nasiona marihuany

Jakis trick na zwiekszenie wydajnosci nawilzacza w PC boxie?

Wyszukiwarka Forumowa:

cobaink

Well-known member
Rejestracja
Gru 4, 2014
Postów
122
Buchów
0
Witam wszystkich. Mam maly problem z wilgotnoscia. A tak dokladniej to przy wlaczonych lampach. Posiadam dosc maly nawilzacz "butelkowy" ze zamiast zbiornika wkreca sie butelke np 1,5l (cala starcza na ok. 24h).
Od momentu kiedy postawilem go przed wiatrakiem wtlaczajacym to zwiekszyla sie wilgotnosc z okolo 20-30 do okolo 50% ale niestety wydaje sie to byc i tak troche malo. Wiece moze jak to ogarnac? Zrobic moze tak jak myslalem tzn. poprowadzic jakas rurke od wylotu i ja wlozyc do jakiegos sloika czy cos? Chcialbym wiedziec bo mieszkam troche na zadupiu i mam daleko do sklepow wiec wolalbym ogarnac wszystko za jednym zamachem. Dodam wam troche zdjec nawilzacza jezeli by ktos o to pytal. Dzieki!
 

Ktos_tam

Well-known member
Rejestracja
Lis 11, 2015
Postów
201
Buchów
0
Ja tam bym się wilgotnością na poziomie 50% zbytnio nie przejmował. Teraz jest jeszcze sezon grzewczy i powietrze jest dość suche i trudniej je nawilżyć.

Co ciekawe ja mam niby 30% w boxie i ładnie rosła panienka na weg, teraz wchodzi w flo, więc tym bardziej się nie przejmuję. Ale chyba mam skopany higrometr, bo nie sądzę bym miał aż tak sucho w mieszkaniu (20%).

Ciężko łatwo zwiększyć wilgotność. Ale możesz spróbować dać rurkę do środka pcboxa i umieścić ją przed wentylatorem wtłaczającym i jeżeli nie masz problemów z temperaturą, to zmniejszenie napięcia na wentylatorach, żeby je spowolnić też pomoże.
 

cobaink

Well-known member
Rejestracja
Gru 4, 2014
Postów
122
Buchów
0
Wiesz rozne sa teorie na temat tej wilgotnosci. Niby masz racje ale wilgotnosc na poziome tych 40-50 procent mozna luzem uzyskac wkladajac sloik z woda i szmatka czy jakies inne gowno. Wiec w teorii taki nawilzacz za ktory juz sie zdecydowalem zaplacic powinien dawac troche lepsze efekty a niestety jakos ich nie widac :/.
 

Ktos_tam

Well-known member
Rejestracja
Lis 11, 2015
Postów
201
Buchów
0
To nie aż takie proste. Dużo zależy od wilgotności początkowej. Jak masz w pokoju 20%, to łatwiej jest podnieść do powiedzmy 40%, niż z 50% do 70%.
U mnie obecnie stosowany nawilżacz tzn. wiele nasączonych wodą sznurków bawełnianych przed wentylatorem podnosił wilgotność w poprzedniej uprawie z 40% do 55%. Nie sądzę, że zwykła szmatka jest skuteczniejsza.
W tej uprawie tylko kilka procent mi podniósł, więc pewnie mam skopany higrometr, bo stary gdzieś zapodziałem.

W każdym razie poza zmianą nawilżacza na jakiś mocniejszy możesz zrobić 3 rzeczy:
1.Dać wężyk z nawilżacza przed wentylator wtłaczający.
2.Zmniejszyć wentylację, żeby tak szybko nie zasysać nowego, suchego powietrza do boxa.
3.Dać jeszcze wentylator mieszający by lepiej rozprowadzał parę i pozwolił jej się rozproszyć w powietrzu.
 

cobaink

Well-known member
Rejestracja
Gru 4, 2014
Postów
122
Buchów
0
Tak jak na obrazku. Cala mgielka jest zasysana przez wiatrak. A ten wiatrak to nie wiem nawet gdzie go wcisne xd. Malo troche miejsca mam w sumie. Nie wiem jeszcze poczytam i moze cos wykombinuje. Tak czy inaczej dzieki za pomoc i za zainteresowanie sie tematem.
 
D

dolina rozkoszy

Guest
az wielkiej tragedii niema , a stary sposób z pojemnikiem z woda i szmatka wlozona (polowa zanuzona mokra, a druga olowa wystaje) ? może to być obcieta butelka plastikow lub sloik. tanio -warto sprobowac
 

cobaink

Well-known member
Rejestracja
Gru 4, 2014
Postów
122
Buchów
0
Zobacze. Jak przyjdzie czas na postawienie doniczki na ziemi, bo narazie stoi na paru pudelkach zeby zmniejszyc odleglosc roslin do lamp to cos postawie. Temat chyba do zamkniecia.
 

kava

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2015
Postów
248
Buchów
0
Ja jak mam problem z wilgotnoscia to robie klosz z butelki plastikowej przezroczystej jak aby mi pasowala robie otwor lub dwa na gorze i juz nawet bez spryskiwania moze sie obejsc i wszystko gra roslinka ladnie leci do gory.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół