nasiona marihuany

Jalapeno, Ramiro i inne ostre czyli ogródek ZnL

Wyszukiwarka Forumowa:

FarmerSAM

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 2, 2014
Postów
794
Buchów
825
Witam wszystkich forumowiczów :)
W mojej fotorelacji beda głownie papryki chili i pomidorki maskotki
Obecny stan to 240 szt Jalapeno i 63 Ramiro dojda jeszcze ostre, narazie czekam na list od użytkownika Leshy z nasionami ostrych.

Siewki mają około 3 tygodnie i przyswieca im Led DIY 150W na cree cxb3590 jesli okaże sie za mało swiatła zawiesze drugą lampe.

Na przełomie kwietnia i maja beda przesadzone do doniczek 0,5L i hartowane w tunelu foliowym.
jak tylko pogoda pozwoli około 60szt wyląduje w foliaku 3x4.5m w doniczkach 10L.

Kilka fotek:






Początkowo szadzonki miały rosnąc w boksie 80x80 ale facet który robił mi namiot strasznie się ociągał, miesiac czekałem na niego a dzisiaj przysłał mi sam materiał bez stelarzu tłumacząc się tym ze zabrakło mu rurek. Wkurzyłem się i zrezygnowałem z zakupu. Teraz sadzonki będą w piwnicy na stole.
Nie oczekuje cudów ale mam nadzieje,ze będą lepiej rosnąć jak na parapecie przy oknie.
 
Ostatnia edycja:

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
Namiot pewnie od goscia z braniewa?
Jesli tak to nie jest to jego pierwszy taki numer.
Swoja droga sporo masz tych papryczek, sam u siebie tez zasadzilem ale na kilkadziesiąt sztuk suchych nasion wyszło dosłownie kilka i czekałem ponad 3 tygodnie zanim dały znak życia, w sumie to juz były przekreślone a tu nagle ***! Wyszly :)
na razie stoją w boksie ale potem jak już sie zrobi cieplej wyladują na parapecie.
Z fartem, Twoje mają znacznie lepsze warunki wiec powodzenia zycze :)
 

FarmerSAM

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 2, 2014
Postów
794
Buchów
825
Mam już z nim mam dogadane i namiot będzie cały na dniach jednak.
Przełożę wszystko i dołożę druga lampe.
Sporo ich, wiem ze cześć z tego odpadnie a cześć rozdam znajomym .
Mi całkiem dobrze wschodziło wysialem blisko 600 nasion , tutaj jest 300szt ok 150 wyrzuciłem kurom na pożarcie bo były mocno wyciągnięte. Nasiona pozyskałem z zeszłorocznej uprawy i przechowywałem je w woreczku strunowym koło przypraw w kuchni.
Warunki jak narazie są kiepskie ale pracuje nad tym
 

johny_kokoo

Active member
Rejestracja
Sty 17, 2017
Postów
32
Buchów
0
Ładny widok taka masa łepków :) Nie długo zacznę swój GL z zamówionymi papryczkami i bonsaiami. Będę zaglądał :)

A najlepsze, że też czekam na namiocik u tego samego producenta :freak2:
 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
Dowiedziałem się odmian jakie mam u siebie i są to
Jamaican Hot Yellow (jeśli wyrosną beczułkowate) lub Lemon Drop (jeśli owoce będą podłużne; odzyskałem nasiona właśnie z takiego podłużniaka i na 95% jest to Lemon drop ale dawca zasiał mi mętlik w głowie :D ) a druga odmiana to Trinidad moruga scorpion i jest to pewniak. Tak więc mam drugą najostrzejszą odmianę na świecie, ciekawe ile razy będzie szczypało :D


Tutaj łap sobie skalę scoville'a czyli ostrości.
 

Rogowsky

Well-known member
Rejestracja
Lut 16, 2017
Postów
57
Buchów
1
Masz Caroline riper? to dopiero ma ***nięcie jak kolba od stara i do tego wydajna starcza na bardzo długo posialem kilka krzakuw w foliaku i mam zapas szuszu na pare lat i nasion pare setek
 

FarmerSAM

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 2, 2014
Postów
794
Buchów
825
@ swieżaczek
Można gdzieś je zobaczyć?
Zapoznałem się ze skala ostrości jakis czas temu ;) I brakuje mi ostrych habanero, choć nie przepadam za piekielnie ostrym jedzieniem ale chciałbym je mieć w swoim ogródku nawet ze względu na sam wygląd bo owoce są piękne.


@ Rogowsky

Niestety nie, czekam na paczkę i liczę na to, ze dojdzie i szybko ruszę z kiełkowaniem. Jeść tego się boje, ale śmiałków nie zabraknie :D Miałem w zeszłym roki Bhut Jolkę Czoko około 1mln i pachniała jakby wędzona, mega ostra :)

Ps. Dwa dni świecenia i widać już progres, wiec niedługo up .

Pozdrawiam ogrodników :)
 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
Na razie są one w mniejszym stadium niż Twoje więc nie ma jeszcze czego oglądać. Dodatkowo wsadzilem wszystkie te nasionka do jednego kubka po serku i z niego wyrasta z 10 takich główek jakie są u ciebie pojedyńczo i nie wiem czy je rozdzielać czy w***ać wsxystkie do dużej donicy. Nie za bardzo mi sie usmiecha rozdzielanie a jak juz bedzie cieplej na dworze to wystawie je na parapet. Co bedzie to bedzie
 

FarmerSAM

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 2, 2014
Postów
794
Buchów
825
Rozdzielisz bez problemu, a najlepiej to zrobić jak zaczną rosnąć pierwsze liście właściwe .
To tak jak pomidory się pikuje.
Ja miałem w tackach ~25cm x 12
po 200 nasion i tak właśnie robiłem.


Gdzieś wyczytałem, ze pikowanie papryk wzmacnia system korzeniowy w dalszym rozwoju i jest to polecana technika. U mnie jak narazie się sprawdza.
 
Ostatnia edycja:

FarmerSAM

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 2, 2014
Postów
794
Buchów
825
Mały Up


Przeniosłem dzis sadzonki do boxa, podsypałem trochę substratem.
Dołożyłem drugą lampę i teraz świeci ~240W
Widać mały progress, choć jakby blade są... Zasilać juz biohumusem?


Ramiro

Jalapeno
 
Ostatnia edycja:

FarmerSAM

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 2, 2014
Postów
794
Buchów
825
Pojawiły się pierwsze problemy, jakieś dziwne przebarwienia na liściach ramiro... początkowo myślałem,że to pheno bo nigdy nie miałem tej odmiany ale na niektorych jalapeno też takie przebarwienia się pojawiają... obstawiam że brakuje jakiegoś pierwiastka lub światło za mocne/za nisko.

zdj poglądowe


Całość jako bonus 11 dni pod Ledem


Liczę na podpowiedzi odnośnie tego problemu
Po weekendzie przesadzam bo już ładnie korzonki wychodzą dołem

Pozdrawiam
 

FarmerSAM

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 2, 2014
Postów
794
Buchów
825
Przesadziłem kilkadziesiat sztuk jalapeno i kilka dni siedziały w foliaku. niestety dzis musiałem je wnieść do piwnicy bo 2stopnie na zewnatrz i mogłyby tej nocy nie prztrwać. Brakuje juz miejsca.. za bardzo sie pospieszylem w tym roku... o 2-3 tygodnie za wczesnie .

jalapneo



ładne już są, wymagają przesadzenia ale nie ma gdzie trzymać wiekszych doniczek.

pomidorki koktajlowe "maskotka"



całość


Ostre od Leshy-ego powoli wychodzą z ziemi, arbuzy również.

Komentujcie farmerzy:freak:
 

FarmerSAM

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 2, 2014
Postów
794
Buchów
825
Dopiero co wychodzą ziemi, napisałem o tym. Już myślałem że po nich ale powoli idą . Zdjęcia ich będą za 2 tyg.
 
K

Kana

Guest
papryki spoko, ale bardziej mnie interesuje oświetlacz :) pokaaa :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół