nasiona marihuany

[400W LED CXB 3590 ][1.44m2][COCO + AutoPot ][6x Green Crack,3x Cheese,1x Jack El Frutero,1x Lemon Skunk]

Wyszukiwarka Forumowa:

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Powodzonka w nowym projekcie! Bede sledzil.
Pzdr
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
Kibicuje. Polecam autopoty :) , choc wymagaja nauki.Uwazaj na wilgotnosc przy COB i tym systemie, obserwuj gore medium.
 
F

fazogastor

Guest
Tak jak Ci pisałem green, przy nawożeniu mineralnym i nawadnianiu od dołu, na górze gromadzi się toksyczny syf, bo do góry najmniej wody dochodzi i najszybciej wysycha, nawet po przykryciu keramzytem.

Po drugie lubi się tam też robić grzyb, bo przez toksyczność na górze brak bakterii które są naturalnym przeciwnikiem grzybów.

Przy autopotach generalnie jest trochę większa wilgotność, bo bardziej paruje od podłoża. Dlatego sowicie obcinaj doły roslinom i już 4 tyg. przed końcem warto włączyć osuszacz i trzymać wilgotność na 60% lub mniej.

Dlatego np. do autopotów są świetne organiczne biotabsy i zamierzam przetestować - nie ma toksyczności na górze, grzyba, a do zbiornika lejesz tylko czystą wodę.

Można też lać od góry bezpośrednio do donicy dodatkowo czasem jakieś nawozy, bez obawy że ściągniesz toksyczne odpady z góry na dół i spalisz korzenie jak to się może stać przy nawożeniu mineralnym.
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
UP! 25 dzień Weg.

Siemanko!

Planty jako tako idą tak od wtorku zaczęły się problemy z brakiem fosforu (czerwone łodygi + spowolniony wzrost) dopiero w czwartek dostałem paczkę i wieczorem podałem im dodatkowo 2ml na litr wody canna mono fosfor. Widać poprawę bo było kiepsko z nimi...
Zrobiłem na pięciu krzakach trening lst a na sześciu FIM ogólnie ładnie się krzaczą oprócz jednego cheesa który jest najmłodszy z gromadki, lecz będzie wszystko o.k bo chcę potrzymać wega jeszcze tak tydzień. Nawilżacz już wywaliłem tak 5 dni temu bo jest nie potrzebny przy led-ach bo jest na poziomie 75% w dzień. Podlewane codziennie 250ml na donice plus oprysk z raz dziennie.

IMG_20170205_144637.jpg

IMG_20170205_144647.jpg

IMG_20170205_144659.jpg


Lemon Skunk (mutant) ogarnął się i daje radę :)
IMG_20170205_144713.jpg


Dziękuje za uwagę :)
 
F

fazogastor

Guest
Ładna zielenina, warto już włączyć nawadnianie przez system, żeby brały i dostawały wody tyle ile im trzeba.
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
Ładna zielenina, warto już włączyć nawadnianie przez system, żeby brały i dostawały wody tyle ile im trzeba.

Dzisiaj sprawdzałem czy wychodzą korzenie dołem, lecz słabo im to idzie... dlatego poczekam jeszcze tydzień i wtedy podłącze sprzęcik.
Mam zbiornik 50L (zrobiłem go z śmietnika plastikowego), lecz jak rozszczelnił mi się zbiornik 230L to kupiłem na ebay flexi tank 100L i chyba podłącze go zamiast tego 50L.
 
F

fazogastor

Guest
Mam też flexi tank i ma on inny rozmiar wyjścia / końcówki niż te rurki z autopotów, musisz jeszcze jakąś przejściówkę zakupić. Jakbyś mógł później cyknąć fotkę jak to wygląda - to podłączenie do flexi tanka - to byłbym wdzięczny, ja narazie do autopotów korzystam ze zbiornika 47L.

Aha - korzenie nie muszą się przebijać dołem żeby włączyć nawadnianie, co więcej - nie mogą, od tego jest mata miedziana która tam powinieneś wsadzić.

Już czas włączyć nawadnianie od dołu - tracisz na tym, że nawadniasz z góry, kokos i kulki podciągną wodę aż na samą górę, jak wsadzisz palec to 2 cm pod będzie mokro.
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
Mam też flexi tank i ma on inny rozmiar wyjścia / końcówki niż te rurki z autopotów, musisz jeszcze jakąś przejściówkę zakupić. Jakbyś mógł później cyknąć fotkę jak to wygląda - to podłączenie do flexi tanka - to byłbym wdzięczny, ja narazie do autopotów korzystam ze zbiornika 47L.

Aha - korzenie nie muszą się przebijać dołem żeby włączyć nawadnianie, co więcej - nie mogą, od tego jest mata miedziana która tam powinieneś wsadzić.

Już czas włączyć nawadnianie od dołu - tracisz na tym, że nawadniasz z góry, kokos i kulki podciągną wodę aż na samą górę, jak wsadzisz palec to 2 cm pod będzie mokro.

Słuchaj ja miałem specjalne setup zrobiony przez "maxgrowshop" -polecam ten sklep!
Zmienili mi wężyk z 6mm na 16mm więc jest idealny na flexi tank. Dzięki za info z tymi korzeniami bo myślałem, że kiepsko się rozwijają jak spojrzałem na dno donicy. Mata jest wsadzona tak jak było w instrukcji a tylko delikatnie się przebijają. Podłącze w to wszystko w sobotę i zaleje pożywkę już na flo. i zmienię 12/12.
 
F

fazogastor

Guest
Gdzieś po 3 growach te maty musisz wymienić bo będą zniszczone od korzeni, i już przy trzecim grow już będą Ci mocno przebiać. Nie mozna dopuścić do zarośnięcia tej komory korzeniami.
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
UP! 29 dni wega. / 2 dzień od przełączenia na 12/12

Witam! Od dwóch dni lecimy 12/12 więc czekamy na najlepszy okres :)
Stary zbiornik 230L usunąłem bo przeciekał i zakupiłem nowy flexitank o rozmiarze 100L i dzisiaj podłączyłem autopoty i mam nadzieję, że podlewanie mam z głowy :)
Zalałem pożywkę do zbiornika: Rhizotonic,Cannazym,Canna Coco A+B,Canna CalMag Agent,Shogun Sumo Boost, Canna Mono Fosfor.
Przypomniałem sobie, że dostałem w gratisie od F&F HESI FOSFOR-PLUS i nie wiem czy zastosować to zamiast PK 13/14 od canny...
Roślinki jak na razie rosną bezproblemowo, lecz myślę, że w kolejnym projekcie dokupię jeden zestaw autopot (na 1 doniczkę) bo jest miejsce na nią.
IMG_20170211_183239.jpg

IMG_20170211_183250.jpg

IMG_20170211_183455.jpg

IMG_20170211_183508.jpg


Specjalny filtr podłączony, żeby syf nie zapychał wężyków:
IMG_20170211_172035.jpg

IMG_20170211_172008.jpg
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Zdrowizna Panie a jak :D Teraz uwazaj bo beda zarly jak po***ane ;) Pzdr
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół