogromna ilość nawozu podawana w ostatnich dniach życia rośliny a nie którykolwiek ze składników nawozu! W ramach eksperymentu jeden z plantów będzie podlewany 2tyg Ripenem (a potem tydzień na samej wodzie) w zmniejszonej dawce i przekonam się organoleptycznie co i jak ;-)

Należy pamiętać, że na labelce podane są tylko te składniki, które zawiera każdy nawóz a reszta to tajemnica firmy po to aby nie podrabiać jej produktów. Dlatego też to co odróznia Ripen od Flora Bloom nie jest napisane. RIPEN używamy tylko w razie zagrożenia zbioru. Jeżeli widzimy, że przędziorek, pleśń lub inne czynniki zniszczą nam plantacje to RIPEN jest po to aby roślina szybciej dojrzała. Po dodaniu RIPENA włoski zaczynają brązowieć.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół