nasiona marihuany

Sadzenie w ziemi spod pokrzyw ?

Wyszukiwarka Forumowa:

Burmistrz

Well-known member
Rejestracja
Lut 25, 2017
Postów
356
Buchów
0
Z tego co wiem ta ziemia ma tylko dobre ph, ale i tak dodaje dolomit i obornik.
No ale czy zda to egzamin? czy jednak trzeba dodawać tą ziemie sklepową?
z tego co pamiętam rosną tam pokrzywy po 1,5m.
 

czarnuchthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2016
Postów
1,863
Buchów
2
Co wy z tą ziemią sklepową. Udany out to ziemia spotowa z dolomitem i opryski dolistne + ze 2-3 podlania nawozami lub podsypanie weg- azofoska flo- polifoska po garści pod planta i rośnie.
 

Burmistrz

Well-known member
Rejestracja
Lut 25, 2017
Postów
356
Buchów
0
To może tak widział ktoś fotorelacje gdzie użyta ziemia była sama spotowa? (pokrzyw,żyta)
 

Burmistrz

Well-known member
Rejestracja
Lut 25, 2017
Postów
356
Buchów
0
Oo stary postarałeś się, no ale w tej ziemi spotowej to w większości jakieś karakany po pas wyrosły :D liczyłem na 2m pały.Jak mam mieć 20-30g z sezonowej to jednak w ta ziemie kupna zainwestuje.
 

Rizzo

cannabis growing outdoor
Weteran
Rejestracja
Sty 3, 2014
Postów
1,027
Buchów
5,235
Odznaki
1
ziemia z pod pokrzyw ziemi z pod pokrzyw nie równa hehe. u mnie np najwieksze sztuki rosną na czarnej, przypominającej torf ziemii. w innych miejscach np ziemia jest juz ciemnoszara i widac golym okiem zawartosc piachu. jak masz taką z piachem to mozesz dodac ziemii ale nie musisz. mozesz pokusic sie o dodanie okolo 20% perlitu. dobrze magazynuje wode i czyni podloze lekkim.
 

BOOM

Stary ale jary
Weteran
Rejestracja
Gru 11, 2012
Postów
1,697
Buchów
466
Odznaki
4
Do tego przemieszać taką ziemię z jakimiś okolicznymi "chwastami" można na dno dołka dać pokrzyw trochę dolomitu z odrobiną jakiegoś sypkiego nawozu-i mamy dobre podłoże<lol> Co jakiś czas podsypywać krzaka nawozem i natura zrobi resztę.
 

Dragon

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2012
Postów
1,218
Buchów
1,558
Oo stary postarałeś się, no ale w tej ziemi spotowej to w większości jakieś karakany po pas wyrosły :D liczyłem na 2m pały.Jak mam mieć 20-30g z sezonowej to jednak w ta ziemie kupna zainwestuje.

Pokaż spota i ziemię z miejsca gdzie chcesz by te twoje 2m planty rosły, a bedzie ci dane usłyszeć radę czy dadzą rade.
 

Buzdi

Active member
Rejestracja
Lip 15, 2016
Postów
31
Buchów
0
Pokrzywa rośnie na ziemi bogatej w azot i nie lubi kwaśnej gleby więc powinno być git. Roślina pokaże sama czego będzie jej brakowało <peace>
 

Burmistrz

Well-known member
Rejestracja
Lut 25, 2017
Postów
356
Buchów
0
Powiem tak na spota mam ok 100km wiec raczej jak już pojadę to zrobię wszystko. Sadziłem już tam w tych pokrzywach no ale ziemia sklepowa 50l efekty super.
Gleba jest coś jakby jak (kret wykopie świeża ziemie) na dnie 50cm zaczyna być żółty piach 20m od pokrzyw jest las a w nim bagna.
displayimage.php
[/url][/IMG]
 

Burmistrz

Well-known member
Rejestracja
Lut 25, 2017
Postów
356
Buchów
0
Dzisiaj przekopałem dołki
SPOT 1--- na ziemi rośnie mech taki 3-5 cm gruby w tym mchu są już małe pokrzywy, czerwcu są po pas
ziemia jest baaardzo miękka, czarna .
SPOT2--- kolejne dołki, ta sama ziemia przekopałem to samo gdzie rosły zeszłoroczne :D
SPOT 3---- niestety nie tak kolorowo ziemia niedaleko rzeki jest koloru brązowego a nawet gdzieniegdzie żółty piasek rosną tam jeżyny, dookoła rosną drzewa liściaste topola,lipa, grab.
zrezygnować ze spotu 3?

DO WSZYSTKIEGO dodałem dolomit, obornik kurzy granulowany
 
Ostatnia edycja:

deuter

hideandseed.nl
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2007
Postów
700
Buchów
464
Mech jest oznaką kwasów raczej, ostatnio taką badałem było 5-5,5 ph.też były tam pokrzywy.
Spot 3 też się nada tylko trochę więcej czegoś organicznego,jeżyny też na kwaśnym rosną- badaj ph-udanego 2k17
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół