nasiona marihuany

[CFL 96W] [0.09m2] OG Bubble Gum AUTO FEM

Wyszukiwarka Forumowa:

Netherlands THC

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2017
Postów
129
Buchów
1
:jocolor: Witajcie :jocolor:​






Nasionko:

- OG Bubble Gum AUTO FEMI
Growbox:
- 30x30x60
- WHITE jako, że wyczytałem iż są z nich większe plony niż spod mylaru, oraz przede wszystkim najmniej trzyma ciepło
Oświetlenie:
- 3x 32w Philips Tornado 2255lm
- odbłyśnik wykonany z blachy do pieczenia
- łącznie 6765lm
Minimalnie: 2700 Lumenów
Srednio: 3600 Lumenów
Optymalnie: 4500 Lumenów
Wlasne: 4500 Lumenów

Naświetlenie:
18/6
Wentylacja:
- wiatraki komputerowe
- 1x wylot 120mm / 1x wlot 120mm / 1x mieszający AMD
- obydwa 1600obr. / 115m3/h

Nawozy:
BioBizz
Gleba:
- Uniwersalna do kwiatów, warzyw i rozsad
- Ziemia posiada niezbędne składniki pokarmowe i mikroelementy
- PH 6,2-6,5
- Na dnie donicy 7l warstwa keramzytu, ok. 1.5l perlitu oraz 5-6 płaskich łyzek stołowych dolomitu.
Woda:
- dobrowianka
- Nie mam aktualnie miernika PH, ale na dniach kupię i przekonam się czy jej PH nie przekracza 7.0
Trening:
- LST
- Specjalnie kupiłem grubą doniczkę by na jej brzegach powkręcać śrubki i przywiązywać do nich sznureczki.

Jako, że jest to moja pierwsza uprawa i fotorelacja bardzo dużo czytam, ale proszę także Was doświadczeni growerzy o oko na moją fotorelkę i pomoc w doprowadzeniu jej do końca.

Po 12h w wodzie, nasionko umieściłem na mokrych chusteczkach, przykrywając drugim talerzykiem, tak o to po kolejnych 12h ujrzałem kiełek 1-2mm. Umieściłem go w ziemi i czekałem, aż 3 dni by wyszła nad ziemię.


Dzień 1

normal_dz1.jpg

Wszystko OK?
 
Ostatnia edycja:

BiJej

The gAnja-Team
Rejestracja
Gru 16, 2014
Postów
646
Buchów
1
Biohumus ok! planton K do kosza!!! Polecam kupić 3-pack Biobizza (koszt 50zl) masz tam nawozy na weg i flo, spokojnie zostanie Ci ich na kolejną przygodę wiec się opłaca:jaraczz: Nawozy organiczne wiec raczej ich nie przedawkujesz dla początkującego growera jak znalazł
 

Netherlands THC

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2017
Postów
129
Buchów
1
Myślałem, że to taki sprawdzony i najtańszy standardzik.
Lampy obniżyłem bliżej maleństwa, temp 26.1 stopni / wilgotność 70%
 

BiJej

The gAnja-Team
Rejestracja
Gru 16, 2014
Postów
646
Buchów
1
Już dawno zmienił się jego skład i się nie nadaje; p póki co wszystko idzie ok ;) temperatura i wilgotność OK<peace> ile cm do lampy?

Asahi OK
 

Netherlands THC

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2017
Postów
129
Buchów
1
A no, skoro zmienił się skład to wszystko jasne. Za tydzien max 2 kupie ten biobizz tak jak mówisz. Do lampy 18cm. Nie chce przesadzać bo ziemia będzie jeszcze szybciej sie suszyć, a o wysuszenie tego maleństwa pewnie nie jest ciężko.

Od kiedy można stosować asahi?

I tak wogóle jak to teraz nawadniać? Wystaczy 2x ze zraszacza czy delikatnie z butelki podlewac, zeby docieralo takze na dól doniczki?

Dzień 1
Dodałem wentylator mieszający z AMD.
Lampa na wysokości 18-20cm. Nie za wysoko?
Czekam az podrosnie, podsypie lekko ziemią i dodam keramzyt na wierzch.
normal_wt.jpg
 
Ostatnia edycja:

Netherlands THC

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2017
Postów
129
Buchów
1
Dzień 2
normal_dz2.jpg

normal_dz2_28229.jpg

normal_dz2_28329.jpg




Malutka się wyciągła bardziej w górę więc podsypałem ją ziemią, na wierzch dla lepszej wilgotności nasypałem keramzyt oraz lekko spryskałem wodą. :smokee:
Tak wygląda obecnie:
normal_dz2~0.jpg
 
Ostatnia edycja:

NaSztywno12

Well-known member
Rejestracja
Wrz 8, 2013
Postów
645
Buchów
0
Spokojnie wszystko idzie ok, lampa może być w tej wysokości daj jej troszkę podrosnąć a wszystko samo pójdzie tak jak ma być :spalony:
 

Netherlands THC

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2017
Postów
129
Buchów
1
Widziałem Twoją fotorelacje i skoro tak mówisz to pewnie tak będzie, ale dzięki bo to moja pierwsza uprawa. Coś czuje, że wciągnie mnie to jeszcze bardziej jak palenie.

Dzień 3
normal_20170205_084019.jpg
normal_20170205_084037.jpg


Muszę w najbliższym czasie zamówić Biobizz Trypack oraz zastanawiam się by dorzucić do środka LED'a 28W. Widziałem takie po 50zł. Zrobią robotę chociaż trochę? :)
 
Ostatnia edycja:

NaSztywno12

Well-known member
Rejestracja
Wrz 8, 2013
Postów
645
Buchów
0
Światła tyle ile masz wystarczy, ja bym proponował żebyś załatwił sobie spryskiwacz i przy zaglądnięciu do boxa pryskał wodą planta i trochę ziemię podbije wilgotność w boksie a co do tych nakrętek proponuję ustawić jakiś pojemnik do tego skarpeta żeby wystawała ponad poziom wody i zdecydowanie lepiej podbije wilgotność niż nakrętki, na pewno nie bedziesz musiał tak często uzupełniać wody w nich ;)
 

lewy0512

Active member
Rejestracja
Sty 24, 2017
Postów
40
Buchów
0
zasiadam i jestem ciekawy rezultatu ~! :sunny: pozdro :smokee:
 

BiJej

The gAnja-Team
Rejestracja
Gru 16, 2014
Postów
646
Buchów
1
Polecam do pojemnika z woda wsadzić na górę taka zwykła gąbeczke do naczyń z odcięta szorstka częścią ^^ troszkę estetyczniej niż skarpeta; )
 

NaSztywno12

Well-known member
Rejestracja
Wrz 8, 2013
Postów
645
Buchów
0
Polecam do pojemnika z woda wsadzić na górę taka zwykła gąbeczke do naczyń z odcięta szorstka częścią ^^ troszkę estetyczniej niż skarpeta; )

Haha teraz czytam i wy***ałem mocno z tą skarpeta :lol3: ale ogólnie wiadomo o co chodzi :D
 

Netherlands THC

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2017
Postów
129
Buchów
1
Dzień 4
normal_20170206_124739.jpg

normal_20170206_124800.jpg


Zakrętki wywaliłem i wstawiłem pokrywki ze względu, że szybciej mi sie je wyciąga by psikać ziemię i keramzyt razem z malutką (robię to regularnie delikatnie). Co do pojemniczka z wodą i jakiejś ściereczki wystającej to świetny pomysł, tylko niestety mam doniczkę na całą szerokość boxa i nie mam gdzie tego wstawić. Wilgotność ok. 55% i temperatura ok. 25. Jak narazie nie widać by sporo urosła lecz, w środku widać takie mieczyki jak by drugie pieterko liści miało się budować. Bardzo chciałbym wiedzieć jak będzie wyglądać za jakiś czas.
Na dniach kupie w pierwszej kolejności Biobizz Trypack oraz test do mierzenia ph wody. Jak będę miał więcej pieniążków to dołożę tam jeszcze wentylator na klipsa 15w + dokupię i dorzucę tego leda 28w.
Jak narazie to na tyle. Mam nadzieje, że wszystko idzie tak jak powinno. Z fartem <shiza>

---------- Post Zaktualizowany 13:02 ---------- Data pierwszego postu 13:00 ----------

No i jeszcze jedno pytanie. Chciałbym dawać buchy, wszystkim którzy wypowiadają się w moim temacie.
Jak to się robi? :D
 

Netherlands THC

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2017
Postów
129
Buchów
1
Zdjęcie robione wieczorem.
Wilgotność 55-60% temperatura 27.
normal_dz4.jpg
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół