nasiona marihuany

niskie ph - pewna zagwozdka

Wyszukiwarka Forumowa:

Friko

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2017
Postów
315
Buchów
0
Witam. Wiele osób wspomina w fotorelacjach, tematach na forum o obniżaniu ph podczas kwitnienia. Ja natomiast mam problem ze zbyt niskim ph wody po dodaniu nawozów i muszę je ciągle podnosić ponieważ przed wyregulowaniem sodą lub plagron ph plus wynosi grubo poniżej 4 według testu kropelkowego GHE.

Czy wszyscy stosujący nawozy mineralne mają ten sam problem co ja ze zbyt niskim ph roztworu nawozowego i muszą je regulować czy jest na to jakiś sposób?
A może ja źle robię że mierze ph wody którą podlewam po dodaniu nawozów a powinienem mierzyć przed?
Pytanie pewnie banalne jednakże spędza mi sen z powiek ^^
 
C

cabino

Guest
Witam. Wiele osób wspomina w fotorelacjach, tematach na forum o obniżaniu ph podczas kwitnienia.
we flo phh powinno byc wyzsze niz na wegu, wiec troche zle czytałes

Ja natomiast mam problem ze zbyt niskim ph wody po dodaniu nawozów i muszę je ciągle podnosić ponieważ przed wyregulowaniem sodą lub plagron ph plus wynosi grubo poniżej 4 według testu kropelkowego GHE.
Czy wszyscy stosujący nawozy mineralne mają ten sam problem co ja ze zbyt niskim ph roztworu nawozowego i muszą je regulować czy jest na to jakiś sposób?
A może ja źle robię że mierze ph wody którą podlewam po dodaniu nawozów a powinienem mierzyć przed?
pomiar mieszanki sie robi, wiec robisz to OK.
nawozy zwłaszcza na flo zawsze zakwaszaja, nie wiem jakie uzywasz i w jakim stezeniu no ale oczywiscie to ma znaczenie. ja mieszajac wode kranowa o phok 8.3 dodajac cały set nawozow flo nie schodze wiele ponizej ~6 jakos.
jaka twoja woda ma ph na początku ? jakie nawozy stosujesz i w jakich stezeniach?
 

Friko

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2017
Postów
315
Buchów
0
we flo phh powinno byc wyzsze niz na wegu, wiec troche zle czytałes
Chodziło mi o to że ludzie często muszą dodatkowo dodać czegoś co obniży ph bo mają za wysokie ph mieszanki nawozowej.

Leje zwykłą odstaną 1-2 dni kranówkę o ph 6.5-7. Nawozy Canna terra flores, cannaboost, rhizotonic, pk 13/14 jeszcze nie lałem, za kilka dni pierwsze dawki

2 dni temu mierzyłem ph wypływu testami kropelkowymi GHE i było 6 u trzech roślin które od jakichś 23 dni kwitną, natomiast czwarta zaczęła kwitnąć stosunkowo niedawno i ph wypływu ma 7. Rośliny to automaty 2x white russian, 1x speed x white widow oraz autopilot XXL który zaczął niedawno kwitnąć.

@edit
Zapomniałem napisać że do tej pory lałem dawki zalecane według kalkulatora canny czyli 9ml terra flo, 6ml cannaboost i od czas do czasu co któreś podlanie 0.8ml rhizotonic na 1.5L wody. Zaczynałem od połowy i stopniowo zwiększałem.
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
Chodziło mi o to że ludzie często muszą dodatkowo dodać czegoś co obniży ph bo mają za wysokie ph mieszanki nawozowej.

Leje zwykłą odstaną 1-2 dni kranówkę o ph 6.5-7. Nawozy Canna terra flores, cannaboost, rhizotonic, pk 13/14 jeszcze nie lałem, za kilka dni pierwsze dawki

2 dni temu mierzyłem ph wypływu testami kropelkowymi GHE i było 6 u trzech roślin które od jakichś 23 dni kwitną, natomiast czwarta zaczęła kwitnąć stosunkowo niedawno i ph wypływu ma 7. Rośliny to automaty 2x white russian, 1x speed x white widow oraz autopilot XXL który zaczął niedawno kwitnąć.

@edit
Zapomniałem napisać że do tej pory lałem dawki zalecane według kalkulatora canny czyli 9ml terra flo, 6ml cannaboost i od czas do czasu co któreś podlanie 0.8ml rhizotonic na 1.5L wody. Zaczynałem od połowy i stopniowo zwiększałem.

Witam
Kolega całą uprawę w ziemi przeleciał bez ph- na secie Canny . Lał nawozy według tabelki Canny i pH miał "książkowe" i powiedział "cale grow praktycznie pH meter leźał nie używany"
Pozdr
 

Friko

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2017
Postów
315
Buchów
0
Witam
Kolega całą uprawę w ziemi przeleciał bez ph- na secie Canny . Lał nawozy według tabelki Canny i pH miał "książkowe" i powiedział "cale grow praktycznie pH meter leźał nie używany"
Pozdr

Dlatego założyłem ten temat ponieważ dziwi mnie fakt że u mnie dodanie nawozów do wody o ph 6.5-7 zmniejsza ph do 4 lub mniej (zabarwienie na kolor czerwony - testy GHE)

dodatkowo może ktoś miał styczność z ph plus plagron? Na opakowaniu napisane jest ,,Preparat podwyższający pH, który pozwala podwyższyć pH do idealnego zakresu od 5,5 do 6,5
Dawkowanie: produkt ma silne działanie i dlatego należy dodawać go stopniowo (<0.5 ml pH++ na 1L wody)."

Ostatnio po dodaniu 0.5ml na 2L wody tego specyfiku (gdzie napisane jest że dodawać powyżej 0.5ml na 1L, ph wody wzrosło do 8.5 lub więcej (ciemno niebieski kolor testu kropelkowego GHE)
Czy ten specyfik również źle stosuje?
 
C

cabino

Guest
Chodziło mi o to że ludzie często muszą dodatkowo dodać czegoś co obniży ph bo mają za wysokie ph mieszanki nawozowej.

Leje zwykłą odstaną 1-2 dni kranówkę o ph 6.5-7. Nawozy Canna terra flores, cannaboost, rhizotonic, pk 13/14 jeszcze nie lałem, za kilka dni pierwsze dawki

2 dni temu mierzyłem ph wypływu testami kropelkowymi GHE i było 6 u trzech roślin które od jakichś 23 dni kwitną, natomiast czwarta zaczęła kwitnąć stosunkowo niedawno i ph wypływu ma 7. Rośliny to automaty 2x white russian, 1x speed x white widow oraz autopilot XXL który zaczął niedawno kwitnąć.

@edit
Zapomniałem napisać że do tej pory lałem dawki zalecane według kalkulatora canny czyli 9ml terra flo, 6ml cannaboost i od czas do czasu co któreś podlanie 0.8ml rhizotonic na 1.5L wody. Zaczynałem od połowy i stopniowo zwiększałem.

osobiscie uzywam te same nwaozy co podales + PK13/14 i tak nisko mieszkanka z ph nie zjezdza. sory rhizotonicu nie mam
ale ph twojej kranowy jest zatem bardzo niskie jak na kranowke. rzadko kiedy jest ponizej 7
btw, jesli ph przelewu utrzymuje sie w porządku to raczej nie ma problemu, btw ph 6-7 na flo to spoko sprawa, nic nie kombinuj az nie zjedzie ponizej tych 6
 

Friko

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2017
Postów
315
Buchów
0
ph 6-7 na flo spoko, ale w tym rzecz że za każdym razem muszę je regulować bo tak mi zjeżdża, a inni piszą że mają ph dobre po dodaniu samych nawozów do kranówki. No nic, jakoś z tym będę żył.
 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
Mi rownież pH skacze mocno w dół poza skale na kropelkach GHE (mocno czerwone) po dodaniu Terra Grow z Plargonu. Woda z kranu i deszczówka pH koło 7-8. Na Terra Vega tego
problemu nie było - zbijalo ładnie na 6,5. No nic, trzeba bedzie uzbroić sie w dolomit.
 

Friko

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2017
Postów
315
Buchów
0
dodatkowo może ktoś miał styczność z ph plus plagron? Na opakowaniu napisane jest ,,Preparat podwyższający pH, który pozwala podwyższyć pH do idealnego zakresu od 5,5 do 6,5
Dawkowanie: produkt ma silne działanie i dlatego należy dodawać go stopniowo (<0.5 ml pH++ na 1L wody)."

Ostatnio po dodaniu 0.5ml na 2L wody tego specyfiku (gdzie napisane jest że dodawać powyżej 0.5ml na 1L, ph wody wzrosło do 8.5 lub więcej (ciemno niebieski kolor testu kropelkowego GHE)
Czy ten specyfik również źle stosuje?
Może ktoś na to pytanie potrafi odpowiedzieć?
 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
Sprobuj mniejsze stężenie poprostu
 
C

cabino

Guest
nie wiem stary ale moze zainwestuj w miernik PH elektroniczny, bedziesz miał pewnosc co tam sie dzieje bo co te kropelkowe twoje, no nie wiem, cos z nimi nie tak moze?
 

jolero88

Well-known member
Rejestracja
Mar 26, 2014
Postów
194
Buchów
440
A zrób testa i do mieszanki nie dawaj rhizotonic, ja miałem po nim duże wachania ph
 

krtek77

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2016
Postów
528
Buchów
0
Zależy jaka woda, jeśli ma mało składników działających jak bufor ph to będzie bardziej podatna na regulację - do wody RO wystarczy dodać odrobinę ph- i masz nagle odczyn np ok 4... Ja np po wymieszaniu nawozów mam ph ok 5,5 i dodaję kilka (nie więcej jak 5) ml ph+ na ponad 40l mieszanki żeby podnieść ph do 5,9... Dodawaj tyle ile trzeba, sprawdzaj czy trzyma się stabilnie i tyle, nie rozumiem w czym problem? Że lejesz ślepo wg tabeli i się nie zgadza coś?
 

Friko

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2017
Postów
315
Buchów
0
Z podnoszeniem ph plagronem nie mam problemu, po prostu byłem ciekaw czy to aż tak mocno może podnieść ph, już wiem że muszę dodawać po dwie, trzy krople na te 1.5-2L. Problem mam z nawozami, u wielu osób jak czytam forum nawozy canny na flo nie zbijają aż tak ph jak u mnie ( poniżej 4 ) - dawkowane według tabeli canny.
I co masz na myśli pisząc że leje ślepo nawozy wg tabeli? Albo ślepo albo według tabeli, zdecyduj się :p

Czy cannazym w jakimś stopniu podnosi / zaniża ph? Może tu jest problem, ponieważ go nie stosuje
 
Ostatnia edycja:

NateDogg213

Member
Rejestracja
Cze 3, 2016
Postów
19
Buchów
0
Ja też używam kropel GHE i mam taką radę dla Ciebie. Jak masz problem z Ph lub masz podejrzenie że coś nie tak z nim jest leć do biedronki po wodę Muszyna (lekko gazowana) lub lidl Saguaro Muszyńskie (też lekko gazowana) przelej je do jakiegoś większego baniaka ( ja zawsze zanim podam dziewczyną przelewam tę wodę do baniaka 6l po jakiejś większej wodzie żeby odstała i się odgazowała) i zapodaj swoim kwiatkom (samą żeby wyzdrowiały) a następne podlanie zapodaj nawóz. A następnym razem radzę wydać więcej na jakieś ciekawsze nawozy (osobiście polecam biobizz a już na pewno advanced nutrients) i na pewno zobaczysz różnicę w plonie i komforcie uprawy :spalony:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół