nasiona marihuany

BioBizz AllMix do kiełkowania?

Wyszukiwarka Forumowa:

Netherlands THC

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2017
Postów
129
Buchów
1
Witajcie.
Posiadam ziemię Biobizz Allmix. Czy muszę zakupić inną specjalną ziemię do kiełkowania czy mogę śmiało w niej kiełkować? Słyszałem, że ludzie w niej sadzą małe kiełki i niby nie mają problemu.
Ile w tym prawdy? Ktoś z Was umieszczał kiełki w tej ziemii? Jakie jest wasze zdanie?
 

Sceptyk

Well-known member
Rejestracja
Lip 8, 2012
Postów
254
Buchów
418
Odznaki
2
Witam.
Potwierdzam, kiełkowałem w takiej ziemi i nic im nie było. Ale dawałem tak, bo to był indoor microbox i donica z tą ziemią była od razu docelowa. Jednak gdy robię outa to kiełkuję w kubeczkach w zwykłej taniej ziemi z kwiaciarni. A lepsza ziemia idzie dopiero w dołki na out. Robię tak głównie dlatego, że po pierwsze nie trzymam kupionej dobrej ziemi w domu i musiałbym gdzieś latać, napoczynać worek i brać trochę ziemi do domu do kubeczków, co wydaje mi się bez sensu. A po drugie to szkoda mi trochę dobrej droższej ziemi na te parę dni w kubeczkach :).
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Ja nie polecam kiełkować w allmixie, spalić może kiełka nie spalisz ale młode sadzonki strasznie zamulają w tej ziemi w porównaniu do lightmixa ze względu na duże EC i bardzo słabo budują system korzeniowy.
 

Homer S.

Well-known member
Rejestracja
Lut 18, 2016
Postów
156
Buchów
18
Mi taż się zdarzyło siewkę spalić allmixem i od tamtej pory używam uniwersalnej zmieszanej z kokosem do sadzonek.
Te bardziej wrażliwe odmiany można zaj***ć na początku.

Nie musisz kupować jakiś specjalnych, 5 litrów uniwersalnej sobie weź w jakimś markecie za 1,50zl. One są ubogie w składniki odżywcze to na sadzonki będą w sam raz.
 

b_o_n_g

Active member
Rejestracja
Wrz 5, 2007
Postów
31
Buchów
0
jednym popali innym nie.. zalezy jak dlugo partia lezy w sklepie.. im swiezszy towar tym mocniejszy..

:salut:
 

BEZ CENZURY

Well-known member
Rejestracja
Wrz 11, 2014
Postów
118
Buchów
1
Nie prościej w eazyplugsa wsadzić ? Grosze kosztuje, ma ukorzeniacze niczym sie nie przejmujesz
 

Netherlands THC

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2017
Postów
129
Buchów
1
Można zrobić tak, że w allmixie zrobić dołek wielkości kubeczka od jogurtu i wsypac tam lightmixa i w tym kiełkować?
Gdy korzenie by się rozrosły, akurat by dostały lepszą glebę.
 

pyszny_makaron

Active member
Rejestracja
Paź 17, 2016
Postów
42
Buchów
0
jezu czemu dopiero teraz znalazłem ten temat, wczoraj wrzuciłem kiełki do ziemii (18 szt.) i jest to właśnie BioBizz All Mix, a mam w domu jeszcze resztki light mix- mogę coś jeszcze zrobić? na powierzchnie jeszcze nic nie wyszło, a grzebanie i wsadzanie do innej gleby chyba jeszcze gorsze?
 

czarnuchthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2016
Postów
1,863
Buchów
2
Teraz to już nie grzeb. Dlatego najpierw się czyta forum potem się działa :)
Zapewne wzejdą lada dzień i jak pisał ktoś wyżej będą lekko zamulały, ale wystartują.
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
lekkiej zamuły

xD u mnie to wyglada tak, kielki poszly do za mocnej ziemi. ec 2.5g/L
po 7 dniach od wyjscia mala wyglada tak

20170307_193908.jpg


a uklad korzenny tak. Generalnie idzie ale pali ja strasznie

20170307_164955.jpg
 

pyszny_makaron

Active member
Rejestracja
Paź 17, 2016
Postów
42
Buchów
0
może gdy wyjdzie na ziemie to wygarne kawałek ziemii- powiedzmy łyżką i zrobie większą dziurę w doniczce, wrzucę light mix tak, żeby te pierwsze dni byla w lżejszej ziemii, a pozniej korzenie dostaną sie do AllMix?

czytam forum, ale co zrobisz niektórych informacji nie znajdziesz przed szkodą : /

@edit tak jak Netherlands THC pisze na górze
 

Yebak

FollowTheRabbit
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Sie 13, 2012
Postów
5,104
Buchów
5,114
Odznaki
2
Mi się w AllMixie nic nie pali, małe siewki zapierniczają i korzeń budują bardzo szybko.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół