nasiona marihuany

Growbox tylko na sadzonki, zielony zaczyna

Wyszukiwarka Forumowa:

Joda_Mistrz

Well-known member
Rejestracja
Gru 6, 2015
Postów
143
Buchów
1
Witam. Nigdy nie miałem styczności z elektroniką a tym bardziej z Boxami...

Lecz w tym roku stwierdziłem że muszę mieć boxa do rozwoju sadzonek żeby były duże i ładne jak pójdą na spota.

Nie chcę więcej brzydkich patyków które rosły na oknie stąd piszę ten temat.

Więc tak w środku potrzebuję mieć 100 doniczek czyli wymiary mają 125cm x 125cm.

Nie wiem jaką wsiąść do tego na sadzonki wysokość jaka będzie dobra ani w sumie nic więcej nie wiem.

Chciał bym aby były lampy jakieś mało prądożercze. Ile ich trzeba i jakie dokładnie?
Co oprócz lamp i samej obudowy boxa? Jakieś nawiewy? Ile czasu trzymać pod lampą na same sadzonki? 24h? czy robić przerwy?

Mam nadzieje że ktoś pomoże w partyzanckich działaniach! Z bogiem
 

Johny12

Active member
Rejestracja
Lut 3, 2017
Postów
43
Buchów
0
Hej podczepiam sie do pytania :) potrzebuje wsadzic przed outem pod lampe 40 roslinek mam box 2x 56x80 czyli jakies 0.45m2 i mysle o cfl na wzrost tylko ilu watowa z odblysnikiem wytraczy na 1 box ? z gory dzieki :)
 

mint

Member
Rejestracja
Lut 8, 2017
Postów
19
Buchów
0
Chłopaki jak Wy się zarejestrowaliście?!

Przecież box na sadzonki musi być prawie identyczny jak na zwykłe rośliny. Może być niższy. Potrzebujecie tyle samo mocy jak jest to w normalnym boxie - wszystko zależy od powierzchni. Kalkulator jest na stronie. Obliczcie sobie. Tak samo jest z wentylacją - musi być. jedynie możecie pominąć filtr węglowy, bo zapachu nie będą młode wydzielały. Fotoperiod taki sam. Nikt za Was tego nie zrobi.

Johny - od kiedy to Waty są ważne w boxach?! Możesz mieć 120 Watową zwykłą żarówkę i nic Ci na tym nie wyrośnie, a na CFL 64W już tak, a przy ledach to już w ogóle inna bajka.

Chyba trzeba zmienić te pytania przy rejestracji...
 

Johny12

Active member
Rejestracja
Lut 3, 2017
Postów
43
Buchów
0
znalazlem kalkulator przeliczylem i wzialem mh 250w na weg :)
 
O

old_school

Guest
Nie wiem jaką wsiąść do tego na sadzonki wysokość jaka będzie dobra ani w sumie nic więcej nie wiem.

yyy to zacznij od tego co już wiesz, bo ja nie wiem jak ci doradzić bo nie wiem co już wiesz... <rotfl>
 

Joda_Mistrz

Well-known member
Rejestracja
Gru 6, 2015
Postów
143
Buchów
1
Dobra wyszło mi w kalkulatorze że musze mieć 84500 lumenów ale dalej nie wiem co to ma do lamp, jak sie zarejestrowałem normalnie :p To że coś robię nie znaczy że znam sie na lumenach jakie żarówki kupić itd :D Więc jak musze mieć 84500 lumenów to jakie żarówki kupić?
 
O

old_school

Guest
Dobra wyszło mi w kalkulatorze że musze mieć 84500 lumenów

nie wiem jak to policzyłeś ale kalkulator liczy inaczej :p
box 125x125 daje 1.5625 m2
na tą powierzchnię podpowiada też:

Minimalnie: 46875 Lumenów
Srednio: 62500 Lumenów
Optymalnie: 78125 Lumenów

czyli ja bym na ten przykład celował w połowę tego co podałeś skoro chodzi o sadzonki :p
powodzenia ;)
 

Joda_Mistrz

Well-known member
Rejestracja
Gru 6, 2015
Postów
143
Buchów
1
Skąd to wziąłem bo zaokrągliłem do 130x130 boxa, pół z tego co podałem brzmi logicznie :D ale teraz dobra jak dobrać do tego żarówki? i wysokość? Czy 80cm na sadzonki wysokość wystarczy? Ile mogą lampy na takiego boxa kosztować?
 
O

old_school

Guest
Skąd to wziąłem bo zaokrągliłem do 130x130 boxa, pół z tego co podałem brzmi logicznie :D ale teraz dobra jak dobrać do tego żarówki? i wysokość? Czy 80cm na sadzonki wysokość wystarczy? Ile mogą lampy na takiego boxa kosztować?

ha! to nie jest wcale takie proste, nie wystarczy się zarejestrować normalnie :D czeba jeszcze czytać po tematach jak to ludzie rozkminili, może jaki dobry człowiek poradnik albo tutoriala jakiego wrzucił... ni ma nic na gotowo :p
nie widzę sensu robić tego dla 100 doniczek na raz w formie boxa, lepiej normalnie poświęcić pomieszczenie i zawiesić lampę nad nimi, potrzebujesz dla wielkości jaką podałem jakiejś 600W lampy MH albo HPS czyli wydatek ok 2K chyba, nie wiem jak teraz stoja HPSy, ewentualnie możesz to na COBach zrobić ale raczej nie dasz rady samemu z tego co widzę czyli wyjdzie podobnie...
lepiej wydaje mi się taką ilość robić partiami np. po 25 doniczek, wegować dwa tygodnie, na spota i kolejna partia...
jakiej wersji nie wybierzesz tp musisz spełnić noralne warunki tak, jakbyś budował normalnego boxa, jest dział o budowie i tam jest wszystko co trzeba wiedzieć, powodzenia :thumright:
 

Joda_Mistrz

Well-known member
Rejestracja
Gru 6, 2015
Postów
143
Buchów
1
Hm trochę mnie zasmuciłeś kwotą 2k za takiego boxa, jeśli tak to to raczej nie ma prawa bytu u mnie ponieważ za rok już tego nie będe potrzebować.

W takim razie kolejna myśl techniczna, Zrobić mini szklarnię na sadzonki? W***ując sadzonki 1 kwietnia do takiej szklarni chyba nic im sie nie stanie? Myśl jak ogrzać to dziadostwo jest taka że w***ać tam siano rozdrobnione polać wodą i się będą wytwarzać gazy co grzeją tą bude :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół