nasiona marihuany

Pokaż co dziś szamiesz – czyli przekąski, obiadki, śmieciowe żarcie i inne gastrofazowe wybryki

Wyszukiwarka Forumowa:

Saul

Well-known member
Rejestracja
Lis 9, 2019
Postów
704
Buchów
1,502
Odznaki
10
Weekend to mam więcej czasu i jako niespełniony cukiernik machnąłem taką tartę z kremem waniliowym i musem z mango.



 

Pan_Cacy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2016
Postów
752
Buchów
54
Odznaki
7
Weekend to mam więcej czasu i jako niespełniony cukiernik machnąłem taką tartę z kremem waniliowym i musem z mango.




Jakaś receptura sprawdzona na to jest? Czy wszytsko na oko? Za tydzień tez bym taką skręcił
 

Saul

Well-known member
Rejestracja
Lis 9, 2019
Postów
704
Buchów
1,502
Odznaki
10
Jakaś receptura sprawdzona na to jest? Czy wszytsko na oko? Za tydzień tez bym taką skręcił

Robiłem na oko, ale mogę ci mniej więcej napisać co i jak
Spód to jest paczka ciastek maślanych zmielona i wymieszana z masłem (do konsystencji mokrego piasku) Po nałożeniu do formy piekłem 15 minut w 180 stopniach.
Krem waniliowy- opakowanie serka mascarpone wymieszane mikserem z połową laski wanilii, oraz około 120 ml śmietanki 30% i odrobiną cukru ( dla mnie już samo mascarpone jest słodkie). Kiedyś dla odmiany dawałem też 1 budyń waniliowy zamiast cukru. Wychodziło fajne, ale jak dla mnie za słodkie.
Mus z mango- zblendowane jedno duże mango, podgrzane w rondelku by odparować część wody i zagęścić mus z łyżeczką masła i cukrem ( akurat trafiły się słabo dojrzałe, ale leżały to trzeba było coś z nich zrobić).
Samo łączenie jest dziecinnie proste studzisz wszystko kładziesz krem na ciasto, obstukujesz aby pozbyć się bąbelków powietrza i żeby ładnie się rozpłynął na to mus i wstawiasz na godzinę do lodówki.
 

_LALUŚ_

NIE LICZ NA FARTA ^^ Rekord 1,55G/W
Weteran
Rejestracja
Lut 1, 2017
Postów
1,310
Buchów
2,620
Odznaki
8


Takie małe co nie co na jutro do pracy.
Kocham moją Dżunię ^^
 

Saul

Well-known member
Rejestracja
Lis 9, 2019
Postów
704
Buchów
1,502
Odznaki
10
Obiad z dzisiaj łosoś, surówka i puree
 
M

Muerte

Guest
Mielone wołowe, pieczarki w panierce z jalapeno(balkoniakil) , kapusta duszona, Namysłów, stara się postarała.... Pewnie kasy chce, na torebkę.
 
Ostatnia edycja:

GROW BALDD

Well-known member
Rejestracja
Maj 12, 2020
Postów
660
Buchów
1,801
Odznaki
9
Moja druga połówka ratuje kibelingami kiedy Pancio w trymie .

 

12"

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2020
Postów
349
Buchów
1,127
Odznaki
2
Witam,

Ponizej moja pierwsza przygoda z wypiekaniem "chleba" ...w moich zapiskach z browaru https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?145365-Browar-Domowy-12-Zapiski-Piwowara-czyli-moje-przygody-z-warzeniem-piwa%21&p=1852046#post1852046, wspominalem o checi wykorzystania gestwy ktora zebralem do wypieku pieczywa, w zeszym tygodniu zabralem sie do zabawy i musze wam powiedziec ze heh, bardzo mi sie spodobalo!

Mix nierafinowanej/pszennej/zytniej + gestwa po west coastach,
























Na koniec uklon w strone kolegi [MENTION=33194]Zacier[/MENTION] za skille ktore prezentuje hehe, fajna sprawa te wypieki, bede staral sie sztuke ta dalej zglebiac.



Pozdrawiam,
12"
 

Saul

Well-known member
Rejestracja
Lis 9, 2019
Postów
704
Buchów
1,502
Odznaki
10
Dzisiejsze śniadanie, naleśniki z syropem klonowym i borówkami

Czy mi się wydaje, czy galeria forumowa pogarsza jakość zdjęć?
 

Punk

Banned
Rejestracja
Paź 4, 2018
Postów
411
Buchów
14
Tarcza antykryzysowa działa. Rząd pomaga :uff:
Ale to i tak .. kaczka to max co może z tego być !:farao:

 

Matraf

Member
Rejestracja
Lut 20, 2019
Postów
11
Buchów
0
Gdy musisz się pozbyć produktów, które zbliżają się do końca terminu przydatności
Parówki otoczone szynką krakowską i frytkami w posmarowanym keczupem oraz musztardą cieście francuskim
Smakuje lepiej niż wygląda
normal_120998834_2186578118142095_8891167920315454160_o.jpg
 

Saul

Well-known member
Rejestracja
Lis 9, 2019
Postów
704
Buchów
1,502
Odznaki
10
Dzisiaj na kolację Telepizza niby nic ambitnego ale już mi się dzisiaj nie chciało gotować

A bęben rośnie...
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
A ja czasem lubię zrobić sobie taki piątek...
Zjadłem dzisiaj 11 jajek, uwielbiam je!
Na kolację ziemniaczki z masłem z obiadu i trzy jajka sadzone.
WP_20201023_20_58_46_Pro.jpg

sorki za jakość ale to przypałofon, swoim nie robię takich zdjęć nawet xD
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
wczorajszy podwieczorek
WP_20201025_21_56_14_Pro.jpg
na***ałem tam buraków, ogóreczków a to wszystko na gastro po ciasteczkach
WP_20201025_21_19_15_Pro.jpg


145g zielonego masła ok 35g masła orzechowego 96% 30g kakao i 200g mąki
deczko wody

wkład to trym z automata... dużo wkładu wyselekcjonowanego arcytrrudnymi sposobami.
najpierw wszystko wysuszyłem, potem zalałem na 2 dni wodą, potem zagotowałem i odczekałem aż się ostudzi.
znowu zagotowałem i jak już wyschło tokruszyłem skurpulatnie na malutkie kawałeczk, cedziłem przez rajstope i jarałem to co wypadło. jak już nic sensownego nie wypadało to zamoczyłem w wodzie na noc, potem zagotowałem z o k 250g zwykłego masła + 1g masełka ze wszystkich innych liści automata...
dwa ciastka klepią radośnie, nie ma jakiejś wielkiej zamuły, daje rade sie ogolić, ogarnąć dzieciaka czy dwa, nawet coś zaruchałem ;D
 

Saul

Well-known member
Rejestracja
Lis 9, 2019
Postów
704
Buchów
1,502
Odznaki
10
Dzisiaj zapiekanki z pepperoni i dżalapino:chili:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół