nasiona marihuany

Spectrolight 550w - 2x Midnight Mass, Fruit Punch, Champion

Wyszukiwarka Forumowa:

Snikers1989

Well-known member
Rejestracja
Gru 3, 2016
Postów
106
Buchów
0
Witam wszystkich.
Jest to moja pierwsza fotorelacja wiec jesli cos jest nie tak od razu informujcie. W dodatku jest to 1 grow na nowym testowym sprzecie wiec sam nie wiem czego sie spodziewac.
Glowne zalozenia:
Veg - od 6 do 10 tygodni, zobaczymy co wyrosnie, toping 2 lub 3 razy
Flo - od 8 do 10 tygodni,
Nawozy:
Caly zestaw od Canny: A+B, Rhizotonnic, Cannazym, Pk 13/14, Boost i Calmag
Podloze:
Canna coco prof+ mix pebbles - 60/40, pebbles dodatkowo na gore i dol.
Sprzet:
Namiot 2m x 2m x 2m
Swiatlo Spectrolight 550w + w razie potrzeby 2x 1200w Bestva ( pobor okolo 250w kazda wiec bojda z tym 1200w)
Ekstraktor:
Rhino 150mm z filtrem i kontrola temeperatury
Poty - 4x Aqua Farm 45l + control pot
5 wiatrakow, nawilzacz 5l, osuszacz z Screwfix, ph i ec meter, stacje pogodowe do temp i wilgoci a takze olejak do podgrzania temp, pompy wodne i powietrza, siatka w budowie
Zbiorniki: 225l, 120l, 50l

Ziarenka:
Jako ze to test to wziolem te ktore dostalem gratis od seed banku Heavyseedbank
2x Midnight Mass, Fruit Punch, Champion

Wiec zaczynajmy:
Jako ze jestem juz 3 tygodnie do przodu to wkleje odrazu kilka fotek. Niestety teraz wiem ze robiac zdjecia musze trzymac telefon poziomo, sorki za to.


Tydzien 1:






Tydzien 2:




Tydzien 3:







Zmiana doniczek pod koniec 3 tygodnia:






 

Snikers1989

Well-known member
Rejestracja
Gru 3, 2016
Postów
106
Buchów
0
Przy podobnym systemie tyle ze 2 poty ala moj nauczyciel wyciagnal 46 uncji wiec prawie poltora kilo tyle ze przy HPS 2x 600w.
Ja bede happy jak bedzie pol kg z kazdej sztuki.
 
A

Ayho

Guest
Fajny sprzęt, chętnie popatrze jak się sprawdza ten większy panel Spectrolight, sam jadę teraz na 120 W i jestem zadowolony.
 

Zzzz

Active member
Rejestracja
Paź 25, 2016
Postów
34
Buchów
0
nie myslales o co2 do takiego sprzetu? bagi z grzybnia czy cos lepszego? te bagi to opcja po taniosci, ale sie sprawdzaja, sam uzywam, polecam. na 1.44m2 mam 2.
 

aj2ak

Well-known member
Rejestracja
Sty 13, 2016
Postów
491
Buchów
0
zasiadam i obserwuje...
czy sam budowałes Hydro system? czy jest to gotowy system?.. jesli DIY czy mogl bys opisac schemat budowy? :)..
500G/plant- chciał bym zobaczyć takiego monstera... 3mam kciuki
 

Snikers1989

Well-known member
Rejestracja
Gru 3, 2016
Postów
106
Buchów
0
Sam budowalem system. To jest powiedzmy 2 funkcyjny system bo mozna robic hydro a i takze coco czy tez ziemie.
System budowany wedle wskazowek kumpla.
A co do CO2 to moge zamowic butle z gazem w sklepie nie daleko mnie. Tylko zadtanawiam sie czy to ma sens. Czytalem troche o tym i jestem ciekaw jak to rozkminic zeby ekstraktor nie wyciagal wszystkiego. Moze jak ktos mi pomoze to moze sproboje z CO2.
 

aj2ak

Well-known member
Rejestracja
Sty 13, 2016
Postów
491
Buchów
0
Sam budowalem system. To jest powiedzmy 2 funkcyjny system bo mozna robic hydro a i takze coco czy tez ziemie.
System budowany wedle wskazowek kumpla.
A co do CO2 to moge zamowic butle z gazem w sklepie nie daleko mnie. Tylko zadtanawiam sie czy to ma sens. Czytalem troche o tym i jestem ciekaw jak to rozkminic zeby ekstraktor nie wyciagal wszystkiego. Moze jak ktos mi pomoze to moze sproboje z CO2.

rozumiem ale skoro sklep Screwfix to znaczy ze jestes z uk.. gdzie kupowales te tank connectory? i jak to jest wszystko ze soba polaczone?.. masz moze jakis schemat?

Sa to 2e doniczki. Jedna wsadzona w druga?.. Pod spodem jest pompka ktora pompuje wode do tych ringów i kamien napowietrzajacy?.. i jesli masz tam cocos to ta woda ktora przeplywa przez doniczke i splywa do pompki nie robi ci syfu w pozywce?.... Ciekawy sysem.. napewno nie masz czegos z budowy?..
 

Snikers1989

Well-known member
Rejestracja
Gru 3, 2016
Postów
106
Buchów
0
Connectory nazywaja sie SpeedFit. Troche drogie wyjscie bo same connectory i rury wyszly mi okolo 80f.
W dolnej nocy nie ma kamienia napowietrzajacego. Pompuje powietrze od gory i ciagnie do gory do ringa.
Nie robi syfu bo na dnie donicy masz pebbles.
 

Zzzz

Active member
Rejestracja
Paź 25, 2016
Postów
34
Buchów
0
mniejsza wentylacja to mus, jak to na wegu i we wczesnym flo nie bedzie przeszkadzac tak pozniej bedziesz musial sie zaopatrzyc w osuszacz. masz ledy to ten osuszacz i tak moze sie przydac w zaleznosci w jakim pomieszczeniu masz box i jaka jest wilgotnosc powietrza w otoczeniu. z ledami, co2 i osuszaczem robisz zamkniete srodowisko. odpalasz wentylacje na noc, zeby byla wymiana i juz.
 

aj2ak

Well-known member
Rejestracja
Sty 13, 2016
Postów
491
Buchów
0
cos takiego Zakaz wstawiania linków do portali aukcyjnych! ?..
czy nie jest to podobny system do tego ?..

ehh bez shablonu obawiam sie ze nie zrozumiem :) nie zasmiecam wiecej...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Snikers1989

Well-known member
Rejestracja
Gru 3, 2016
Postów
106
Buchów
0
Tak to sa connectory 22mm.
Co do 2 linka to nie.
To jest typowe hydro i nie mozesz uzywac coco czy ziemi. Tam tylko pebbles na gole korzenie.
Co do schematu to bardzo proste.
Jestem w pracy wiec ci nie narysuje ale sobie wyobraz bo przeplye wody jest taki sam jak we wszystkich systemach hydro.
Controll pot ma 2 wejscia i 1 wyjscie z kad pompa pompuje wode. Idzie do konca bixa gdzie sie rozdziela na 2 poerwsze poty a potem polaczenie do kolejnych 2 i powrot do controll pota.
Na samym koncu bierzesz bulb valce jak w toalecie zeby podlaczyc zbiornik z woda ktory bedzie ci puszczal wode gdy poziom wody opadnie.
 

cocaa

Well-known member
Rejestracja
Gru 14, 2011
Postów
187
Buchów
0
Ciekawy projekt :) To czekamy na dalszy rozwoj sytuacji i upki :)
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Fajnie bede zagladal ale na maxa strata miejsca wedlug mnie dajac tylko 4 rosliny...
Wiem ze to hydro ale i tak smialo mozna by wrzucić wiecej.
Za to dostep do kazdej rosliny bedzie lepszy. Ja myślę ze przy tej spectrolight nic nie będzie trzeba doswietlac i spokojnie ogarnie robote na przyzwoitym poziomie.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół