nasiona marihuany

Wilma 8x18L czy easy2grow 8x8,5 na 1.44m2 + 4 x clu058~500W

Wyszukiwarka Forumowa:

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
Witam
Przymierzam się do hydro
Box 120 x120 185
Cob citi 4x clu 058 +boost red photo (512W)
Chce kupić gotowy zestaw i wacham się między wilma XL 8x 18L , a easy2grow 8 x 8.5L + flexo tank 100L
Cena za zestawy jest podobna
Ale niewiem jakie są plusy i minusy

Wilma może działać na dwa sposoby czyli:
-w koło podlewać ta samą wodą (ketmazyt)
- lub podlewać wodą z zewnętrznego zbiornika ,a zbiornik pod wilma służy jako pojemnik na odpływ (coco)

Easy2grow dobre w Coco + organiczna uprawą

Może wy wiecie więcej o plusa i minusa tych systemów
Pozdrawiam
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Nawet sie nie zastanawiaj tylko bierz willme, tylko nie tą na 18 a ta na 11L doniczki, uprawiam juz 3 lata w willmach i to są bezstresowe i bezproblemowe systemy, uprawiałem w coco ale najlepiej jednak wychodzi w ceramicem.
wybaczają wszelkie błędy a zagladam do nich raz na 3-4 dni po to tylko by dolac wody
minusem jest tylko fakt ze latem musisz sobie odpóścic uprawę lub dodać system chłodzenia wody
dwc pod tym względem wychodzi lepiej bo tam cały czas płynie woda i temp pozywki może byc większa
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
Dzięki za konkretna odpowiedz
Mi też bardziej odpowiada wilma bo w lato korzystał bym normalnie tylko z podlewania automatycznego bez obiegu w kokosie ,bo temp otoczenia mam około 30'C + ,
ale w jesień,zime i wiosną ,myślę że miałbym odpowiednie warunki do pełnego hydro w tym systemie.

Cube czy chodzi ci o typ 8x 11L (jest wąski i doniczki są przy sobie), nie robi to problemu w 1.44 (nie chce używać siatki)
Czy zestaw 8x 18L ale z dokupionymi mniejszymi doniczki 11L?
Pozdrawiam i sort zs literówki
 
Ostatnia edycja:

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
Ja tam nie narzekam na easy2grow jadę pierwszy raz na tym zestawie i zero problemów mam zestaw na osiem doniczek , lecz zamierzam dokupić jeden zestaw od wilmy, żeby było dziewięć doniczek bo to optymalne zestawienie na box 1.44m2.
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Kwestia upodobań jeśli chodzi o ilośc doniczek, czy 8 po 16L czy 16 po 11L
ja wybrałem 16szt i krótszy veg
wielkosciowo sa takie same te zbiorniki po 150L i mają 115x 115 co idealnie wchodzi do Twojego namiotu
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
A jaki czas trzymasz na weg przy 16 doniczkach.
Przy cobach musze uważać na wilgotność i myślę że
16 doniczek to nie za dużo? Ale mogę się mylić bo krótki weg to szybszy zbiór .
Cube Jakie osiągasz wyniki w tym systemie 16x11L

Edit:
Czy wilma 8 x 11L ( 115x60x20) będzie ok, żeby wykorzystać przestrzeń 1.44m2
Wydaje mi się ten zestaw najlepszym rozwiązaniem
Pozdr
 
Ostatnia edycja:

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Jam mam dwie duze willmy na 16szt i dwie małe na 4szt
w dużych daje klony i jak tylko widzę po roslinach że sie przyjęły i rosna to je przełączam na flo, potem zakładam siatkę i jest ok.
z wynikami to róznie bywało ale poniżej 0,7-0,8/W raczej nie schodze, ja robie typową komercje jak najniższym kosztem swojego czasu i włożonej prazy
jak sie raz postarałem i przyłozyłem to 1/1 pękł ale to byłł jednorazowy wyczyn
co do wilkości to moje willmy prawie dotykaja ścian namiotu bo tu chodzi o wielkośc zbiornika, im większy tym mniej roboty i rzadziej do roslin musze chodzić
ja lece na hps i na wilgoć nie narzekam, te biorniki maja ten plus że sa zamknięte
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
Witam
Czy moja woda nadaje się do hydro ,mierzone jak 12 godz. odstała - 290us/cm, czy będę musiał się zaopatrzyć w filtr RO ?
Pozdrawiam
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Autopoty typu ease2grow to przeciez nie hydro pany..
To jest po prostu automatyczny system nawadniania. I jedynie co ma z hydro wspolnego to podloze kokosowe ;)
Jak ma byc hydro gotowe to wilma. Pod cobem nie powinno byc problemu z temp nawet w lato.
Tez sie do wilmy przymierzam albo diy dwc jakies wieksze.
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
Autopoty typu ease2grow to przeciez nie hydro pany..
To jest po prostu automatyczny system nawadniania. I jedynie co ma z hydro wspolnego to podloze kokosowe ;)
Jak ma byc hydro gotowe to wilma. Pod cobem nie powinno byc problemu z temp nawet w lato.
Tez sie do wilmy przymierzam albo diy dwc jakies wieksze.

Mi z temperaturą to oto chodzi, że w lato na strychu ma temperaturę dochodzącą do 34'C , pomimo brania świeżego powietrza z innego miejsca o temp około 25'C +
Czyli mogę mieć problem z pożywką w zbiorniku
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Bedziesz musial zaopatrzyc sie w chiller do wody i ogarnie robote . Niestety kosztuje swoje.
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Witam
Czy moja woda nadaje się do hydro ,mierzone jak 12 godz. odstała - 290us/cm, czy będę musiał się zaopatrzyć w filtr RO ?
Pozdrawiam

Jak zaczynałem w wodzie to jechałem na RO 50/50 ale już mi sie nie chce nocami tą wode zbierać i leje odstaną z kranu. Zasada jest tylko taka że daję dobrze ukorzenione i dośc stare klony by ec mogło byś około 1,2
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół