nasiona marihuany

mam niskie ph 5

Wyszukiwarka Forumowa:
P

Piję Mleko

Guest
Witam, mam problem od 2 tygodni.
Nie wiem czy dotyczy to wody czy gleby ale woda z podstawki ma ph5. Wodę mierzę 30 min. po dodaniu wszystkich preparatów, utrzymuje poziom 6,0 - 7,0 stosując canna ph- Problemów jako takich nie mam ale czy taki poziom jest ok? Ewentualnie co wypada zrobić zrobić>
 
C

cabino

Guest
flusha odstana woda az zacznie wyplywac woda o takim ph jakie cie interesuje i na koniec ostatnie podlanie z dawka 50% nawozow.

zanizone ph moze byc przyczyna roznych zeczy, bakterie i inny szit w glebie moze zanizac do takiego poziomu, nawozy organiczne i inne dodatki tez daja pozywke bakteria i to wszystko w kupie zaniza PH.
nie wiem jka masz glebe ale canna terra pro miala partie ziemi odrazu z ph <5.5 , jakas z***ana byla
 
P

Piję Mleko

Guest
Boję się trochę o połamanie plantów dlatego flusha zrobię w ostateczności, ziemi trochę zostało to ją zbadam. Przeczytałem że z ph5 nie ma tragedii ale wolałbym 6,5.
Może podlewać wodą nieregulowaną ok. 7.5-8? Jeżeli będzie spadać dalej to zrobię flusha.
 
C

cabino

Guest
PH5 to hu*nia w glebie jak pisze swiezaczek i szybko widac efekty takiego stanu rzeczy, na flo ladnie rdza wychodzi, jak nie poprawisz to sie przekonasz a flush załatwi sprawe najszybciej. i oczywiscie ze teraz podlewaj nieregulowaną skoro masz zanizone PH i twoja gleba ma tendencje do obnizania PH, to wogole juz nie reguluj do momentu az nie zajdzie potrzeba - czyli jak np nie zobaczysz ze ph przelewu jest za wysokie z jakiegos powodu, wtedy mozesz zbijac
 
P

Piję Mleko

Guest
Przemyślawszy zrobiłem tego flusha bo przecież nie ma na co czekać.
Skorzystałem z canna flush gdzie weszło po 4 litry ph 6,7 i płukanie też po 4l wodą 300ppm ph 7,5. Zastanawiam się czy powinienem zrobić odstęp czasu między przelaniem?


... dziś 31 stycznia i pierwsze nawożenie. Nawozy zbijają z 7,5 na 6,7 a woda z tacki ph6.
3 lutego podlane czystą wodą ph 7.5, wyleciało ph 5.5 i 2250ppm czyli 4.0 ec wniosek to za dużo nawozów
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół