nasiona marihuany

TD-160/100 N SILENT - brak kabla?

Wyszukiwarka Forumowa:

pyszny_makaron

Active member
Rejestracja
Paź 17, 2016
Postów
42
Buchów
0
od razu przepraszam, bo to pewnie banalne, ale
ale zamówiłem TD 160/100 silent i doszedł sam wentylator bez żadnych kabli??? nie moge znaleźć w internecie zadnego info co to ma byc i gdzie to moge kupić

DZIĘKI!
 

RedLion49

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2016
Postów
608
Buchów
0
Zwykły kabel elektryczny dwóżyłowy. Dostaniesz w każdym sklepie budowlanym plus wtyczka. . Ewentualnie obetnij od jakiegoś nie używanego urządzenia.
 

czarnuchthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2016
Postów
1,863
Buchów
2
dodam, że pod klapką na 4 śruby którą odkręcasz żeby tam zamontować kabel masz schemat.
 

El'SkuniroLegalizo

Well-known member
Rejestracja
Lis 14, 2011
Postów
268
Buchów
1,146
Tak, choc kabel moglby byc cieńszy. Nie lepiej Ci skoczyc do sklepu niz zamawiac i czekac? :freak:
 
C

cabino

Guest
jak masz jakis stary sprzet, odetnij i bedziesz miał, nie potrzbujesz tam grubych przewodów, te sprzety parenascie WAT biero
 

pyszny_makaron

Active member
Rejestracja
Paź 17, 2016
Postów
42
Buchów
0
niestety nie mam żadnego takiego sklepu w okolicy
z starych urzadzen mam lapke nocna i czajnik (ale czajnik odmowil posluszenstwa, wiec nie wiem czy kabel jest dobry)
nada się któreś z powyższych? rozumiem, ze upie****am kabel jak najdalej od wtyczki i mam to co potrzebuje? :)
 

sobaczek

Well-known member
Rejestracja
Sty 28, 2016
Postów
320
Buchów
1
niestety nie mam żadnego takiego sklepu w okolicy
z starych urzadzen mam lapke nocna i czajnik (ale czajnik odmowil posluszenstwa, wiec nie wiem czy kabel jest dobry)
nada się któreś z powyższych? rozumiem, ze upie****am kabel jak najdalej od wtyczki i mam to co potrzebuje? :)
Te wentylatory mają 2 prędkości które zależą od podłączenia kabli. Sprawdź podłączenia na dołączonym schemacie.
 

Unicorn

New member
Rejestracja
Wrz 9, 2014
Postów
3
Buchów
0
Posiada ktoś ten Wentylator? Jak z głośnością? Kupiłem podobny, tańszy też niby silent, ale 24db liczone z 3 metrów i w box się nie sprawdza. Ktoś poleca ten wymieniony w temacie?
 

Marek.Masa

Well-known member
Rejestracja
Wrz 21, 2017
Postów
93
Buchów
0
Posiada ktoś ten Wentylator? Jak z głośnością? Kupiłem podobny, tańszy też niby silent, ale 24db liczone z 3 metrów i w box się nie sprawdza. Ktoś poleca ten wymieniony w temacie?

Też walczę z głośnością wywiewu. Przez to jeszcze nie uruchomiłem boxa.
Mam tego TD Silent 160/100, huczy, hałasuje. Box w szafie, wylot przez dziurę w plecach.
W sumie jak zamknie się szafę z boksem to może byłoby OK ale ciężko mi ocenić bo tak huczy za plecami szafy, że nie słyszę. Sam silnik może i jest dość cichy (choć i tak go słychać) ale szum powietrza jest zagłuszający.Na razie kombinuję.
W tym momencie szukam regulatora obrotów do tego wentyla.
Pierwszy który nabyłem nie sprawdza się (producent zachwalał, że silniki nie buczą, startują od 10% itd.), w moim przypadku silnik buczał, startował od około 70-80% nastawionych obrotów. Jest to regulator RVI-450 (jakby ktoś rozważał jego kupno).
Na razie zadałem pytanie producentowi, niech się wytłumaczy z niezgodności z opisem.

A jak trochę poczytałem o regulacji obrotów to chyba tylko transformatorowy regulator wchodzi w grę.
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
Tylko transformatorowy, niestety duzo droższe, ale ja kupiłem za okolo 150zl, kazdy inny bedzi mega buczec. Na szum powietrza zostaje Ci tylko tlumik, np growair jest kolpaktowy i spoko.
 

Marek.Masa

Well-known member
Rejestracja
Wrz 21, 2017
Postów
93
Buchów
0
Tylko transformatorowy, niestety duzo droższe, ale ja kupiłem za okolo 150zl.

W jakim zakresie masz regulację napięcia w tym transformatorowym?
Widziałem takie z regulacją 5 czy 6-stopniową od 110V do 230V. Ale chyba chciałbym móc zejść niżej z napięciem.
Jak jest u Ciebie?
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
W sumie nie wiem do końca, ale z tego co kojarzę też coś koło 110V. Nie przejmowałbym się tym, na pierwszym ustawieniu wentylator się "ledwo" rusza. Na wega nie używam 2, a wtedy mój mieszający jest tak samo głośny...
 

Ciasto

Murzynek
Rejestracja
Mar 26, 2017
Postów
325
Buchów
0
Co do TD 160/100 silent to osobiście go posiadam i prócz szumu powietrza nic nie słyszę... głośność jest taka jak 12 cm komputerowego. Wsadź go w pudło + wata i będzie cicho :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół