nasiona marihuany

różne odmiany ostrych papryk

Wyszukiwarka Forumowa:

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
Startuję z propagacją nasion z papryk kupionych w celach konsumpcyjnych, habanero, cayenne, rawit oraz jednej bliżej nieznanej odmiany która rosła na parapecie w zeszłym roku (czerwone mocno ostre w kształcie wydłużonego jaja ok 3cm długości).
Nastawiłem do kiełkowania jeszcze jalapeno oraz nieznanej odmiany węgierskie chilli z kupionych suszonych, ale puki co brak oznak kiełkowania, namoczone na ligninie dopiero kilka dni temu.
Kiełkujące na ligninie nasiona przenoszę na różne podłoża, jak podrosną pójdą do gleby na parapecie, na balkonie i na outdoor. Zrobiłem więcej żeby mieć wybór,a nadmiar rozprowadzę wśród znajomych :)

displayimage.php
[/URL][/IMG]

displayimage.php
[/URL][/IMG]
displayimage.php
[/URL][/IMG]
displayimage.php
[/URL][/IMG]
displayimage.php
[/URL][/IMG]
displayimage.php
[/URL][/IMG]
displayimage.php
[/URL][/IMG]

Przy okazji czy ktoś zna łagodne odmiany habanero: 'Habanero St. Lucia Island', 'NuMex Suave' i 'Aji Dulce'?
Czy one są tylko mniej ostre, czy całkiem łagodne?
Najbardziej lubię w paprykach nie tyle kapsaicynę, co smak i aromat, stąd palące bez smaku rawity traktuję jako ciekawostkę ozdobną, zaś jakby były habanero z tym ich smakiem a mniej palące to byłby dla mnie ideał :)

PS przypomniało mi się że warto też pokazać źródło tych pestek noname po zimowaniu, przesadzona do 6 litrowej doniczki z dobrą glebą- dużo perlitu, hydrożelu, mączki rogowej, w ziemi z lidla, do tego dolomit i mikoryza, na dno 2-3cm keramzytu i skorupek jajek. Powinno być bogato :)
displayimage.php
[/url][/IMG]
displayimage.php
[/url][/IMG]
 
Ostatnia edycja:

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
U mnie lipa z kielkowalnoscia w tym roku, tylko Australian Long powschodzily, a 7 roznych odmian wysialem, z tym ze wszystkie dostalem, to moze stare czy ch*j wie co.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół