nasiona marihuany

Szybka pizza na gastro

Wyszukiwarka Forumowa:
C

cabino

Guest
panowie
wczoraj przyszedł kamień do pizzy(kosztował ok 100zł z przesyłka, w zestawia z packa do wrzucania pizzy na kamien - calkiem wygodne), no co nie byłbym sobą zebym nie przetestował, ciasta narobilem na 3 dni ;) dzisiaj powtórka z pieczenia bo jeszcze zostało sporo,
ale co wam powiem to powiem, nie ma co porownywac pieczenia z kamieniem i bez w elektrycznej kuchence.
no mistrzostwo. czas pieczenia 4min z przepisu ktory miałem dołaczony do kamienia, ser idealnie roztopiony, jak w pizzerii nic nie przypalone (kuchenke wyłaczasz jak sie kamien nagrzeje w temp na maksa albo zmienijszasz po prostu na 180 tak zeby nei przyjarało sera z wierzchu), ciasto pod spodem brązowe brzegi takie jak w pizzerii włoskiej, no nic polecam, rzeczywiscie zupełnie bez porównania, w przyszłym tygodniu rpzetestuje robienie bułek i chleba, podobno tez spoko sprawa
 

Morninsta

Banned
Rejestracja
Lip 14, 2016
Postów
1,365
Buchów
1
panowie
wczoraj przyszedł kamień do pizzy

i jak efekty ?

ja z braku drożdzy przed paronastoma minutami zrobiłem "pizze" na patelni, jako ciasto użyłem "podpłomyka" i gdiześ w połowie wypiekania po przekłuciu bąbla polałem sosem i dowaliłem rekwizyty. powiem ku**a szczerze, że jest chyba lepsze od drożdżowego,
na takim kamulcu może być kozak :)
 
C

cabino

Guest
i jak efekty ?
teraz robie non stop na kamieniu (pizze bo bulek i chleba nie probowalem), w tym tyg juz 2 razy i jeszcze mam na jedna pizze ciasta a takie jak polezy jeszcze lepsze do wygniatania.
nie ma co porownywac generalnie, zupełnie inaczej pizza sie dopieka, spod idealnie zarumieiony, sztywnawy, z bomblami jak w pizzerii włoskiej jesli pieczesz bezposrednio na kamieniu, czasami daje na papier do pieczenia, wtedy bomble tak nie wychodza ale latwiej ze zdejmowaniem pizzy na kamien i z wyjmowaniem z piekarnika. generalnie polecam, tylko czas nagrzewanie jednak najlpeiej > 40 min u mnie na 275 st - to najwiekszy minus ale warto
 

Morninsta

Banned
Rejestracja
Lip 14, 2016
Postów
1,365
Buchów
1
jak uważasz, byłem w podżędnej pizzeri dającej na wynos wziąłem fungi + sos czosnkowy.

spód był wyraźnie słony - było to to, czego brakowało moim pizzą, ale mnie przekabaciły instruktarze tzw. "zdrowej diety" żeby soli nie używać, i w tym czochajowym czułem bardziej majonez niz czosnek ehhe :sunny: ch*j z sosem bo i tak bede robil z gęstego jogurtu+czosnku, ale jile dajesz soli do ciasta żeby było smaczne ?

ku**a dając składniki się smak zaciera, ale zawsze miałem w bani "czegoś tu brakuje" heheh :sunny:
 
C

cabino

Guest
ja jakos tak daje ze poltorej porzadnej lyzeczki soli na 0,5kg maki, cos takiego, dla mnie w sam raz na slonosc, wazne zeby nie dawac za duzo skladnikow i koniecznie sos pomidorowy do posmarowania pizzy, nawet niezle maja takie pomidory w lidlu z chiili w puszce, nawet doprawiac nie trzeba, ale ja i tak robie po swojemu sos, a to robi robote
 

Morninsta

Banned
Rejestracja
Lip 14, 2016
Postów
1,365
Buchów
1
kurde pany, mąka typ 00 i odrazu się lepiej robi, jeszcze kilka rzutów i sie przeprowadzam na sycylię :sunny:

jak ktos nie ma kamienia, można gruba blache nagrzewac zrobic na blacie sprzęt, przerzucic na papier ustawiony na kratke, spowrotem na blat z kartka pap. do pieczenia, sos, skladniki ściągnąć z papierem pieczeniowym znow na kratke, na taborecie ustawic rekawice do chwytania goracego zeby sie nie podpalil taboret, wyciagnac [w rekawicy] goraca blache zsunac z kratki papier z pizza i kilka min jest petarda, opcjonalnie chyba się zaopatrzę w ta drewniana "łyżkę" do wkladania pizz bedzie jeszcze lepiej hehe

---------- Post Zaktualizowany 22:33 ---------- Data pierwszego postu 22:27 ----------

edit:

biała mozarella szarpana, nie krojona i świerza bazylia,
gdybym był tym kucharzem co malgorzacie zademonstrowal pizze to by mnie krol za***al [przez zaladek do serca :sunny: ]
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół