nasiona marihuany

Rolnicy i terminy zbiorów

Wyszukiwarka Forumowa:

Kruk1

Member
Rejestracja
Lut 25, 2017
Postów
12
Buchów
0
Jakie są terminy zbiorów na polach?Wiem że łąki koszą do lipca. Jak jest z resztą terminów i innych prac na polach?
 

padadeszcz

Well-known member
Rejestracja
Sie 13, 2013
Postów
78
Buchów
0
To róznie bywa, często właściciel kosi jak mu się chce. Ot po prostu.
Łąki koszone są też pod zwierzynę dziką. A i też rzeczki, kanały, rowy również są pielęgnowane.
Lasy młodniki również doglądane. Wbrew pozorom dobrych miejsc dużo nie ma :(
 

Trzy Zera

Well-known member
Rejestracja
Sie 8, 2015
Postów
310
Buchów
0
kanaly tez do konca lipca z tego co pamietam, do konca sierpnia chyba te ogrodzone male lasy kosza
 

Mafia1312

Well-known member
Rejestracja
Paź 15, 2016
Postów
89
Buchów
0
A co jest zasiane na polach ? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Jest kilka czynników wpływających na okres zbiorów (kiedy wysiew, pogoda, który surowiec będzie pozyskiwany)
 

Kruk1

Member
Rejestracja
Lut 25, 2017
Postów
12
Buchów
0
Chodzi mi o terminy wysiewu i zbiorów kukurydzy, zboża, ziemniaka, trawy itp. Znalazłem fajną miejscówkę ale obok jest łąka taka do koszenia i wypasu. Nie wiem czy ryzykować bo z drugiej strony poorane jest. Nie wiem tylko co posadzi? Sadził już ktoś obok rolników?
 

DcichygrowJ

Well-known member
Rejestracja
Maj 16, 2016
Postów
527
Buchów
2
Wszystko zależy ... pszenica - przełom lipiec/sierpień - zależy od położenia. W moim rejonie to okolice 20 lipca.

Rzepak - całkowicie nie polecam. Opryski tępią wszystko oprócz rzepaku. Nic innego nie przeżyje.

Kukurydza jest najkorzystniejsza. Jedyny minus jest taki, że jak trzymasz sezonówki, a rolnik kukurydze ma na kiszonkę, to początek września i już Twoje panny bydło będzie jadło całą zimę. Znacznie lepiej jest jak jest koszona na nasiono, wtedy jest to koniec października. Z reguły kukurydza i konopia, to jeden ch*j że tak powiem
 

Pan_Cacy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2016
Postów
752
Buchów
54
Odznaki
7
Taki rolniczy temat to się podepnę żeby nie zakładać nowego.
Mam 4 auto od RQS i chciałem je posadzić w kukurydzy koło połowy czerwca. Wczoraj jednak o tym myślałem i skoro kukurydza wysiewana jest poczatkie maja to do połowy czerwca jej wysokośc nie będzi zbyt imponująca. Przynajmniej nie na tyle żeby sobie w niej chodzić niezauważonyn. Mam rację? Może ktoś podać w bardzo dużym przybliżeniu ile wysokości ma kukurydza około połowy czerwca...
Z fartem
 
C

Convictus

Guest
Tak zebys mogl sie poruszac bez przypalu to jest wrzesien xD co innego w nocy isc sprawdzic czy jest git i wrocic :D
Zobacz z zeszlego roku fotorelke ktos prowadzil w kukurydzy. Poogladaj, na pewno cos ciekawego znajdziesz.
 

DcichygrowJ

Well-known member
Rejestracja
Maj 16, 2016
Postów
527
Buchów
2
A po cholere tam będziesz chodził? posadź i niech sobie rośnie, ot co
 

kosiarz umysłów

Well-known member
Rejestracja
Lis 3, 2015
Postów
91
Buchów
0
Najlepiej w pod osłoną nocy. Gdy kukurydza będzie już wystarczająco duża żeby się po niej poruszać bez przypału to i tak lepiej tak chodzić nocą, bo jeżeli ktoś przyczai że tam wchodzisz może nabrać jakich podejrzeń i będziesz musiał się tłumaczyć. I najważniejsze musisz wiedzieć czy kukurydza będzie na ziarno czy na kiszonke.
 

Pan_Cacy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2016
Postów
752
Buchów
54
Odznaki
7
Sadząc automaty na poczatku czerwca raczej ta wiedza nie jest mi niezbedna. Koniec sierpnia harvest. Mam tylko 4-5 automaty więc żadna wieksza ilość, ale gdzieś to upchać muszę.
 

kosiarz umysłów

Well-known member
Rejestracja
Lis 3, 2015
Postów
91
Buchów
0
Sądząc na początku czerwca w kukurydzy musisz wiedzieć że niektórzy rolnicy pryskają na chwasty jednoliścienne(konopie)
Jeżeli jednak będzie okaże się że materiał będzie na kiszonke i rolnik wjedzie na pole przed tobą? Nie wierz we wszystko co piszą producenci, automat na oucie nie dojdzie w sześćdziesiąt dni. Pozdro
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół