nasiona marihuany

Uprawa Hydro - Willma

Wyszukiwarka Forumowa:

Alurag

New member
Rejestracja
Mar 14, 2017
Postów
2
Buchów
0
Witam wszystkich forumowiczów. Na początku pragnę zaznaczyć, że przeczytałem temat o hydroponice na haszyszopedii, zanim założyłem ten temat.

Brakuje mi odpowiedzi na wiele pytań, ale zanim je wymienię to opisze wam swoje zamiary.

Zamierzam zasadzić 20-a roślin korzystając z systemu hydro Willma na 20-a sadzonek. System będzie znajdował się w namiocie (grow tencie) o wymiarach podstawy 1.2m x 2.4m i 2m wysoki. Wymiary Willmy to podstawa 1,15m x 1,15m oraz 0,2m wysoka. Zostaje sporo miejsca w namiocie, w sumie na upartego zmieściłaby się tam druga Willma ale najpierw chce zobaczyć jak pójdzie mi z jednym systemem. Wymiary namiotu są takie a nie zoptymalizowane pod system Whydro Willma, ponieważ mam go od kolegi który używał go do sadzenia metodą z wykorzystaniem gleby. Do namiotu mam wiatraki oraz wentylację oraz nawilżacz powietrza i butlę CO2 i co najważniejsze 2 lampy HPS 600 Wat. Lampy będą zamocowane na rollsach. Z tego co policzyłem wystarczy jedna lampa na jedna Willme.

Teraz do rzeczy.

1. Gdzie kupić i jak zainstalować programator który będzie sterował włączaniem prądu i podlewaniem ( Willma )
2. Jakie podłoże najlepiej użyć?
3. Z tego co wyczytałem na forum Woda RO + Ca + Mg to tzw. pożywka, ona podlewa rośliny i zapewnia im warunki do wzrostu tak? Więc co z nazowami takimi jak Voodu i Bloombastic? Kiedy się je dodaje? ( Już mam je zakupione jak coś )
4. Jakie natężenie pracy ustawić na nawilżaczu powietrza oraz butli CO2?
5. Mam zakupiony Ph metr do wody, z tego co wyczytałem idealne to 6,3, będę starał się takie utrzymywać, jakieś porady jak dodając nawozy nie podnieść lub obniżyć za bardzo ów Ph?
6. Czy wykiełkowane rośliny, mogę umieścić w kostce kokosowej i następnie włożyć do doniczki z wermikulitem lub kermazytem, aby rośliny dalej rosły?


To tyle :)
 
M

Mad Kulfon

Guest
:lol3:
1 Poszukaj programatora czasowego z sekundnikiem
2 keramzyt i kostka wełniana
3 Woda Ro i reszta to jest podstawa do której dodajesz pożywkę (nawóz) voodu nie chce mi sie szukać, a bloombastic na końcowy proces kwitnienia
4 aby ci się woda nie skraplała na odbłyśniku... ***nij sie jak tego nie ogarniasz...
5 idealne to 5,7-6,0 używasz ph+ lub ph-
6 rób co chceta nada się
 
Rejestracja
Mar 25, 2017
Postów
6
Buchów
0
Panowie mam wilme 4x11 z samym keramzytem, mocno sie omeczylem zanim sie jako tako dogadalismy. Pytanie jest takie czy znacie jakis sposob na przerost korzeni w doniczkach? mam z nimi taki problem ze jak mocno przeorsna to zaczynaja gnic,rosliny mysla ze sa przelane i klapia, wystarczy podniesc donice uciac korzenie i wszystko wraca do normy. Jakies rady?
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Zawsze mi w willmach korzenie przerastaja donice i to tak ze mam je w głównym zbiorniku.
Nic z tym nie robie i jest ok. Do tego korzenie nie szukaja światła wiec nie powinny wychodzic poza donice.
Szukaj innego powodu, moze masz za ciepła pozywkę i dlatego żółkną?
 
Rejestracja
Mar 25, 2017
Postów
6
Buchów
0
Nie mam termometru zeby sprawdzic dokladna temperature pozywki ale jak wsadze dlon do zbiornika to woda jest chlodna. Czy napowietrzasz wode w tanku? Mam 2 pompki, jedna do podawania pozywki druga do mieszania wody w zbiorniku moze to byc przyczyna? W sumie rosliny nie zolkna poprostu klapia i wygladaja jak przelane.
 

byle z fartem

Na pewno nie Pazdan
Weteran
Rejestracja
Cze 5, 2016
Postów
520
Buchów
52
Właśnie miałem pisać, że przez brak napowietrzenia pożywki, ale expert od hydro ze mnie żaden, tyle co na # poczytałem i wywnioskowałem z fotorelacji innych. Nie trzeba byś tu expertem elementarną zasadą jest to że korzeń musi mieć dostęp do tlenu inaczej gnije.
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Nie stosuje i nigdy nie stosowałem pompek napowietrzających a panny rosły zdrowo, tylko staram sie dbac o temp
a jak często podlewasz i jak długo?
 
Rejestracja
Mar 25, 2017
Postów
6
Buchów
0
dobra to tak : podlewam non stop dlatego ze stoi w samym keramzycie, probowalem lac na rozne sposby 15 minut na godzine, 30 minut na godzine i wygladaly jakby brakowalo im wody, gdy chula 24/7 wszystko jest spoko. Mam 4 kwiatki tangerine dream. Dzis mam 30 dzien wega i przelaczam na 12/12

te zdjecia sa sprzed 3 dni:

1

2

3

4

5

6


to zdjecie jest z wczoraj.


wyglada dobrze, rosnie szybko potrafia nawet kilka cm w jedna dobe.
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
24/7 to zdecydowanie za dużo, to nie nft
raz na godzine 15 minut to max a z czasem raz na 2h, w nocy jak masz takie dużo rośliny to raz góra dwa razy
a kermazyt nie wysusza sie i trzymie wilgoć, jak gleba
zobacz czy nie masz zatkanych dysz bo czesto korzenie wchodza do nich i je zatykaja
 
Rejestracja
Mar 25, 2017
Postów
6
Buchów
0
Tak myslisz? Nawet jesli po roslinach nie widac niezadowolenia ze drippuje sie woda non stop? Dzis po 12 godzinach naswietlania urosly jakies 4/5 cm a najnizsza wyrowanala do reszty, strach to zepsuc, dysze sa ok staram sie zmieniac pozywke raz w tygodniu i wszystko czyscic przy okazji, praca w czystosci jest przyjemniejsza :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół