nasiona marihuany

Moby Dick, Durban Poison, AK47 plus gratisy!

Wyszukiwarka Forumowa:

MonsterJoint

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2016
Postów
139
Buchów
0
Witam!
[13.03.2017]
[Wpis 1, dzień 8]

Maluszki zadomowiły się w boxie, więc lecę z fotorelacją!
Może najpierw kilka "spisów".


Nasiona:
3x- AK 47 xxl
3x- Durban Poison
2x- Big Devil
2x- Moby Dick xxl
1x- AK 472
1x- Mazar X-treme


Spis ogólny:
- gleba Canna Terra Professional
- donice 11l
- pole uprawne około 1,2m2
- lampa 600W HPS
- wlot pasywny, dwa wentylatory, jeden wydmuchujący, drugi mieszający, VKO200, 410 m3/h
- wilgotność zobaczymy po dzisiejszej nocy, zamknąłem box i uruchomiłem wentylację
- temp 25-28 w ciągu dnia 19-22 w nocy

Odżywki:
- Rhizotonic
- Canna Terra Vega
- Hesi Boost Stymulator Kwitnienia


Link to budowy boxa:
https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?127543-Poradnik-na-szybki-prosty-oraz-tani-growbox!

Nie mogę się doczekać na Moby Dicka,:jaraczz: tyle się o tej odmianie naczytałem, ciekawe jak się popiszę!
Tak samo AK47 podobno świetnie rośnie, jakby zabrakło miejsca, to zawsze mogę coś walnąć w szafie na 1-2 roślinki, pod jakimiś ledami :D
Jestem też ciekaw Durbana, czystej sativy jeszcze nie paliłem, mam nadzieję, że obędzie się bez problemów :spalony:


Na chwile obecną roślinki mają ósmy dzień od wyjścia na powierzchnię, jeden Moby Dick niestety się nie przyjął, z mojej winy, wiem co zrobiłem źle, obiecuję się poprawić :D

Tak wygląda to wszystko aktualnie:
[wczoraj, tuż przed przesadzaniem]


[już po przesadzaniu, ładnie spryskane Rhizotoniciem :D]


[Jeden z ładniejszych, Big Devil]


[Durban Poison, takie ładne jakieś zdjęcie wyszło, że musiałem się pochwalić :D]


[Tak się prezentowały przed wczorajszym przesadzaniem]


[A tak już po :D ]


[No i sam box!]












Mam nadzieję, że wam się spodoba, rozsiądźcie się wygodnie, weźcie chrupki, spalcie jointa i się dobrze bawcie :spalony:
Tak więc najprawdopodobniej do zobaczenia za tydzień! :D
 

MonsterJoint

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2016
Postów
139
Buchów
0
No i czas na update!
[20.03.2017]
[Wpis 2, dzień 15]


Roślinki rosną bez problemu jak na razie i mam nadzieje, że tak zostanie. Ładnie przyjmują papu, tzn od dwóch podlań dostały Canna terra vega plus standardowo jeszcze przez chwilę Rhizothonic. Dostają średnio litr na łebka, 2-3 razy w tygodniu. PH utrzymywane za pomocą Płynu Helliga, 6-6,5 na razie, więc jest ok.​
<lol>

O czym zapomniałem dodać ostatnim razem, jako iż wszystkie rośliny są auto, fotoperiod będzie oczywiście 20/4.

Co ciekawego, z jednego nasionka w odstępie niecałego dnia wyrosły dwie roślinki, z moich poszukiwań wynika, iż może to być jakimś haploidem cennym dla badań oraz nauki, jednak nurtuje mnie pytanie, czy JA mam to zostawić? Ewentualnie przesadzić w razie możliwości do drugiej doniczki tego bliźniaka? Rosną identycznie, co rzadko się spotyka, dlatego wolałbym je zostawić do dalszych badań! Aaaah nauka mnie kreci! :D

Dzisiaj dostały przewietrzenie podczas prac ogrodniczych (dlatego też na termometrze niższa temp niż normalnie), a mianowicie niektóre maleństwa poddałem LST. Prawda jest taka, że nie mam w tym przypadku doświadczenia i jeżeli ktoś by mi powiedział czy dobrze trening wykonałem, to byłbym wdzięczny :)

Najlepiej rośnie Mazar X-treme, co mnie zdziwiło, nie powiem. Najgorzej chyba wypadają Mody Dicki (co jeszcze bardziej mnie zdziwiło), jeśli nie licząc bliźniaka, ale to wiadomo, on ma w sumie dwa do wykarmienia na tej samej powierzchni.

AK47 | Durban Poison | Moby Dick
AK47 | Durban Poison | Moby Dick
AK47 | Durban Poison | Big Devil
AK772| Mazar X-treme | Big Devil​

:weed-sign: Big Devil z trzeciego rzędu, to właśnie ten bliźniak cały.


















Tak więc do zobaczenia za tydzień!



Oby roślinki w tym czasie szły tak pięknie jak do tej pory :D
 

MonsterJoint

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2016
Postów
139
Buchów
0
[31.03.2017]
[Wpis 3, dzień 26]

Witam wszystkich zainteresowanych! Lekkie spóźnienie spowodowane było chorobą i strasznym zapie****em w tym tygodniu, zero czasu nawet na sen. Ale wreszcie weekend i czas zajrzeć na nasze kochane forum!

Tak więc panienki radzą sobie jak na razie dobrze, nie ma z nimi żadnego problemu, zielone, piękne i pachnące! Niestety przez brak czasu niektóre dopiero dzisiaj dostały LST. Na jednym topie AK 472 zrobiłem również próbnego FIM'a, zobaczymy co z tego wyjdzie :D

Przez moje spryskiwanie w trakcie dnia kilka listków trochę podeschło, ale już Rhizotonic odchodzi powoli, teraz tylko małe ilość idą do ziemi z wodą.

Mam również 5 noname z palenia, prawdopodobnie w niedziele trafią do wody i jeśli coś z nich będzie (bardzo jasne nasiona), to trafią do boxa!




[Tutaj dopiero kilka szczęśliwców dostało LST.]


[Już prawie skończone, ostatnie dwie dziewuchy do poprawy starych wiązań.]




[No i efekt końcowy!]




Na dole, pomiędzy doniczkami, właśnie wychodzą z ziemi moi nowi znajomi do Fotorelki niekonopnej, na którą serdecznie zapraszam!
https://www.forum.haszysz.com/showt...o-tylko-wpadnie-w-łapy!&p=1609844#post1609844


Tak więc do zobaczenia niedługo!
 

MonsterJoint

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2016
Postów
139
Buchów
0
[4.04.2017]
[Wpis 4, dzień 30]


Witam ponownie! Trochę wcześniejszy update ze względu na kilka nurtujących mnie pytań. Mam nadzieję, że otrzymam jakieś konstruktywne porady oraz jeżeli zasłużyłem, to i z***kę! :)


Tak więc podejrzewam, iż panienki zaczynają kwitnąć i powinienem się już przerzucić na Canna tera flores i CANNABOOST Accelerator. Dzisiaj dostały po niecałe 0,5l na donicę wody z cannazymem, który wczoraj przyszedł. Środa/czwartek mam zamiar je znów podlać tym razem dając odpowiednie ilości odżywek na kwitnienie.

Kolejna sprawa, która nie daje mi spokoju, to AK472... Przez cały czas wygląda, jakby miała za mało wody. W ciągu dnia około 27 stopni i 50% wilgotności przy szczytach i 70% przy podstawie. Na początku dostawała maruda tyle wody, co reszta, teraz jednak mniej więcej w ciągu tygodnia dostaje z 1-1,5l wody więcej, jednak nie ma żaden różnicy, a może nawet liście coraz bardziej się skręcają.

Dzisiaj zauważyłem, że z dwoma plantami dzieję się coś niepokojącego, podejrzewana choroba/robactwo. Widziałem to już na początku życia maluchów, sądziłem wtedy, że to jakaś skaza/wada.
Niestety, dzisiaj oglądając rośliny, okazało się, iż kilka nowych liści również ma coś podobnego. Znalazłem info, iż może to być robactwo. Sęk w tym, iż po dogłębnych oględzinach nie znalazłem niczego, co by się ruszało. Pod mikroskopem znalazłem jakieś małe czerwone kuleczki na danych liściach, jednak nawet pod x100 wygląda to jak po prostu jakiś paproch, żadna kulka ani drgnęła, mimo, iż około pół godziny je obserwowałem...
Okno na balkon otwarte 24/7, sam box nie jest jakiś super szczelny, w zasadzie to wgl. nie zadbałem o to na chwilę obecną. Biorąc jednak pod uwagę fakt, iż mieszkam w środku miasta, na entym piętrze, mało prawdopodobne wydają mi się robale. Mimo to najprawdopodobniej zakupie jutro Canna Cure, lepiej dmuchać na zimne, szczególnie środkiem, który jest reklamowany tak:
"- Zwalcza organizmy szkodliwe oraz mączniaka dzięki cechom fizycznym przyjaznym dla środowiska.
- Dostarcza składniki odżywcze poprzez liście i w ten sposób utrzymuje roślinę w dobrej kondycji."

Mimo wszystko opinia innych jest jak zawsze, na wagę złota. W końcu co dwie głowy, to nie jedna! :D




[W nocy przy lampie błyskowej]




[Topek, na którym postanowiłem spróbować fim]


[Kilka artystycznych zdjęć]






[AK 472]


[Przeklęte dziury...]








Tak więc z Jointem! Do następnego!
 
Ostatnia edycja:
M

mlodygru

Guest
Powi3m ci ze te dziurki to raczej jakby wypalanie a nie od robactwa. Jednakże ja miałem podobne dziurki i okazało się to larwą w kolorze identycznym jak łodyga. Bardzo trudne do zitentyfokowania... wielkość ok. 2 cm ale raz miałem taką sukę nawet 4 cm. Dziurki na liściach miały ok 1 mm. Lecz tak jak wspomniałem wyżej Twoje bardziej przypominają wypalenie aniżeli pasozyta
 

MonsterJoint

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2016
Postów
139
Buchów
0
Bardzo możliwe, iż właśnie mokre liście są winne, zaprzestanę oprysków i zobaczymy czy się coś zmieni (dopiero 10 dostanę pieniążki na Canna Cure). Zapodam dzisiaj już papu na kwitnienie, tj. Cannazym, Canna Tera Flores i Cannaboost Accelerator.
 

pablopablo

Well-known member
Rejestracja
Lip 31, 2016
Postów
214
Buchów
0
Od jakiego breedera Moby Dick oraz Durban Poison ?
 

MonsterJoint

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2016
Postów
139
Buchów
0
Od jakiego breedera Moby Dick oraz Durban Poison ?

To jest dokładniej AutoDurban Poison od Dutch Passion
oraz Moby Dick XXL Auto od Dinafemu.

Tak wczoraj sobie podlewałem dziewuchy i zauważyłem, że w zasadzie, to nie mam Cannaboost Accelerator, tylko Hesi Boost, ale że oba mają działać tak samo, to będę go używać z Canną :D
 

MonsterJoint

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2016
Postów
139
Buchów
0
[9.04.2017]
[Wpis 5, dzień 35]




Czas na nowe fotki! Jutro dam zdjęcia, które zrobię w nocy, ale że słabo z czasem mogę wyglądać, to już teraz dam to, co mam :)

Panienki radzą sobie bardzo ładnie. Najprawdopodobniej tak, jak Młodygru zasugerował, dziury pojawiły się od oprysków i są to po prostu wypalenia od światła. Nowych uszkodzeń na razie nie ma, żadnego robactwa czy chorób nie wypatrzyłem, więc stawiam właśnie na tą wersję.

Temperatura utrzymuje się 25-28 w dzień, w nocy 20-23. Wilgotność mi ostatnio spadła do 35-40 w ciągu dnia, jednak ze względu na kwitnienie nie przejmuję się tym za bardzo.

LST jakieś tam efekty dało, aczkolwiek do mistrzów jeszcze mi daleko :D
natomiast trening fim, który wykonałem na AK472 nie dał na razie żadnych efektów,
Dodatkowo przeprowadziłem na AK47 xxl HST, a dokładniej, ścisnąłem łodygę pod tworzącym się topkiem. Rzekomo ma to poprawić przepływ soków roślinnych, a co za tym idzie, zwiększyć plon z danej gałązki. Szczerze mówiąc większość z nich zgubiłem już w tym gąszczu
:lol3:
Przy poprawianiu LST wczoraj zauważyłem jednego z nich, w miejscu uszkodzenia bardzo ładnie się zrósł, osiągając 2-3 razy większą średnicę niż normalnie. Niestety nie pomyślałem, żeby zrobić zdjęcie, a teraz już nie mogę go znaleźć :D
Gdy zobaczyłem, że dało to efekty, zrobiłem podobnie z 2-3 topami, każdy potraktowałem z inną siłą, żeby zaobserwować czy czasami konopie nie są masochistkami
:freak:


Rosną jak głupie, na chwilę obecną zrobiło się już zbyt ciasno dla nich, jak na ten box. Zastanawiam się nad kupnem Philips Tornado 32W i powieszeniem go nad Moby Dickami, ponieważ ze wzgląd na ustawienie lampy (żarówka jest po lewej stronie boxa) mają trochę mniej światła podejrzewam.
A dodatkowo będę mógł ją potem wykorzystać w pierwszych dniach nowych roślin.

Kwitnienie jak na moje oko już się porządnie rozpoczęło. Jutro dam już pełną dawkę Canna Tera Flores (ostatnio dałem niecałą 1/3 chyba).
Liczę na pierwsze testy za około 15 dni, wiecie, jakieś małe boczne topki, których i tak nie warto normalnie zostawiać.

Mam również pytanie, które nie daje mi spokoju. Kiedy wycinacie zazwyczaj popcorn? I się zastanawiam nad fryzjerem. Ziemi już nie widać, więc delikatne przerzedzenie może być dobrym wyjściem, aczkolwiek chciałbym usłyszeć też zdanie innych :)











[Obiecane zdjęcia!]
[LAAAS! WSZĘDZIE LAS! :D]


[AK472 bardzo dobrze przyjęło LST i coś czuje, że niemały potworek z niego wyjdzie]


[Również AK472. Ponad 10 topów na podobnych poziomie, będzie dobrze :D]




[A tutaj moja prawdopodobnie nieudana próba FIM, aczkolwiek wygląda na to, iż nadal coś z niego urośnie!]








No to do zobaczenia niedługo! Z Jointem!
:spalony:
 
Ostatnia edycja:

EL.MAHICO

Well-known member
Rejestracja
Kwi 4, 2012
Postów
132
Buchów
0
Ładny gąszcz oby tak dalej :pr:
Bedę zaglądał i kibicował :jaraczz:
 

MonsterJoint

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2016
Postów
139
Buchów
0
[14.04.2017]
[Wpis 6, dzień 40]

Zaczynam się obawiać o własne życie. Boje się, że pewnego dnia, podczas podlewania, wejdę pomiędzy rośliny i się zgubię :sunny:

Panny zaczynają lecieć w górę z topkami, więc zgaduję, iż zaczyna się druga faza kwitnienia (według rozpiski Canny).
Ciągle jest problem z Big Devil'em, jednak udało mi się zrobić ciekawe zdjęcia i mam hipotezę, w jaki sposób powstają ów dziury. Zrobiło się naprawdę ciasno w środku, ale już za późno, żeby coś z tym grzebać. W przyszłym tygodniu kupię jakąś lampę led (zwykła z marketu) i wrzucę nad prawy górny róg.

Jutro, bądź we wtorek, po świętach, prawdopodobnie usunę popcorn. Wie ktoś czy takowy po wysuszeniu nadaje się na spalenie, czy nie warto się w to bawić? Jeśli nie spalę, to zostawię go na ciastka.




[zaczynamy od liści]









Wszystko zaczyna się od osłabionych fragmentów widocznych na zdjęciu. Jest to martwy obszar według mnie (powodu nadal nie odkryłem), który w trakcie rozrostu liścia pozostaje taki sam, co prowadzi do rozerwania w danym miejscu materiały. W ten sposób powstają moje dziury. Ktoś ma jakieś hipotezy odnośnie tego tematu?


[Durban Poison, ten sam topek na przestrzeni 4-5 dni]











[Kolejny Durban Poison, przepiękne topiszcze się rodzi :D]
[Wydaje mi się, że pierwsze dojdą właśnie Durbany, są minimalnie przed resztą.]



[Big Devil, który ma problemy z liśćmi. Dzięki bogu nic złego się nie dzieje z kwiatostanami :)]



[Moby Dicki. Radzą sobie dobrze, aczkolwiek odstają trochę od reszty. Albo źle wykonane LST, albo właśnie mniejsza ilość światła będzie powodem.]



[AK47 lubią mój box, rosną pięknie, radzą sobie pięknie. Ah... Chyba się zakochałem :D]





[Mazar X-treme. Najwolniejsza odmiana w moim zestawieniu. A przynajmniej u mnie najdłużej będzie dochodzić.]



[Faworyt, AK472, ciekaw jestem jaki wynik osiągnie :D]





[Całość prezentuje się następująco]



No cóż. Za kilka dni urodziny, a panienki nie są gotowe... Trzeba będzie poczekać na ścinkę. Ciekawa imprezka się szykuje :D
Zainteresowanych zapraszam do alkoholowego kącika, do tematu "Poka co dziś chlejesz ;-)"
https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?117086-Poka-co-dziś-chlejesz-)&p=1612818#post1612818
Na pewno jakieś zdjęcia się tam ode mnie pojawią :D

Z racji świąt życzę wszystkim wesołego zająca! I pięknych topków w koszyczku <lol>

Do zobaczenia po świętach! Z jointem Kochani! :spalony:
 

MonsterJoint

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2016
Postów
139
Buchów
0
[30.04.2017]
[Wpis 7, dzień 56]​

Panienki idą bardzo ładnie, puchną konkretnie. Mazar X-treme tak 7-10 dni za resztą, jednak internet mówi, iż to norma (podobno sowicie się potrafi odwdzięczyć za cierpliwość!).
Durbany chyba są najdalej ze wszystkich, coraz więcej brązowych włosków mają. Stworzyły w większość jeden potężny top, oraz wiele mniejszych, trening nie wyszedł w 100%, jednak patrząc na główne szczyty i tak jestem zadowolony :D

AK472 wytrenowana świetnie, jednak wolno puchnie w porównaniu do reszty. W najgorszym wypadku poczeka z Mazarem (o ile kłopoty, które mam nad głową, nie spadną zbyt wcześnie).

AK47 wyglądają obiecująco, duże, grube topy. Jeden z nich wyszedł karłowaty z jednym głównym bydlakiem, jednak ten bydlak przyćmiewa całą resztę!

Moby Dick, jak to Penisy, szczają na wszystkie strony, w tym przypadku żywicą :freak: Idą ładnie, puchną konkretnie, pachną wyśmienicie, a żywica oblepiła całe topy!

Big Devil ma chyba najtłustsze topy znajdujące się na wysokości h/2 według mnie, rosną wielkie, grube, jednak szczyty w porównaniu do np. Durbanów nie są aż tak imponujące.

Obstawiam ścinkę w 10 dni. Biorę oczywiście pod uwagę możliwość przeciągnięcia o kilka dni, coby trochę jeszcze podpuchły. Mazar już wiem, że dwa tygodnie potrzebuje, jednak nie mam z tym problemu, niech sobie siedzi, bo i tak będę już miał co palić :D

Popcorn na bieżąco staram się przycinać. Według moich testów... KOPIE! Może i smak nie powala, jednak, gdy nie ma się nic innego, to można w ostateczności chociażby i te odpady palić.
Już nie mogę się doczekać momentu, aż spróbuje ładnie wysuszony towar z tej uprawy, mmm, aż ślinka cieknie na samą myśl! :D

Już teraz widzę, że jest z 2x więcej niż na poprzedniej uprawie, gdzie wyszło mi około 150-200g, więc jestem pozytywnej myśli. Marzy mi się 0,5kg, jednak patrząc na moje doświadczenie w porządnych uprawach jest to cholernie optymistyczna wizja. Celuje w minimum 300g i chyba już teraz by tyle było, także jest dobrze! :D


No to zdjęcia! <lol>




[Zdjęcia bez Mazara, ponieważ przysłania ładne topy :D]





[kilka zdjęć pod światło, niestety niektóre wyszły przez ręce trzęsące się ręce...]











[Zestawienie tych większych panienek]



[AK47, który ma nietopowego dla mnie topka]










[Kilka zdjęć topów z bliska]

















[Ten z klapniętymi liśćmi to Mazar, ciągle ma takie, nie zależnie od ilości wody, nie wiem ma za gorąco czy co...]



[Big Devil]



[AK47]













[AK472]



No to do zobaczenia niedługo!
Mi właśnie się kończy suszyć kolejny popcorn, więc idę skręcać sobie jointa :spalony:
 
M

mlodygru

Guest
Za***iste szyszki... a myślę że jeszcze spuchna;) pozdro
 

MonsterJoint

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2016
Postów
139
Buchów
0
[14.05.2017]
[Wpis 8, dzień 70]​

Panienki już się szykują pod nóż. Powoli to teraz szło, ale wreszcie nadszedł upragniony moment! :harvest:

Jako pierwszy idzie na ścinkę jeden z Durbanów. Tuż za nim pójdzie najprawdopodobniej jeden z Moby Dicków, a potem już kolejne będą dochodzić na dniach. Jedynie Mazar się opieprza, idzie mu to zdecydowanie wolniej, jednak coś czuje, że powstaną na nim piękne topy :D

Teraz wszystkim dziewuchom leję samą wodę z regulowanym PH, jedynie mazar dostaje jeszcze Cannazym, Canna Tera Flores oraz Hesi Boost Flowering Accelerator.

Durban, który jutro idzie ścinki dostał flusha oraz około 48h w "ciemni". Niestety trochę światła padało do krzaczka, ale myślę, że nie będzie źle. :)




[Durban, którego czeka ścinka. Jedno ze zdjęć robione chwilę wcześniej, zdjęcie topka przed ciemnią. Zobaczymy czy coś ona da.]





[AK472 nie napuchło tak, jak miałem nadzieję, ale i tak podobają mi się te topki :p]



[Tak się prezentują Durbany]





[AK4]



[Moby Dick]



[Mazar]



[Oraz Big Devile]




Wiem, że zdjęcia nie są najwyższej jakości, spróbuję dzisiaj po zgaśnięciu światła jeszcze jakieś zrobić.

Nie mogę się doczekać ważenia, ciekaw jestem, ile mi wyjdzie :D

Z jointem! :spalony:
 

MonsterJoint

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2016
Postów
139
Buchów
0
[18.05.2017]
[Wpis 9, dzień 74]​

Witam ponownie! :)

Pierwszy Durban poszedł do ścięcia. Dwa dni później dołączył do niego cały jeden Moby Dick oraz częściowo jeden z Big Devili. W zasadzie stracił tylko główny top, no ale urodziny tuż tuż :D]
Podniosłem trochę lampę, ponieważ Mazar się przyjarał odrobinę :(



[Tak wyglądał Durban przed ścinką. Nie zauważyłem różnicy w ilości żywicy po ciemni.]


[A tak po głównej ścince. Reszta niech jeszcze posiedzi.]


[Zdjęcia ze ścinki]









[Zdjęcia nocą:1 Big Devile. 2 Dicki i Devil, który stracił głowę. 3 Większy to mazar, mniejszy to ak47. 4 AK74 oraz Durbany]













[Ścinka Moby Dicka oraz Big Devila. Na zdjęciach Big Devil, nie wiem gdzie się podziały foty Mobiego... Dopiero są jakieś już po trymowaniu]










[ŚCINKA!]


[Moby Dick]


[Devil]
]

No to do następnego! Z pewnością będzie jakiś krótki smoke report :D

Z Jointem! :spalony:​
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół