nasiona marihuany

niskie ph - pewna zagwozdka

Wyszukiwarka Forumowa:

krtek77

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2016
Postów
528
Buchów
0
Kombinacje z wodą sklepowa to loteria w dodatku drogi interes, Friko ile Ty tego nawozu lejesz do wody? A co do lania na ślepo miałam na myśli płyn ph+/-.
 
Ostatnia edycja:

Friko

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2017
Postów
315
Buchów
0
na ten moment 9ml terra flo, 6ml cannaboost, 1.5ml pk 13/14.
Są to automaty w 43 dniu od wyjścia z ziemi, według producenta w 55-65 dniu kosa white russian, speedxwhitewidow kosa w 60dniu~
AutopilotXXL dostaje mniejsze dawki samego terra flo i cannaboost, jest opóźniony jakieś 7 dni w porównaniu do tamtych i w stosunku do pozostałych bardzo późno zaczął kwitnąć. aktualnie rośnie na wysokość i pokazuje włochy.
WW i WR troszeczkę z niedoborami ( martwicze plamki na liściach i ich końcówkach oraz żółtawe liście u jednej white russianki - wywnioskowałem że to niedobór potasu i fosforu, dlatego dostały 3 dni temu pierwszą dawkę PK 13/14 ) PH pożywki jaką podlewam reguluje na 6.5, wypływ również 6.5 - oczywiście według testów kropelkowych GHE. Na następny grow tylko sezonówki i zainwestuje w miernik ph
 

Hajle Sellasje

Well-known member
Rejestracja
Mar 20, 2010
Postów
338
Buchów
0
Żałują wapnia w nawozach sk***ysyny. Kup wapno ogrodnicze i zrobi robotę.
 

kawasaki0

Well-known member
Rejestracja
Kwi 1, 2014
Postów
298
Buchów
34
Dlaczego wy sie przejmujecie tym ph roztworu przy glebie? Medium ma miec odpowiednie ph, a nie roztwor do podlewania.
 

Hajle Sellasje

Well-known member
Rejestracja
Mar 20, 2010
Postów
338
Buchów
0
Bo dzięki temu możesz sterować pH gleby, jak zbadasz pH odpływu i zastosujesz nawóz z odpowiednio przygotowanym pH
 

BombelWsm

Well-known member
Rejestracja
Sty 13, 2014
Postów
164
Buchów
0
Dziendobry moze i troche pozno ale to zawsze tu zostanie i bedzie wiadome :) sprawa wyglada tak zmierz ph wody potem dodaj terra flores i zmierz ph o nagle jest 3.9 badz 4 skaczac z6.7 dodajac 4ml ma litr u mnie woda ro odstana mierzone ph metrem essentiala dziala 100% sprawdzalem na wodzie ktora pije w malych butelkach :D jak mam watpliwosci to sprawdzam ph meter terra veg nie obniza tak ph cannazym troche tak ale nie tak duzo rizo bodajze kapke podnosi patrzalem wszystkie z kolei tez mam taka sama rozkminke od kilku dni bo chce miec ph takie jakie chce a nie 4 i zastanawiam sie nad ph up ale uzywam gleby canna profesional polecacie canna up czy essential badz plagron kupa jest tego a moze faktycznie wapno kupic? Jak tam pisze Hajle? Kretka zaufal bym ci ale wiem ze ty cisniesz w kokosie :) Odamarzam kotlety wybaczcie wszyscy ale zawsze to info :)
 

krtek77

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2016
Postów
528
Buchów
0
Akurat kokos to tylko inna dawka i inne ph, ale zasady te same ;-) Jeśli uprawiasz w glebie, to woda ro nie jest moim zdaniem najszczęśliwszym rozwiązaniem. Ph metr skalibrowany prawidłowo? ;-)
 

BombelWsm

Well-known member
Rejestracja
Sty 13, 2014
Postów
164
Buchów
0
Moj napewno tak jak napisalem sprawdzalem na butelkach nestle 7.8 i wody z tesco z ph 6.2 zawsze sie zgadza kalibrowalem 2miechy temu jak zakupilem nowy :) na kokos przyjdzie czas na pewno bede bral przyklad madra dziewucha jestes :) mysle ze lezy tu cos w floresie albo mej wodzie z kranu ph ma 8.1 i ec 0.6 kranowka a ro 6.7 ec 0
 

krtek77

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2016
Postów
528
Buchów
0
Kup fluidy do kalibracji - a woda RO ZAWSZE jest podatna na takie silne spadki/wzrosty w zależności od nawozu. Jest po prostu neutralna ;-)
 

BombelWsm

Well-known member
Rejestracja
Sty 13, 2014
Postów
164
Buchów
0
Kalibracji meteru? Czy ph? :D przepraszam po noce za***any jestem :) wiem ze ro ma na to podatnosc ale mega sie zdziwilem jak zobaczylem 1 raz ph3.9 kumpel mowil ze w glebie ph sie nie przejmowac jedni mowia tak a drudzy tak :D mysle ze jak obeznani w temacie mowia ze wazne to ide ich tropem:)
 

krtek77

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2016
Postów
528
Buchów
0
Kalibracja Ph metru jest obowiązkowa! To raz. Dwa - za dużo pojęć pomieszałeś. W glebie przy uprawach typu "organic" lejesz tylko odstaną kranówkę i faktycznie ph nie jest tam aż tak ważne - ale o szczegóły pytaj już tych co takie ogrody mają. Jak polejesz coś o ph 3.9 to zabijesz rośliny. Samo używanie wody RO to w glebie ostateczność... ;-)
 

BombelWsm

Well-known member
Rejestracja
Sty 13, 2014
Postów
164
Buchów
0
Dziekuje wiem ale ja mam mineralne nawozy zestaw canna i an kilka i z tym ph nie polalem jeszcze bo wiem ze to moze je skrzywdzic a nie jestem brutalem :( oki zaraz zamowie bufory i zobaczymy czyli mam lac odstana kranowka? Co ma ec 0.6? Jak dam nawozy to podbije konkret ale ok sprobiuje na kilku :) a czym ja zbijac? Jak czysta bede polewac? Uzywam octu winnego cytrynka lepsza? Swierza proszek kwasek?
 

krtek77

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2016
Postów
528
Buchów
0
Dziekuje wiem ale ja mam mineralne nawozy zestaw canna i an kilka i z tym ph nie polalem jeszcze bo wiem ze to moze je skrzywdzic a nie jestem brutalem :( oki zaraz zamowie bufory i zobaczymy czyli mam lac odstana kranowka? Co ma ec 0.6? Jak dam nawozy to podbije konkret ale ok sprobiuje na kilku :) a czym ja zbijac? Jak czysta bede polewac? Uzywam octu winnego cytrynka lepsza? Swierza proszek kwasek?

Ale jaki problem? Jak masz za twardą wodę zmieszaj Ro z odstaną kranówka 50/50, daj nawozów wg tabeli, wyreguluj ph i jazda /preparaty ph+, ph-/ ;-) To tylko się wydaje skomplikowane :D
 

BombelWsm

Well-known member
Rejestracja
Sty 13, 2014
Postów
164
Buchów
0
No i dziekuje ci bardzo jestes wspaniala :) ufam ci i tak zrobie :) takze zaraz sobie zamowie ph up down od canny jak i tak mam nawozy i glebe :) oby bylo git dzieki :) ale debata nasza nie jednemu sie przyda jeszcze :) chcial bym ci dac buszka ale to jak rozkminie jak :D 50 postow niby juz mam :) ale tez mam rozkminke jaki wybrac ten ph up :/ wszystko jest do hydro badz kokosu do gleby tez bedzie dobry? Np canna up albo plagron+?
 
Ostatnia edycja:

krtek77

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2016
Postów
528
Buchów
0
Pamiętaj tylko o właściwym dawkowaniu żeby nie popalić plantów :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół