nasiona marihuany

Kiełkowanie w wodzie. Problem czy nadgorliwość.

Wyszukiwarka Forumowa:

sobaczek

Well-known member
Rejestracja
Sty 28, 2016
Postów
320
Buchów
1
są na waciku mają mokro w cieplym i ciemnym miejscu

ile mniej wiecej trzeba czekać zeby kiełek pokazało? bo ja mam jakies 13 godzin na wacie i szalu nie ma

Uważaj żeby waciki nie zawierały jakiejś chemii zapachowej bo nasionko zatruja.
 

Dallas

Member
Rejestracja
Mar 1, 2017
Postów
15
Buchów
0
luzik u mnie w domu używa się tylko jałowych wacików, bez niczego sam sprawdzalem je organoleptycznie
 
O

old_school

Guest
norma, ja robie tak w skrócie:
- cały czas od włożenia do wody pilnuje temp. ok 26*C (minimum 21 do 30 - identycznie jak warunki uprawy, to logiczne)
- mocze 12h
- precrush
- daje spowrotem do wody na kolejne 12
- w mokry wacik zawijam i do samarki na 24-48h
- w tym czasie jak pokaże się kiełek zdatny do wysiewu to wysadzam
trzy dni to norma, ani długo ani krutko
- jak po 48h nie pokaże kiełka to zazwyczaj rezygnuje ale jak pestki są świerze to nie ma takiej opcji
do poprawnego kiełkowania należy zapewnić odpowiednie warunki tj. mokro, ciepło, ciemno
 

Dallas

Member
Rejestracja
Mar 1, 2017
Postów
15
Buchów
0
a jak sie para osadza w srodku pod woreczkiem po paru h, to dobrze? bo mam swoje naczynie przykryte woreczkiem dodam ze staram się co jakieś 3h dawać im tlenu czy może podziurawić go
 
O

old_school

Guest
a jak sie para osadza w srodku pod woreczkiem po paru h, to dobrze? bo mam swoje naczynie przykryte woreczkiem dodam ze staram się co jakieś 3h dawać im tlenu czy może podziurawić go

para swiadczy o wilgotnosci powietrza, o to właśnie chodzi i po to ten woreczek
a że dopuszczasz świerze powietrze też dobrze robisz
 

Dallas

Member
Rejestracja
Mar 1, 2017
Postów
15
Buchów
0
jak mi to nie wyjdzie to sobie eazy plaga chyba kupie... bo z tego co czytałem to kielkowalnosc o wiele wieksza niz na waciku

mam wszystkie parametry o których piszesz, mam nadzieje ze wykiełkują w ciągu 2 dni... Bo jak nie to załamka, tyle pln'ów :/ :D i wszystko psu w du*e
 

blaszka97

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2016
Postów
220
Buchów
1
U mnie było tak że kupiłem sobie regi żeby nie było za dużych strat. 5 jako że głupi i porywczym poszło się je**ć za przeproszeniem :)
Przeczytałem ponownie wiki hasz. I wyszło że robiłem źle ale że po 24h nasiona poszły do kubków z ziemią to jeszcze leżą dam im tydzień jak przez tydzień nic nie wyjdzie to je odgrzebie i ciul zobaczymy czy coś wyszło :D
Za 6tym nasionem po 2 dniach wyszedł kiełek leży sobie na chusteczkach przykryta chusteczka i talerzykiem, wczoraj zmieniłem też chusteczki i wodę dziś zrobiłem już mieszankę w kubeczku na dno keramzyt, trochę ziemi uniwersalnej ( ok.1/3 kubka) ziemia z włóknami kokosa z marketu 10l za 9zł :D i na wierzch troszkę 2mm ziemi zwykłej podlane już wodą zwykłą żeby koko się rozrosło napęczniało. jutro myślę wsadzić do kubeczka i dać na parapet a jak wyjdzie listek to do boxa :) nasiono auto viking blue. Byle by byk wyszedł na górę i będzie już myślę że z górki :D
 

Dallas

Member
Rejestracja
Mar 1, 2017
Postów
15
Buchów
0
no najgorsze jest kiełkowanie jak juz wykiełkujesz, to z górki. U mnie to kiełkowanie najgorsze było :D a jak wyjdzie to rosnie bez braków do końca.
 

ceu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2015
Postów
1,143
Buchów
1,397
No to startujemy z sezonami
15830547703151791696189764667719.jpg
 

Quaker

Terrorysta
Rejestracja
Paź 11, 2019
Postów
1,825
Buchów
4,554
Odznaki
5
Ale, że już?
Kiedy planujesz je wysadzić?
 

Quaker

Terrorysta
Rejestracja
Paź 11, 2019
Postów
1,825
Buchów
4,554
Odznaki
5
Sprawdziłem u siebie pogodę długoterminową. Wygląda na to, że na outa nie będę kiełkował wcześniej, jak z początkiem kwietnia. Taki punkt startowy sobie przyjmuję... Ja kiełkuję standardowo : kieliszek na 24h i potem wacik nasączony wodą. Zawsze kiełkują, prędzej czy później.
 

Saul

Well-known member
Rejestracja
Lis 9, 2019
Postów
704
Buchów
1,502
Odznaki
10
Szybko strasznie zaczynasz. Ile planujesz je trzymać w boxie?
 

Quaker

Terrorysta
Rejestracja
Paź 11, 2019
Postów
1,825
Buchów
4,554
Odznaki
5
Pytanie do mnie czy do ceu ? :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół