nasiona marihuany

Zapylenie outdoor

Wyszukiwarka Forumowa:
S

spuken94

Guest
Siemanko, jak to jest z tym zapyleniem na oucie? Chciałbym zrobić sobie jakieś reg nasionka. A plan jest taki, żeby wsadzić 5 plantów w odległości nie całego metra od siebie na innym spocie. Pomyrdać żeńskie kwiatostany na koniec męskim krzakiem i obsypać kwiaty pyłkiem żeby dokładnie to zrobić jeśli wiatr by tego nie zrobił jak trzeba. Sporo wychodzi nasion z takiego jednego krzaka średniej wielkości? I jak z jakością takich nasion?

Co jeśli skrzyżowałbym żeńskiego Shamana z powiedzmy pyłkiem z Maroc'a? shaman x maroc :D? dojdzie w ogóle do zapylenia? Czy jakieś cudaczne pestki wyjdą? Nie mam możliwości sterylnego zapylenia jak to robią inni w boxach.
 

Hujec

Well-known member
Rejestracja
Lut 16, 2017
Postów
129
Buchów
0
ja jak kiedys zapyliłem całego shamana 2,5 metrowego,passionem takim 2 metry to miałem bardzo duzo pestek, przy 5 tysiacach przestałem liczyć, mysle ze było ich cos koło 7 tys.
 
S

spuken94

Guest
ja jak kiedys zapyliłem całego shamana 2,5 metrowego,passionem takim 2 metry to miałem bardzo duzo pestek, przy 5 tysiacach przestałem liczyć, mysle ze było ich cos koło 7 tys.

A testowałeś te nasiona? Jak z:
-kiełkowalnością
-Mocą staffu
-wigorem
 

Hujec

Well-known member
Rejestracja
Lut 16, 2017
Postów
129
Buchów
0
kiełkowalnosc po jakis 3 tygodniach na poziomie 99%, oczywiscie było troche zielonych i niedojrzałych ale to moze 1% nawet mniej.
co do wzrostu podobne były do matki zapylonej, jak i do passiona, i były takzę takie ktore wygladały całkowicie inaczej, wiec rozstrzelenie fenotypów było wielkie.
moc konkretna nie ustepowały rodzicom, a niektore nawet były mocniejsze.
 

StrachU

Zalegizować Marihunaen !
Weteran
Rejestracja
Paź 11, 2015
Postów
682
Buchów
4
To zależy właśnie co z czym skrzyżujesz. Jeśli wydłubiesz dojrzałe nasiona to w zasadzie niczym nie będą się różnić od tych, które kupujesz za krocie ;)
 
S

spuken94

Guest
Bez krzyżówki jestem w stanie uzyskać ten sam efekt?

Istnieje coś takiego jak "okres spoczynku" dla świeżych nasion? Przez który muszą "dojść, doschnąć" ?
 

Hujec

Well-known member
Rejestracja
Lut 16, 2017
Postów
129
Buchów
0
po zebraniu z krzaka trzeba odczekac minimum 2 tygodnie
 

Morninsta

Banned
Rejestracja
Lip 14, 2016
Postów
1,365
Buchów
1
kiełkowalnosc po jakis 3 tygodniach na poziomie 99%,

trzeba było je najpierw wychłodzić, nie czekałbyś tyle.

co do pytania autora,
zbyt skomplikowane nie jest zapylanie na outdoorze. nie wyrywasz samca i tyle. po paru sezonach się nauczysz.

pestki jak zbierzesz dojrzałe to będą wysokiej jakości. a ilości - zależą od twoich umiejętności przez cały sezon.

A testowałeś te nasiona? Jak z:
-kiełkowalnością
-Mocą staffu
-wigorem

-zależy od dojrzałości
-zależy od genetyki
-zależy od umiejętności..
 
S

spuken94

Guest
Moje umiejętności, nie są aż takie tragiczne, tylko staram się uzupełnić widzę. Po zapyleniu, jaki podaje się nawóz? Aby zapewnić wszystko kulką weg/flo?
 

StrachU

Zalegizować Marihunaen !
Weteran
Rejestracja
Paź 11, 2015
Postów
682
Buchów
4
Takie jak do wszystkich. Nie zapylaj tylko z samego rana, kiedy krzaki są mokre od rosy itp.
Pyl kiedy jest słońce i nie zanosi się na deszcz
 
S

spuken94

Guest
Takie jak do wszystkich. Nie zapylaj tylko z samego rana, kiedy krzaki są mokre od rosy itp.
Pyl kiedy jest słońce i nie zanosi się na deszcz

Tego akurat jestem świadom, ale dzięki. Chodziło mi bardziej który nawóz będzie dla nich lepszy po tym zapyleniu. z większą ilością azotu, czy ten na kwitnienie.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Na kwitnienie, najlepiej taki z przewagą P nad K. Jak używasz nawozów organicznych to batguano się sprawdzi bardzo dobrze :)
 

Morninsta

Banned
Rejestracja
Lip 14, 2016
Postów
1,365
Buchów
1
od siebie dodam jeszcze, że w przypadku produkcji nasion potrzeba w trakcie kwitnienia więcej azotu niż przy produkcji kwiatostanów.

siarka jest kolejnym istotnym elementem - chodzi o to, żeby syntezować aminokwasy w szybszym tempie - w końcu w nasionach jest głównie białko i tłuszcz.

wyżej opisano metodę ekologiczną. ja ci zaproponuję zatem mniej eko -

do nawozów od momentu zapylenia dodawaj ripena i jakieś żródło azotu - np nawóz na veg wuymieszaj z ripenem żeby uzyskać przewagę PK [+Mg i S] i taką miksturę domieszaj dodatkowo do nawozu kwitnieniowego. no chyba, że masz jakiś na flo z azotem to wtedy tylko ripena dolewasz.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół