nasiona marihuany

Oprawka do kilku świetlówek CFL

Wyszukiwarka Forumowa:
B

biohujus

Guest
Znalazłem coś takiego, może komuś się przyda.

Na 3 żarówki:

Na 4 żarówki:

Na 5 żarówek:

Niewątpliwym plusem jest to, że można regulować kąt i kierunek. Myślę, że główny gwint można odkręcić i bezpośrednio podłączyć kable, zamiast marnować miejsce na kolejną oprawkę.

Z tym jednak wiąże się jedno pytanie. Załóżmy, że będę mieć 2 takie adaptery, na 4 sztuki CFL każdy. Czyli razem 8 szt. Świetlówki Philips Tornado 32W, co daje 256W łącznie. Czy taki komplet lepiej doświetli rośliny, aniżeli jeden kompakt Ekektroxa 250W? Podstawa growboxa 60x60. Ewentualnie 4 takie adaptery na 3 szt. W każdym 1x32W i 2x15W. Dawałoby to 248W i ponad 16 000 lm.


zakaz wstawiania linków do portali aukcyjnych
 
Ostatnia edycja:

Łodyga2

stuck on the trip
Rejestracja
Wrz 26, 2015
Postów
594
Buchów
4
Moim zdaniem jedna porządna niż kilka małych będzie lepszym rozwiązaniem.
 

deer

Well-known member
Rejestracja
Mar 24, 2014
Postów
328
Buchów
107
Kilkoma teoretycznie bardziej równomiernie rozprowadzisz światło, masz też możliwość zastosowania świetlówek o różnych barwach, ale będzie ciężej je rozprowadzić (odbłyśnik).
W dodatku koszt - nie liczyłem ale raczej się nie opłaca przy tej mocy rozmieniać na drobne.
No właśnie - jak już myślisz o 256w cfl w tych tornadach - to ja bym sobie wstawił 150-tke HPSa.
 
B

biohujus

Guest
A nie zrobi mi się piekarnik w boksie? Wysokość to tylko 140 cm. Aktualnie temp. mogę zbić maksymalnie do 20 st. C przy CFL (w dzień).

ku**a, dziwne zasady obwiązują na tym forum. Ja chcę komuś pomóc, a dostaję ostrzeżenie, niby za link do aukcji (jeszcze jakby to kryptoreklama była, to bym zrozumiał, ale to były linki do Aliexpress, żadne Allegro, olx czy inne).
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół