nasiona marihuany

Szybka pizza na gastro

Wyszukiwarka Forumowa:

StrachU

Zalegizować Marihunaen !
Weteran
Rejestracja
Paź 11, 2015
Postów
682
Buchów
4
Przedstawiam Wam przepis na pizzę, która jest tak szybka w przygotowaniu, że zrobisz ją zanim koleś z pizzeri zdążyłby Ci ja przywieźć do domu. I co najważniejsze- za grosze ;)

Składniki na ciasto:

270 mąki pszennej,
Łyżeczka soli,
Pół łyżeczki cukru,
25 g drożdzy,
150 ml letniej wody

Do miski wrzucamy mąkę, sól i cukier



Do letniej wody wrzucamy drożdze


Merdamy


Dodajemy wodę z drożdżami do mąki i mieszamy.


Jeśli dokładnie odmierzyłeś składniki to ładnie da się to pomieszać łyżką


Ale na koniec i tak trzeba trochę pougniatać w dłoniach. Wystarczy ok 5 minut. Jeśli ciasto za mocno się przykleja do paluchów to znak, że musisz dodać jeszcze trochę mąki.


Przykrywamy ręcznikiem i odkładamy w ciepłe miejsce na 20-25 minut.


W tym czasie robimy sos na pizzę.
2 łyżeczki koncentratu pomidorowego zalewamy 50 ml wody, dodajemy suszone zioła ( bazylia, oregano, czosnek, cząber) i mieszamy


Dużo sera musi być :)


Blachę posypujemy mąką i rozkładamy ciasto. Na brzegu układam ser i zawijam do środka. To sprawia, że ranty nie zostają na talerzu ;)




No i teraz już z górki. Dajemy wcześniej przygotowany sosik


I teraz to co kto lubi. Ja użyłem szynki, sera i sera feta.






Wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 220' i pieczemy 13-15 minut


No i gotowe!




Smacznego!
 
M

Marklon

Guest
Super :)
Podpowiem Ci pare spraw. Nie chcę tu pisać jaki jestem super w pizzy, ale prosze uwierz mi i zrób to.
Do ciasta daj mniej drożdzy tak z 15g na te proporcje starczy.
15ml oliwy dobrej jakości.
Po wyrobieniu ciasta odstaw je na 10 minut. I wyrób jeszcze raz. Wtedy skrobia wchłania wodę nazywa się to osmoza.
Po wyrośnieciu na blache wysyp sporo kaszki mannej. Spowoduje to ze ciasto na dole bedzie chrupiące.
Temperatura w pierkanicku jak najwieksza. Ja daje 300s i nagrzewa sie około 45 minut do tej temp, pizza sie robi około 7-8 minut.

Sos- z***isty bez piedolenia to. Oliwa na patelnie ząbek czosnku troche czerwonej papryki to podgrzewasz nawt mniej niz minute. I mozesz
zalać pomidotami z puszki (wtedy trzeba dosc dlugo odparowywac) lub własnie rozrobionym koncentratem pimidorowym z przyprwami. Odrobina soli i cukru oraz oregano.

 
G

Guest

Guest
A ja smaruje blache olejem i wycieram ręcznikiem papierowym z nadmiaru pięknie się piecze nie przypala jak mąka i kaszki :) , co wieś to obyczaj prawda ;) .
 

StrachU

Zalegizować Marihunaen !
Weteran
Rejestracja
Paź 11, 2015
Postów
682
Buchów
4
A ciasto do wyrośnięcia babcia kładła zawsze na ciepłym piecu kaflowym, ale trudno teraz o taki :)
 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
moja bodajże na północnym oknie (ale nie jestem kurde pewien!) i przykryte lnianą szmatką
 
M

Marklon

Guest
A ja smaruje blache olejem i wycieram ręcznikiem papierowym z nadmiaru pięknie się piecze nie przypala jak mąka i kaszki :) , co wieś to obyczaj prawda ;) .

tez tak kiedyś robiłem. Kaszka nigdy mi sie nie przypaliła. Ona fajnie wyciga wilgoć i wtydy spód jest chrupiący. Każdy robi jak lubi. Dużo pizzeri daje tą kaszke ale nie koniecznie.
Ważniejsze jest odczekanie te 10 minut i ponowne wyrobienie ciasta.
I to żeby podsmażyć czosnek na oleju. W sumie zawesze do każdego dania powinno sie podsmażyć czosnek i sypkie przyprawy takie jak papryki, kurkume, imbir itd zeby się otworzyła. Wyciąga sie wiecej w ten sposób aromatu.

Fajnie że tylu z was klepie pizze w domu :) ja uwielbiam to robić. Sprawia mi to tyle przyjemnosci co jej jedzenie hehe

oo ja zamykam miske z ciastem folią spożywcza szczelnie i daje pod kołdre :) na około godziny.
 

Morninsta

Banned
Rejestracja
Lip 14, 2016
Postów
1,365
Buchów
1
od siebie dodam, że trochę krupczatki do mąki jak się da - to przy rozciąganiu tak się nie skraca.
też robię na przepisie z oliwą ale ta z 1 posta ładnie się zrumieniła, będzie trzeba trochę przerobić przepis hehe.
i na marginesie -

dżjowani s. - główny alfons i skarbnik mafii z Viareggio - twierdzi, że ciasto jak się urabia to trzeba to robić z sercem.
i dobrze odstać 1-2 dni w zamrażalce żeby podfermentowało mimo chłodu hehe
 
O

old_school

Guest
znam te patenty, podpowiem że mąka Królewska krupczatka jest KOZAK na takie eksperymęty gastrofazowo-kulinarne
mąka pszenna krupczatka każda ale typ mąki im mniejszy symbol, tym lepsza na ciasto pizzowe typ grecki
 

pablopablo

Well-known member
Rejestracja
Lip 31, 2016
Postów
214
Buchów
0
Marklon ładnie wygląda Twoja pizza :) Cebuli wstepnie nie podsmażałeś, nie ?

I drugie pytanie: jakiej papryki świeżej można użyć do pizzy ? Chili chyba odpada bo ryj spalony :D Może bym sobie posadził coś w doniczce specjalnie z myślą o pizzy ale nie wiem jaką odmianę. Możecie coś polecić ?
 

Morninsta

Banned
Rejestracja
Lip 14, 2016
Postów
1,365
Buchów
1
jalapeno jest najlepsze na pizze. se wykombinuj marynate taka zeby byla jak w sklepowym i bedzie git.
mi smakuje elegancko takie zamarynowane od kiedy wracajac ze spota zaprawiony piwami wpadlem do pizzeri hehe

kabanos, jalapeno, cos tam jeszcze, jakaś taka mieszanka i jest bomba

a świerze - to żólte peperoni nie dawałem rady za bardzo grzało ale czerwone czyli jak najbardziej. jakieś lewe kupiłem bo niektórych trzeba dużo dodać żeby coś poczuć.

nie klikac w hiperlinki jak sa, mam ruska wyszukiwarke od wczoraj -.-
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół