nasiona marihuany

Mieszańce oddalone hybryda f1

Wyszukiwarka Forumowa:

deuter

hideandseed.nl
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2007
Postów
700
Buchów
464
Witam.
Jakiś czas zajmuje się krzyżowaniem roślin pełnosezonowych z automatycznie kwitnącymi,dostrzegłem dużo korzyści w pokoleniach f1.


Proszę Was o umieszczenie w tym temacie informacji o odmianach tz. półautomatycznych, a w szczególności opisu;


jaka odmiana np.(ak 47/ak auto)
data rozpoczęcie flo(dzień,miesiąc)
data ścinki (czy doszła)
jakiś smoke report
linki,zdjęcia mile widziane.


Proszę o poważne podejście do tematu.
 
S

sub

Guest
Widząc tyt: Mieszańce oddalone hybryda f1 - myślałem, że będzie coś o Hybrydach z chmielem - i fuzji protoplasów. Zawiodłem się ;(

ps: O jakich korzyściach mówisz ? Opinia, że wcześniejsze od zwykłych "sezonówek" ?
ps2: Oddalone? czym ? jedną cechą ? Odmiany AF są niczym innym jak polihybrydami - w których cecha -> AF wywodzi się z lowridera#1 - ze wszystkim "co popadnie" i pod tym względem nie odbiegają od innych mieszanek - które wywodzą się raczej z niezbyt "gigantycznej" puli.
 

deuter

hideandseed.nl
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2007
Postów
700
Buchów
464
Wykorzystanie krzyżowania oddalonego do wytwarzania odmian mieszańcowych,
do poszerzania zmienności genetycznej Krzyżowanie roślin genetycznie oddalonych pozwala na wprowadzenie korzystnych cech z form
dzikich do form uprawnych.

Być może się mylę uważając autoflo formy dzikich roślin i pełno-sezonowe rośliny za oddalone?


głównie- wcześniejsze od zwykłych "sezonówek"
Oddalone? jak bardzo?-chociażby jedną cechą autoflo

Chcę pobawić się w krzyżowanie wsteczne mieszańca f1- głównym moim celem jest uzyskanie sezonówki z wcześniejszą indukcją i pełnym dojściem na out- odmian które nie mają szans na dojście w NASZYM KLIMACIE.

mam za sobą już parę krzyżowań wstecznych z których tam już coś wychodzi.
efekt dla mnie już zadawaljący
 
Ostatnia edycja:
S

sub

Guest
Wykorzystanie krzyżowania oddalonego do wytwarzania odmian mieszańcowych,
do poszerzania zmienności genetycznej Krzyżowanie roślin genetycznie oddalonych pozwala na wprowadzenie korzystnych cech z form
dzikich do form uprawnych.

Fragment podręcznika hodowli roślin.

Być może się mylę uważając autoflo formy dzikich roślin i pełno-sezonowe rośliny za oddalone?

Odmiany AF - są w tej chwili polihybrydami mającymi w sobie głównie odmiany in. pod lampy. Coś z jakieś nieokreślonej dziczki - a może nawet przemysłowej finoli [ były i takie gdybania ] miał w większej ilości LR#1 z którego mają się wywodzić wszystkie dostępne odmiany AF.
LR#1 w pierwszej wersji był nierozkrzewionym 20-30 cm karłem - przypominającym nieco efekt ukorzenienia już kwitnącego fragmentu odmiany zachowującej się jak typowa odmiana pod lampę "w większości" indyja.
Przynajmniej ja to tak wspominam. Do tego występowało w nim sporo mikrusów "piko" feno - roślin zakwitających po 2 piętrach kończących wzrost jako 5 do 10 cm badyli z zerowym plonem. Trafiały się i kiełki od razu z preflowerami ;]

Potem się wiele działo - kupę lat minęło od czasu gdy nie ma overgrow.com - gdzie twórca pokazywał pierwsze pokolenia - nawet zdjęcia odmiany wyjściowej chyba (nie dam głowy pamięć jest zawodna - nigdy nie powiedział czym była odmiana wyjściowa - miała nie mieć nazwy i raczej się nie nadawać do żadnych celów użytkowych - charakterystyka wzrostu i zachowanie LR#1 i wszystkich AF przypominają najbardziej z odmian znanych i opisanych fińską finole )
W sedbankach zwykle piszą ruderalis - tyle, że.. dzikie konopie rosnące gdzieś na stepie są najmniej prawdopodobnym dawcą. O występowaniu sztuk AF - pisano wspominano dawno - przed pojawieniem się LR#1 nie było na rynku żadnych odmian tak się zachowujących. A ruderalis skunk i ruderalis indica z sensi - była także ruderalisem o tyle, że użyto przy ich tworzeniu - zdziczałych wtórnie konopi podobno z Rumuni. Coś jak dawne Polskie dziczki - wtórnie zdziczałe konopie wywodzące się z dawniej uprawianych powszechnie roślin na sznurek.


głównie- wcześniejsze od zwykłych "sezonówek"
Oddalone? jak bardzo?-chociażby jedną cechą autoflo

Nie wydaje mi się aby to było duże oddalenie - tym bardziej , że ta cecha zależeć może od jednego genu.
Do LR# i pochodnych dodano wszystko co się dało - wychodząc z coraz to nowych inkarnacji - to raczej tak wygląda. Wydaje się wyglądać - zazwyczaj poza mniemaniami nie ma żadnych informacji o tym jak to twórcy nowych odmian robili.

Chcę pobawić się w krzyżowanie wsteczne mieszańca f1- głównym moim celem jest uzyskanie sezonówki z wcześniejszą indukcją i pełnym dojściem na out- odmian które nie mają szans na dojście w NASZYM KLIMACIE.

Krzyżowane wsteczne do czego? Do AF - uzyskasz AF ...
Mi się ta cecha wydawała recesywna - i raczej na jednym allelu.

Jeśli chcesz tworzyć wczesną odmianę na out - nie będącą AF - raczej bardziej pasuje selekcja kierunkowa - np: miks wczesnego outa z jakąś późno zakwitającą mocną odmianą out - i wybór z F2 i kolejnych roślin wcześniejszych od przeciętnej.
To działa - po 4-5 sezonach od F2 się to nieco wyrówna - im więcej sztuk F2, F3, F4 tym lepiej.

Jeśli krzyżowanie z AF - daje wcześniejsze kwitnienie w F1 - to trza tworzyć F1 - prowadzić dwie linie - ustabilizować się tego tak aby wszystkie były takie same i nie były AF się ni da. (Przynajmniej mi się tak wydaje.)

mam za sobą już parę krzyżowań wstecznych z których tam już coś wychodzi.
efekt dla mnie już zadawaljący

Daj foty.

Z tego co ja pamiętam
F1 - AF nie af - odmiana nie AF wczesny out => wynik podobny do innych hybryd tego wczesnego szajsu z odmianami in. Stad moje podejście do opowieści o wpływie na termin. Może.. ja nie widzę.

F2 - pojawiają się osobniki AF i jakaś seria odcieni pośrednich - typowy efekt - niekoniecznie co krzak to odmiana, ale blisko.

Krzyżowanie ze sobą sztuk AF [ linia S - wsobna - wszystkie AF - wysokie S powyżej S3 problemy z kiełkowaniem]
Zresztą to było tak dawno, że nieprawda ;]

ps: Grzech produkuje nadal? F1 z automatami - sporo tego było i było to popularne.
 
Ostatnia edycja:

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Mi to Subem wonia fest <lol>
 

deuter

hideandseed.nl
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2007
Postów
700
Buchów
464
Krzyżowane wsteczne do czego? ==do nie af

Mi się ta cecha wydawała recesywna - i raczej na jednym allelu.==ta cecha jest recesywna ale w (sezon/af#sezon) dalej ją widzę, z lekkim rozrzutem

Jeśli chcesz tworzyć wczesną odmianę na out - nie będącą AF - raczej bardziej pasuje selekcja kierunkowa - np: miks wczesnego outa z jakąś późno zakwitającą mocną odmianą out - i wybór z F2 i kolejnych roślin wcześniejszych od przeciętnej.
To działa - po 4-5 sezonach od F2 się to nieco wyrówna - im więcej sztuk F2, F3, F4 tym lepiej. ---próbowałem efekty dla mnie nie zadowalające w f4,

Jeśli krzyżowanie z AF - daje wcześniejsze kwitnienie w F1 - to trza tworzyć F1 - prowadzić dwie linie - ustabilizować się tego tak aby wszystkie były takie same i nie były AF się ni da. (Przynajmniej mi się tak wydaje.)---
dla tego zaczełem krzyżówkę wsteczną do pełnosezonówki pięknie dojrzały dobra moc


Z tego co ja pamiętam
F1 - AF nie af - odmiana nie AF wczesny out => wynik podobny do innych hybryd tego wczesnego szajsu z odmianami in. Stad moje podejście do opowieści o wpływie na termin. Może.. ja nie widzę.--- f1 nigdy nie miałem af=wynik podobny do innych hybryd

F2 - pojawiają się osobniki AF i jakaś seria odcieni pośrednich - typowy efekt - niekoniecznie co krzak to odmiana, ale blisko.--25%af. 50%pośrednich
25%pełnosezonówki


20160924_184243.jpg


to jest efekt krzyżówki wstecznej (sezon/af)#sezon- flo45 druga 50dni

---------- Post Zaktualizowany 08:40 ---------- Data pierwszego postu 07:52 ----------

Mi to Subem wonia fest <lol>

Ktoś został zdemaskowany?:scared:
 

pablopablo

Well-known member
Rejestracja
Lip 31, 2016
Postów
214
Buchów
0
to jest efekt krzyżówki wstecznej (sezon/af)#sezon

Co takie krzyżowanie właściwie dało według tych praw genetyki ? Chyba niewiele czegoś sensownego z tego co zdążyłem poczytać.

Ciekawię się tą tematyką od niedawna, ponieważ w zeszłym roku wydałem sporo na nasiona i pomyślałem, że mógłbym sam coś rozmnożyć, ale w tym roku to chyba już nie zdąże :rolleyes:
 

deuter

hideandseed.nl
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2007
Postów
700
Buchów
464
Co takie krzyżowanie właściwie dało według tych praw genetyki ? Chyba niewiele czegoś sensownego z tego co zdążyłem poczytać.

Ciekawię się tą tematyką od niedawna, ponieważ w zeszłym roku wydałem sporo na nasiona i pomyślałem, że mógłbym sam coś rozmnożyć, ale w tym roku to chyba już nie zdąże :rolleyes:

jutro rano coś skrobnę
PS.jak masz jakieś doświadczenie z uprawą na ten temat to może rusz D...Ę i coś opisz,bo trochę wszystko odbiega od założonego tematy(PIERWSZY POST!!!!!!!!!!!!!!!!)
 
S

sub

Guest
ta cecha jest recesywna ale w (sezon/af#sezon) dalej ją widzę, z lekkim rozrzutem

-> sztuki wcześniejsze od reszty. Ciekawe - skoro tyle ludzi tak mówi, że "półautomat" ma być wcześniejszy to sobie może w końcu to wdrukuje. Ja tego nie widziałem.

---próbowałem efekty dla mnie nie zadowalające w f4,

Przy skali przedsięwzięcia? To działa. Z czasem nawet jak jest to na pałę się nieco wyrównują.

Mi kwitnienie - termin - tak jak i szybkość dochodzenia wydawały się - poligenowe - z występowaniem raczej odcieni pośrednich - wyrównania w F1 wczesna/późna - i dużymi odskokami co niektórych sztuk F2 z gro pośrednich nie do zaliczenia do 3 klas feno - przy takiej formie dziedziczenia selekcja kierunkowa na populacji jest najsensowniejsza - znaczy się dla kogoś kto może populacje mieć.
Fajna zabawa - na całe lata ;) Jak kto młody jest to przed emerytura może mieć naprawdę ciekawe rezultaty.

dla tego zaczełem krzyżówkę wsteczną do pełnosezonówki pięknie dojrzały dobra moc

Nie lepiej po prostu skrzyżować odmianę AF z odmiana normal i mieć ciągle F1 - Przy założeniu, jednego genu mającego nie zerowy wpływ w wypadku heterozygot na termin kwitnienia - jeśli dasz F1 z pełno-sezonową - będziesz miał mniej roślin zachowujących się jak F1. I tak dalej.. etc..

Poza tym - Kopi bym nie kruszył - ale ja nie widziałem w mojej testowej wpływu Lr#1 na termin - wczesny "polaczek" noname - podobnie zachowywał się po wymieszaniu z wdową i miksami odmian in. Z tą różnicą, że F1 było lepsze. LR#1 nie należał do odmian o "dużej mocy obalającej" i jej nie dodawał - rosło to po prostu normalnie zwyczajnie i z wigorem - w odróżnieniu od czystego LR#1 który - przynajmniej ta linia co ja dostałem w darowiźnie ( linia regular) była dla mnie "niepełnosprawna". Na pewno nie odmiana w stylu przekop posiej i zapomnij.
Nie zaobserwowałem to trudno mi przyjąć do wiadomości .. hmm... może pora się zmienić.

Ktoś został zdemaskowany?:scared:

Raczej nie; wspomniano kogoś kto nie żyje. Został ubity
 

deuter

hideandseed.nl
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2007
Postów
700
Buchów
464
-> sztuki wcześniejsze od reszty. Ciekawe - skoro tyle ludzi tak mówi, że "półautomat" ma być wcześniejszy to sobie może w końcu to wdrukuje. Ja tego nie widziałem.
dajmy na to SEZONOWY SHAMAN początek flo 15 sierpień w moim regionie kosa 10 pażdziernik(powyżej już tylko plecha,przymrozki itd.) reszta chyba wiadomo topy,działanie wygłond
F1 półauto -ważne co z czym! shaman/af skunk i(shaman to purple1/early skunk) czyli powinien mieć 25% skunka. af skunk (lowryder-chyba nie ważne/skunk jakiś tam%) można zauważyć że te geny skunka się w jakiś sposób łączą w tym półautomacie-ale teraz początek flo 1 sierpień kosa 5 pażdziernik rośliny pięknie dojrzałe moc bardzo dobra CDN.



Przy skali przedsięwzięcia? To działa. Z czasem nawet jak jest to na pałę się nieco wyrównują.

Mi kwitnienie - termin - tak jak i szybkość dochodzenia wydawały się - poligenowe - z występowaniem raczej odcieni pośrednich - wyrównania w F1 wczesna/późna - i dużymi odskokami co niektórych sztuk F2 z gro pośrednich nie do zaliczenia do 3 klas feno - przy takiej formie dziedziczenia selekcja kierunkowa na populacji jest najsensowniejsza - znaczy się dla kogoś kto może populacje mieć.
Fajna zabawa - na całe lata ;) Jak kto młody jest to przed emerytura może mieć naprawdę ciekawe rezultaty.



Nie lepiej po prostu skrzyżować odmianę AF z odmiana normal i mieć ciągle F1 - Przy założeniu, jednego genu mającego nie zerowy wpływ w wypadku heterozygot na termin kwitnienia - jeśli dasz F1 z pełno-sezonową - będziesz miał mniej roślin zachowujących się jak F1. I tak dalej.. etc..

Poza tym - Kopi bym nie kruszył - ale ja nie widziałem w mojej testowej wpływu Lr#1 na termin - wczesny "polaczek" noname - podobnie zachowywał się po wymieszaniu z wdową i miksami odmian in. Z tą różnicą, że F1 było lepsze. LR#1 nie należał do odmian o "dużej mocy obalającej" i jej nie dodawał - rosło to po prostu normalnie zwyczajnie i z wigorem - w odróżnieniu od czystego LR#1 który - przynajmniej ta linia co ja dostałem w darowiźnie ( linia regular) była dla mnie "niepełnosprawna". Na pewno nie odmiana w stylu przekop posiej i zapomnij.
Nie zaobserwowałem to trudno mi przyjąć do wiadomości .. hmm... może pora się zmienić.



Raczej nie; wspomniano kogoś kto nie żyje. Został ubity
CDN:crazy:
 

Morninsta

Banned
Rejestracja
Lip 14, 2016
Postów
1,365
Buchów
1
Fajna zabawa - na całe lata ;) Jak kto młody jest to przed emerytura może mieć naprawdę ciekawe rezultaty.
-
Raczej nie; wspomniano kogoś kto nie żyje. Został ubity


ciekawe ilu wk***ionych owego dopadło za te porady i zachęty <lol>
---------------------------------------------------------------


ale fakt deuter, pełne wsparcie od nas, forum, że chcesz poprowadzić takie przedsięwzięcie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeśli nie odpuścisz mimo prawdopodobnych komplikacji, skończysz jak Sam "Jingles", Bracia Haze, DJ. S. albo Jack Herer.
 
Ostatnia edycja:

pablopablo

Well-known member
Rejestracja
Lip 31, 2016
Postów
214
Buchów
0
ciekawe ilu wk***ionych owego dopadło za te porady i zachęty <lol>
---------------------------------------------------------------


ale fakt deuter, pełne wsparcie od nas, forum, że chcesz poprowadzić takie przedsięwzięcie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeśli nie odpuścisz mimo prawdopodobnych komplikacji, skończysz jak Sam "Jingles", Bracia Haze, DJ. S. albo Jack Herer.

Kasować z urzedu takie bzdury nic nie wnoszące i warnować jak kut*sy nie pomagają.
Takie wpisy potrafią rozwalić najlepiej nawet zapowiadający się temat.



Znalazłem zdjęcie Purple Marok x Big Devil XXL (automat) z zeszłego roku, nasionko dostałem na forum:



Co mogę powiedzieć ? Na pewno szybciej dojrzewał niż zwyczajny Purple Marok, o ile można takie wnioski wyciągnąć na podstawie 4 sztuk z paczki. Flo rozpoczęło się na początku sierpnia, u wszystkich sztuk. To zdjęcie pochodziło z 17.09.16, w łeb dostał 2 tygodnie później z powodu pleśni.
 

deuter

hideandseed.nl
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2007
Postów
700
Buchów
464
Brazylijskiej mydlanej opery nie będzie.

Do CZERWONEJ MAŁPY


Przy skali przedsięwzięcia? To działa. Z czasem nawet jak jest to na pałę się nieco wyrównują.

F2 było 100szt.regularne -męskie sztuki systematycznie usuwane,zostawiłem męszczaka pełnosezona i poszła orgia z pośrednimi.
wyszło 25% af lekko odbiegające od rodzica 20%więcej kwiatka
50% pośrednich 30% gorszy sort od f1,
25% pełnosezonów zwiększony metabolizm,więcej listków kwiatowych
z dużą ilością trichomów.
badanie na gołe oko i uzbrojone w średniej klasy mikroskop szkolny.
tak bym to sklasyfikował.
opinie biegłych konsumentów dobre,obiektywnie-za free wszystko dobre

f3 100szt. regularne -2 sztuki af z dłuższym wegiem i flo chciało by się powiedzieć coś ala ruderalis. reszta pełnosezonów zwiększony metabolizm,więcej listków kwiatowych
z dużą ilością trichomów,lekkie zwiększenie mocy,termin dojrzewania przyśpieszony o jakiś tydzień
opinie biegłych konsumentów dobre-j/w.

f4 100szt.regularne jak f3 bez sztuki af



Mi kwitnienie - termin - tak jak i szybkość dochodzenia wydawały się - poligenowe - z występowaniem raczej odcieni pośrednich - wyrównania w F1 wczesna/późna - i dużymi odskokami co niektórych sztuk F2 z gro pośrednich nie do zaliczenia do 3 klas feno - przy takiej formie dziedziczenia selekcja kierunkowa na populacji jest najsensowniejsza - znaczy się dla kogoś kto może populacje mieć.
Fajna zabawa - na całe lata Jak kto młody jest to przed emerytura może mieć naprawdę ciekawe rezultaty.

termin - tak jak i szybkość dochodzenia jest raczej monogenowy w af/sezon

wczesna/późna tu raczej będzie działała cecha poligenowa,ale to już inna bajka opery mydlanej.

Fajna zabawa - na całe lata Jak kto młody jest to przed emerytura może mieć naprawdę ciekawe rezultaty.---hmmmm można się uwinąć w pięć lat? Jak się ma jakieś zaplecze na okres jesień zima(in)


Nie lepiej po prostu skrzyżować odmianę AF z odmiana normal i mieć ciągle F1

lepiej ale to nie przejdzie w miksach typu HAZE/af. i temu podobnych,
zbyt słaby wpływ genu monogenowego.


- Przy założeniu, jednego genu mającego nie zerowy wpływ w wypadku heterozygot na termin kwitnienia - jeśli dasz F1 z pełno-sezonową - będziesz miał mniej roślin zachowujących się jak F1. I tak dalej.. etc..
HA I TU JEST PIES POGRZEBANY- nie wyjawiłem jeszcze co mam zamiar zrobić( nie wiem czy to zrobię?)


Poza tym - Kopi bym nie kruszył - ale ja nie widziałem w mojej testowej wpływu Lr#1 na termin - wczesny "polaczek" noname - podobnie zachowywał się po wymieszaniu z wdową i miksami odmian in. Z tą różnicą, że F1 było lepsze. LR#1 nie należał do odmian o "dużej mocy obalającej" i jej nie dodawał - rosło to po prostu normalnie zwyczajnie i z wigorem - w odróżnieniu od czystego LR#1 który - przynajmniej ta linia co ja dostałem w darowiźnie ( linia regular) była dla mnie "niepełnosprawna". Na pewno nie odmiana w stylu przekop posiej i zapomnij.
Nie zaobserwowałem to trudno mi przyjąć do wiadomości .. hmm... może pora się zmienić.
TU raczej potrzeba uprawy out,żeby dostrzegać różnicę sezonówki do tejże sezonówki/af-f1.

PS.na tym forum jest bardzo dużo Brazylijskich oper mydlanych, choć większa część jest w Hollywoodzkim stylu.

---------- Post Zaktualizowany 11:48 ---------- Data pierwszego postu 11:32 ----------

ciekawe ilu wk***ionych owego dopadło za te porady i zachęty <lol>
---------------------------------------------------------------


ale fakt deuter, pełne wsparcie od nas, forum, że chcesz poprowadzić takie przedsięwzięcie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeśli nie odpuścisz mimo prawdopodobnych komplikacji, skończysz jak Sam "Jingles", Bracia Haze, DJ. S. albo Jack Herer.

Do tego trzeba bardzo dużo podróżowania po całym świecie-celem gromadzenia genetyki(czystych odmian)
nie skażonych ludzką ręką (próby krzyżowania,upadki i wzloty)
PS. PROSZĘ O NIE ZAŚMIECANIE TEMATU:study:

---------- Post Zaktualizowany 12:21 ---------- Data pierwszego postu 11:48 ----------

kasować z urzedu takie bzdury nic nie wnoszące i warnować jak kut*sy nie pomagają.
Takie wpisy potrafią rozwalić najlepiej nawet zapowiadający się temat.



Znalazłem zdjęcie purple marok x big devil xxl (automat) z zeszłego roku, nasionko dostałem na forum:



co mogę powiedzieć ? Na pewno szybciej dojrzewał niż zwyczajny purple marok, o ile można takie wnioski wyciągnąć na podstawie 4 sztuk z paczki. Flo rozpoczęło się na początku sierpnia, u wszystkich sztuk. To zdjęcie pochodziło z 17.09.16, w łeb dostał 2 tygodnie później z powodu pleśni.

dzięki zawsze coś na początek
dostałeś wiadomość na priva?
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół