nasiona marihuany

Podlewanie pod LED

Wyszukiwarka Forumowa:

sQniasty

Well-known member
Rejestracja
Wrz 19, 2016
Postów
81
Buchów
0
Witam,
Usilnie próbuję znaleść informację na temat nawożenia roślinek oraz podlewania pod LED konkretnie COB. Jeśli chodzi o wodę myślę że będzie jej szło mniej, to logiczne ponieważ dużo mniej wyparuję, a jak sprawa ma się do nawozów. Nawozimy tak jak pod HPS czy są jakieś różnicę ?? Czasem widzę informację żeby dawać mniej czasem że więcej ale nic konkretnego, mógłby ktoś podpowiedzieć.

Pozdr
 

johny_kokoo

Active member
Rejestracja
Sty 17, 2017
Postów
32
Buchów
0
Dołączam sie do pytania. Mozna spotkac szczatkowe info, wiecej fosforu...troszke mniej azotu. Cos wiecej o nawozeniu? Jakis producent?
 

szakalaka

Well-known member
Rejestracja
Lut 7, 2013
Postów
111
Buchów
1
sam jestem na etapie nauki poznawania, ale moze pomoge :sunny:
warto dodawac do kazdego podlania Ca i Mg, zeby potem uniknac niedoborow klopotow, nawozy zalezy jaka odmiana itd ja stopniowo zwiekszam i karmie je oporowo, jak widze ze maja dosc zaczyna je delikatnie palic leje im wode a w nastepnym podlaniu daje troche mniejsze dawki jak ostatnio, no trzeba obserwowac innej rady nie ma kazda suka innaczej zre <peace>
 
O

old_school

Guest
karmie je oporowo, jak widze ze maja dosc zaczyna je delikatnie palic leje im wode

lepiej jest karmić gdy zaczynają wykazywać niedobory, mniejsze zasolenie gleby, mniejsze obciążenie dla uk. korzeniowego, zdrowiej dla rośliny i mniej syfu w paleniu
 

szakalaka

Well-known member
Rejestracja
Lut 7, 2013
Postów
111
Buchów
1
lepiej jest karmić gdy zaczynają wykazywać niedobory, mniejsze zasolenie gleby, mniejsze obciążenie dla uk. korzeniowego, zdrowiej dla rośliny i mniej syfu w paleniu

No mozna tak i inaczej, zalezy kto jaka religie wyznaje :smokee: wazne zeby uzupelnial Ca i Mg no i ja jeszcze lubie lac im N ...
 

sQniasty

Well-known member
Rejestracja
Wrz 19, 2016
Postów
81
Buchów
0
U mnie na ta chwile zauważylem większe zuzycie wody... Nawozy mam tylko zestaw na flo od canny i ich sie trzymam, co drugie podlanie, na ta chwile raczej niedoborow nie widac. Slyszalem o Ca I Mg ze brakuje lecz jeszcze tego nie zauważylem, a swoja droga czym je uzupełniasz ???
 

szakalaka

Well-known member
Rejestracja
Lut 7, 2013
Postów
111
Buchów
1
uzupelniam Canna mono, Ca 15%, Mg 7%, N 27%, u mnie szybko braki wylazily, ale ja jade na coco+perelit, kilka razy flushuje donice, GHE flora kleen...
btw ostatnio o ile pamietam dawalem Ca,Mg, 1ml/L potem jakos 0,5ml/L i czasem 2ml/L
 

sQniasty

Well-known member
Rejestracja
Wrz 19, 2016
Postów
81
Buchów
0
A widzisz to duzo wyjasnia w coco to trzeba wszystko chyba dostarczac, ja do tej pory tylko ziemia canna terra pro wiec zapewne w ziemi troche jest, zobaczymy z biegiem czasu, najstarsze maja teraz jakies 1,5 msc
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
W kokosie braki cal i mg wychodza momentalnie jesli go niesuplemuntujemy od poczatku. Pod cobami mocniejszymi ( cxb,clu ) tez trzeba zadbac o dodatkowe dawki fosforu bo pozeraja go rosliny bardzo.
Ogolnie uprawa pod tymi ledami rozni sie nieco i wymaga innego podejscia.
U mnie bardzo dobrze spisuje sie usuwanie odplywu z tac ktore zapobiega gromadzeniu sie soli w kokosie ale tez 2-3 razy w calym cyklu podaje FloraKleen i powiem Wam ze nie pamietam zebym mial kiedys problem narmiarem zarcia. Przy czestszym podlewaniu moje ec nie przekracza przewaznie 2.0 w mniej regularnych cyklach 2.4 max i mowa tu o zaawansowanym flo rzecz jasna.
W ziemi bedzie troche inaczej to wygladalo bo jednak kokos jest jalowy i nawadnianie jego musi odbywac sie czesciej. Ziemie natomiast czesciej podlewac sama woda bo trudniej pozniej wyplukac .
 

johny_kokoo

Active member
Rejestracja
Sty 17, 2017
Postów
32
Buchów
0
:jaraczz: uzbierało się wiele fajnych informacji :jaraczz: cob-y już lecą do mnie, korzysta ktoś z automatycznego systemu podlewania?
Polecicie jakieś rozwiązanie, gdy nie widzimy panienek tak częsta jak byśmy chcieli?
 
Ostatnia edycja:

GwKING

Member
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
9
Buchów
0
Ja słyszałem ze ktoś zmienił z CFL na LED i zaczęło pic więcej wody, donice 14 litrów leje 600 ml co dwa dni z nawozeniem na CFL Lał 450 ml co dwa dni
 

Dixson 7

New member
Rejestracja
Lut 2, 2019
Postów
1
Buchów
0
A widzisz to duzo wyjasnia w coco to trzeba wszystko chyba dostarczac, ja do tej pory tylko ziemia canna terra pro wiec zapewne w ziemi troche jest, zobaczymy z biegiem czasu, najstarsze maja teraz jakies 1,5 msc
Po jakim czasie zacząłeś dawać nawóz?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół