nasiona marihuany

Szybka pizza na gastro

Wyszukiwarka Forumowa:

StrachU

Zalegizować Marihunaen !
Weteran
Rejestracja
Paź 11, 2015
Postów
682
Buchów
4
Jak nieświadomkę dostali to nie mieli pojęcia co im jest i dlaczego, a pewnie nie skumali, że koleś może mieć taki pomysł. No i przesadził z dawką.
Osobiście dałbym w ryj za nieświadomkę.
 

pablopablo

Well-known member
Rejestracja
Lip 31, 2016
Postów
214
Buchów
0
Miałem sadzić papryczki na pizze ale wale to, w biedronce są wspomniane przez old_school papryczki peperoni za grosze, szkoda się pier***ić z uprawą :) Za 5szt. dałem chyba 1,40zł :)

Zapomniałem jeszcze napisać: StrachoWyj świetne proporcje, odważyłem wszystko wagą co do grama i wszystko się mieszało idealnie i wyszła idealna konsystencja :)
 
C

cabino

Guest
A ciasto do wyrośnięcia babcia kładła zawsze na ciepłym piecu kaflowym, ale trudno teraz o taki :)

no ja ciasto do wyrosniecia wkladam na minimum 30min do lodówki i wyrasta tak samo jak w cieple, ot taka mała odmiana, ale .... zupełnie inaczej ciasto sie pozniej wyrabia, taki trick, a nastepnego dnia jest jeszcze lepsze jak poczeka w lodówce,

a cod marlona rad, to ma racje :)

ta łyzeczka chociaz oliwy z oliwek do ciasta robi swoje. sporo tez zmienia to na czym pieczesz, testowałem kilka blach i z jedna sie nie rozstaje, spod sie duzo lepiej i szybciej dopieka
kolejna wazna rzecz, ser sie sypie pod składniki a nie na wierzch, skladniki maja byc wyexponowane a i ser wtedy jest smaczniejszy.

czas pieczenia pow 10 min nie jest dobry dla sera i składnikow, mi wychodzi zazwyczaj te 7-8 min w temp ponad 240st i dopieor po tym czasie widac na serku ze zaczyna go brac za bardzo i traci swoja konsystencje.
dobry ser to tez podstawa, nie bez powodu dobra mozarella jest dobra :)
 

Morninsta

Banned
Rejestracja
Lip 14, 2016
Postów
1,365
Buchów
1
kolejna wazna rzecz, ser sie sypie pod składniki a nie na wierzch, skladniki maja byc wyexponowane a i ser wtedy jest smaczniejszy.

dokładnie, dźjowani z włoskiej mafii mówi, to samo. dokładniej to brzmiało jakoś tak, że składniki na serze bo knajpa się nimi chwali.

3 max 5 różnych sztuk i jest git.

chociaż taka w amerykańskim stylu, perwera z 10 składnikami też czasem dobrze smakuje hehe.

u mnie zazwyczaj obsada wygląda tak: 2 sery ale to liczę jako podkład więc nie jako składniki : mocarela i jakiś żółty zależy co w sklepie, salami pieczarki wstępnie podsuszone, dużo cebuli i oliwek. oregano, bardzo ważny aspekt, razem z bazuylią w sosie i osobno do posypki.
 

Łodyga2

stuck on the trip
Rejestracja
Wrz 26, 2015
Postów
594
Buchów
4
dokładnie, dźjowani z włoskiej mafii mówi, to samo. dokładniej to brzmiało jakoś tak, że składniki na serze bo knajpa się nimi chwali.

to akurat dokładnie Magda Gesler mówiła w kuchennych rewolucjach :sunny: :)
 
C

cabino

Guest
pany, do tej pory piekłem pizze w piekarniku na podstawce ktora jednak sie zuzyla i zaczyna przywierac, porysowana itd, ale własnie sie naycztałem o kamieniu, ktory najpierw nagrzewasz w maks temperaturze przez 30min-1h, nastepnie łopatką drewniana wrzucasz pizze na ten kamien ktory jet ostro nagrzany - tak jak w pizzeri,
podobno pizza wychodzi naprawde jak z pizzerii, i podobno to jest skok na kolejny level w robieniu pizzy.

własnie wybieram cos na alledrogo, macie w tym temacie jakies doswiadczenia? polecicie jakies kamienie, o niektorych szamotowych ludzie piszą ze pękaja, wiec chiałbym cos sprawdzonego.
 
M

Marklon

Guest
Serio jeżeli chcesz robić w domu pizze jak w pizzerii to głównym czynnikiem będzie tutaj ciasto i temperatura. Bawiłem się z kamieniami i zbędnę ***anie. Kup sobie w sklepie gastronomicznym normalną formę do pieczenia pizzy jak maja w pizzeriach i jest spoko. Ja mam w domu chyba 32cm. Piekarnik na maxa 300stopni ja mam i tak musi sie nagrzewać z 45minut. Co do ciasta polacy walą za dużo mąki przy wyrabianiu bo im się klei. Chodzi o to zeby zrobic dość rzadkie ciasto i przy wyrabianiu co chwile podsypywać mąką. Po wyrosnięciu i formowaniu placka znowu idzie sporo mąki. Wtedy ciasto dobrze się rozciąga i nie jest gumowate. Super wyrasta. Ważne tez jest to zeby było dość ciękie przez co później w piecu "oddycha" i robią się fajne bombeli :) to food emperor robi pizze, dobry ziomek :D zawsze mam zwałe i coś sie dowiem. https://www.youtube.com/watch?v=Nv7LtO-W0Tw&t=332s
 

hippie

Well-known member
Rejestracja
Maj 25, 2015
Postów
161
Buchów
1
a ja piekę pizzę na szklanej podstawie, polecam bardzo czeską firmę Simax, która ma w ofercie szklany spod do pizzy, od dawna juz nie jem pizzy na miescie.
 

Cannamafia

Well-known member
Rejestracja
Lut 17, 2016
Postów
213
Buchów
2
Jak pizza to prosto z włoch kto był to wie .
Naprawde włoska pizza to miazga , bylem w mediolanie na urlopie z kobietą , trafilismy na centralnie włoską pizzerie ;) wlasciciel rodzony włoch, a gosciu co robił pizze wygladał jak Mario ^^ , ale wracajac do pizzy to wybralem sobie pizze z rucolą i z ich wypasioną szynką ;) pizza byla pieczona w piecu kiennym, ciasto mialo grubosc max 5mm a do okoła było grube , wyrosniete i nierównomierne.
To byla najlepsza pizza jaką w życiu jadłem , polecam włochy. Jak zjesz tam pizze to zmienisz zdanie ;) ps. Wieczorem z kobietą za kolacje wydawalismy po 50-60-euro.
 
C

cabino

Guest
Serio jeżeli chcesz robić w domu pizze jak w pizzerii to głównym czynnikiem będzie tutaj ciasto i temperatura. Bawiłem się z kamieniami i zbędnę ***anie. Kup sobie w sklepie gastronomicznym normalną formę do pieczenia pizzy jak maja w pizzeriach i jest spoko. Ja mam w domu chyba 32cm. Piekarnik na maxa 300stopni ja mam i tak musi sie nagrzewać z 45minut. Co do ciasta polacy walą za dużo mąki przy wyrabianiu bo im się klei. Chodzi o to zeby zrobic dość rzadkie ciasto i przy wyrabianiu co chwile podsypywać mąką. Po wyrosnięciu i formowaniu placka znowu idzie sporo mąki. Wtedy ciasto dobrze się rozciąga i nie jest gumowate. Super wyrasta. Ważne tez jest to zeby było dość ciękie przez co później w piecu "oddycha" i robią się fajne bombeli :) to food emperor robi pizze, dobry ziomek :D zawsze mam zwałe i coś sie dowiem. https://www.youtube.com/watch?v=Nv7LtO-W0Tw&t=332s

btw, jak pieczesz pizze, rozumiem ze dajac na maxa temp dajesz tylko grzanie od dołu, bez termoobiegu ?
generalnie ciasto na pizze mam opanowane i wychodzi bardzo dobre, na standardowych podkładkach jest ten problem ze nie są one nagrzane od spodu w momencie wkładania ich do piekarnika i przez to tez lubia sie przykleic zwłaszcza jak tacka zuzyta jest, nawet jak podsype mąką.
wczoraj np upiekłem pizze bez tej podkładki, dalem blachy najnizej jak sie da, nagrzałem ją na maksa a pizze wrzuciłem do pieca na samym papierze do pieczenia w temp 250st wlasnie na nagrzana blache, po 7-8 pizza była super, bomble powstały piekne, ser sie nie przypalił ani troche.
 
M

Marklon

Guest
Ja ma piekarnik gazowy wiec grzeje tylko od dołu hehe :) Na czystą blache wysypuje kaszke manne i na to placek. Nic nie przywiera. Kidyś robiłem własnie olejem smarowałem i scierałem ręcznikiem papierowym lub papier do pieczenia ale papier sie pali w wysokiej temp np około 300 stopni.
 
O

old_school

Guest
Ja ma piekarnik gazowy wiec grzeje tylko od dołu hehe :) Na czystą blache wysypuje kaszke manne i na to placek. Nic nie przywiera.

ja tak robię, smaruje łolejem i przecieram papirem :mrgreen:
do tego kapkę do ciasta po rozrobieniu z drożdzami na mleczku i od spodu zawsze ma złoty kolor
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół