nasiona marihuany

Pokaż co dziś szamiesz – czyli przekąski, obiadki, śmieciowe żarcie i inne gastrofazowe wybryki

Wyszukiwarka Forumowa:

BLVCK HEMP WIZVRD

𝕬𝖗𝖘 𝕳𝖊&#12
Weteran
Rejestracja
Paź 21, 2013
Postów
529
Buchów
4
Odznaki
1
Witajcie gastrofazerzy,
ostatnio taką małem ochotę na kopytka ale nie takie z garmażery, suche i sztywne jak kołek ale takie jakie wykładała z gara na stół moja mama kiedy byłem dzieckiem, parujące, świeżo ugotowane - miękkie, puszyste i pyszne - zemniaczano-serowe.

Teraz jako stary chłop gotuję sam, eksperymentuję i często odtwarzam zapamiętane smaki z życia.
Swoje kopytka zrobiłem z sosem spektakularnie pomidorowym. Do jego przygotowania użyłem cebuli, kiełbasy dojrzewającej FUET, pomidorów Chocolate Sprinkles Hybrid Tomato i dwóch malinowych pomidorów zblendowanych z 2 ząbkami czosnku, papryczki piri piri, sugo basilico, koncentratu pomidorowego, red curry paste, Cajun Spice oraz odrobiny autorskiego sosu ze słodkich papryk.

X



na stole resztki mąki po wyrabianiu kopytek

X


zooom; kopytka odwzorowane z dzeciństwa, sos instynktownie zaprojektowany przez stare już, niegrzeczne dziecko


X


uwielbiam genialne kompozycje smakowo-aromatyczne, stąd posypka pieprzem i curry na dokładce


X

P.S.
dobrze że ten dział na forum cieszy się taką aktywnością, bowiem nieraz inspirujecie Pany!

P.S.2
a gdzie forumowe kobitki?


Pozdrawiam.
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,105
Buchów
9,717
Odznaki
10
O wypadkowej kopytek z leniwymi nie słyszałem jeszcze. Do tego jeszcze pomidorowy (w cholerę zapewne) ostry sos? Tak, brzmi jak idealne gastro jedzenie xD

Hm, to wrzucę tu następne ciasto, które upichcę :D
 

BLVCK HEMP WIZVRD

𝕬𝖗𝖘 𝕳𝖊&#12
Weteran
Rejestracja
Paź 21, 2013
Postów
529
Buchów
4
Odznaki
1
Coś ostatnio lecę w kombo z tym gotowaniem. Jakoś hiszpańskie wpływy powodują że właśnie inspiruje się hiszpańską kuchnią ostatnimi czasy. Nie do końca dlatego że jest w biedronce hiszpański tydzień czy tam miesiąc i wiele produktów popularnych w Hiszpanii. Moja partnerka od tamtych wakacji nalega na wyjazd do Hiszpanii, więc dobrze jest najpierw wprowadzić się w klimat kulinarny.

Także dzisiaj Tortilla española, podobno najbardziej oryginalny przepis zakłada tylko użycie jajek, ziemniaków i cebuli. Jako że zostało jeszcze pół kiełbasy fuet, decyzja była prosta.

Podsmażamy ziemniaki i cebulę na oleju, później odsączamy z tłuszczu i studzimy. Jajko roztrzepujemy w mleku. Łączymy wszystko do jednej miski i mieszamy. Mieszaninę wylewamy na gorącą patelnię. Minimalny gaz i po ścięciu się jednej strony podważamy omlet i przekładamy na drugą stronę.

X​



X​


Tortilla española

X​

Pzdr:joker:
 
L

Lord of Old School

Guest
Domowa pizza klasyk xD
Bekon, kiełbasa wiejska ,papryczki jalapeno , pieczarki, czosnek, ogórek kiszony, papryka, kukurydza, pomidory , ser Cheddar.......
posypane oregano curry i mixem przypraw ..........

IMG_20190822_43243243242184855.jpg


A tutaj sajgonki
farsz: sut z kury ,pieczarki papryka, pieprz sól, polane serem gorgonzola i do tego sos do sajgonek słodko-pikantny

IMG_2019042222242827_161421.jpg


:dance::tiphat:
 

Gwalbert

#neverendingstory
Weteran
Rejestracja
Lip 23, 2017
Postów
1,712
Buchów
4,451
Odznaki
2
Naleśniki zrobiłem. Na słono: ser, szynka, sos ajvar, majonez. Na słodko: dżem z czarnej porzeczki, śmietana.
I mąka została. :lol3:
Coco za pięć stówek, nie mniej.

3FBCCA84-6E54-40DA-B9B5-387A1FEB2789.jpeg


Smacznego!

:fu*k:
 

straszydło

Janusz Nosaczewski
Rejestracja
Lis 16, 2015
Postów
86
Buchów
0
Barszcz biały z jajcami kiełbą i mieszanką grzybów - właśnie próbuję ustalić co to za grzyby bo mam jeden pojemnik zbiorczy na tego typu manewry.
 

Zacier

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Sie 1, 2010
Postów
5,546
Rozwiązań
2
Buchów
15,667
Nazbierałem Jalapeno w ogródku, trochę pójdzie do marynowania a parę postanowiłem nadziać serem i upiec w piekarniku :silent:
Parę z mozzarellą, parę z fetą. Nadziałem, posoliłem, popieprzyłem, owinąłem plastrem surowego wędzonego boczku i *** w piekarnik :) Wyszły wyśmienicie.

















 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Takie tam z tygodnia

domowe burgery ale bułka kupna

20160731_122740.jpg


20160731_122750.jpg


kurczak z rożna podsmażony z pok-czoi cukinią sosem ostrygowym sokiem z limonki czerwoną cebulą i sosem sriracza

20190514_161045.jpg


a to obiadek kurczak i ziemniaczki jeszcze na chwilę do podpieczenia

20160701_164155.jpg
 

Gwalbert

#neverendingstory
Weteran
Rejestracja
Lip 23, 2017
Postów
1,712
Buchów
4,451
Odznaki
2
Dzisiejszy obiad. Pieczony w worku schab z przyprawami, ziemniaki z masłem i koperkiem, marchewka zasmażana.

096FFBF2-DBA5-4581-8149-563D13D0C8AA.jpeg
 
L

Lord of Old School

Guest
Z wczoraj 45 cm gotowiec
składniki: kiełbasa pepperoni, salami, szpinak, kapusta pekińska, łosoś pieczarki, bekon, papryczki pepperoni i podwójny ser.
IMG_201943434330901_164413.jpg


IMG_20244f43353190901_164426.jpg

:tiphat:
 

Gwalbert

#neverendingstory
Weteran
Rejestracja
Lip 23, 2017
Postów
1,712
Buchów
4,451
Odznaki
2
@mr. wąsik niezły mix! :thumright:

Ja dziś obiadokolacja. Fryty, polędwiczki z piersi z kurczaka z czosnkiem i przyprawą do kurczaka < - to z wora w piekarniku, colesław klasycznie, pikantny keczak i majo.
Może być...?! Dobreeee...

FFBD5592-9EFE-4FB4-9E1E-3A91039E012D.jpeg
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,105
Buchów
9,717
Odznaki
10
Upiekłem drożdżowe ze śliwkami :D Pierwszy raz mi wyszło takie napuchnięte, wcześniejsze były bardziej zwarte - bywa różnie, bo jeszcze nie unormowałem sobie przepisu, a robię wersję wege z powodu lubej. Tak czy inaczej wyszło bardzo dobre, połowa zeszła od razu xD



A, kruszonka może wydawać się dziwna, bo jest z cukrem brązowym i dodatkiem cynamonu (pozostałości po rwańcu).
 

Gandi

Daddy Cool
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 17, 2009
Postów
11,136
Buchów
20,908
Odznaki
2
wczorajsze Chicken Jalfrezi w pracy :)
w sumie Jalfrezi jak jest dobrze przyprawione mogę jesc bardzo często ;)

jalfrezi.jpg



i dzisiejsze śniadanko u małej lokalnej restaruacji, w sumie od początku tego tygodnia jestem tam codziennie na śniadaniu ;) bez szału ale smakuje i pozywne choć zdecydowanie mogłbym na luzaku zjeść drugie tyle ;) bo takiej porcji czuje spory niedosyt ale trzeba dopychać owocami i fajką :D

breka.jpg



:spalony:
 

BLVCK HEMP WIZVRD

&#120172;&#120215;&#120216; &#120179;&#120202;&#12
Weteran
Rejestracja
Paź 21, 2013
Postów
529
Buchów
4
Odznaki
1
Po powrocie ze słonecznej Grecji poszedłem do ojczystej biedronki i ujrzałem tam TACO SHELLS.
Już w tym momencie widziałem co się wydarzy w kuchni po powrocie do kuchni.


X​



Grecko- Meksykańska Fuzja


X​


Farsz jak do klasycznego Tacos...


X​


Wypełniam farszem Taco Shells i zasypuję greckim dojrzewającym serem z mleka koziego...



X​


Teraz już tylko sałatka grecka z greckich produktów.


X​


I mniejsza -bardziej estetyczna porcja dla mojej głodnej damy.


Smacznego.
Pozdr.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół