nasiona marihuany

Sposób na oznaczenie drogi.

Wyszukiwarka Forumowa:
Status
Ten wątek został zamknięty.

luzak

Well-known member
Rejestracja
Cze 25, 2012
Postów
438
Buchów
197
Hej. Mam spot na terenach podmoklych żeby się na niego dostać trzeba ok 500m przejść przez w ch*j zarośnięte (wydaje się że są martwe) krzaki które wyrastają z wody i bagna. Miejscami idąc muszę wejść w wodę ponad pas więc jest hardkor. Ale czego się nie robi dla bezpieczeństwa.
Chodzac tam raczej nie zostawiam śladów bo praktycznie cały czas brne w wodzie i skacze po dużych kępach trawy.
Zdarzyło mi się że idąc straciłem orientację i szukając najlepszej drogi poszedłem w zła stronę dlatego szukam jakiegoś patentu jak oznaczyć sobie najlepszą drogę.
 

Rand0m

Well-known member
Rejestracja
Lis 6, 2014
Postów
173
Buchów
0
wydrukuj sobie z satelity zdjecie rejonu narysuj dlugopisem trase i heja ;>
inaczej nie ma sensu oznaczać bo jak oznaczysz jakoś na spocie to ktoś też może do neigo dojść po tych oznaczeniach.
 

Mogul

Eviva l'arte!
Rejestracja
Sie 17, 2015
Postów
78
Buchów
0
Zainwestuj w turystyczny lokalizator GPS.
 

luzak

Well-known member
Rejestracja
Cze 25, 2012
Postów
438
Buchów
197
Będąc na spocie korzystam z oznaczeń miejsca "szpilka" w Google maps w telefonie (chociaż to też ryzykowne bo gdybym wpadł to smutni panowie pewnie sprawdzili tel. i zobaczyli by moje oznaczenia-że nie jestem tam przypadkiem) wydruk byłby dobry ale musiał bym mieć taki z dokładnością do min 2m żeby zrobić stałą najlepsza trasę i móc omijać miejsca gdzie stoi głęboka woda.
 

Dragon

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2012
Postów
1,218
Buchów
1,558
Zaznacz se na trasie jakieś znaki po których poznasz że idziesz dobrze ,typu pekniety kij .Polamiesz go w jedno stronę i nie ma hu*a we wsi by ktoś poznał.
 

emma

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 22, 2015
Postów
1,024
Buchów
0
To smutne że bez telefonów nawigatorów nie potrafisz dojśc na własnego spota ...
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
wydrukuj sobie z satelity zdjecie rejonu narysuj dlugopisem trase i heja ;>
inaczej nie ma sensu oznaczać bo jak oznaczysz jakoś na spocie to ktoś też może do neigo dojść po tych oznaczeniach.

Zainwestuj w turystyczny lokalizator GPS.

Tak jest. W razie jak cie psy ***na, to od razu znajda wszystkie spoty i rosliny, trza byc dobrym obywatelem i nie utrudniac pracy organom.
 

BEZ CENZURY

Well-known member
Rejestracja
Wrz 11, 2014
Postów
118
Buchów
1
Na początku drogi nie rób żadnych znaków żeby nikt nie poszedł tą drogą (ludzie domyślni są), ale po kilkudziesięciu metrach brodzenia w bagnie możesz śmiało sprejem nawet krzyżyki na drzewach stawiać. Choć ja bym jednak mimo wszystko radził jakieś drobne nacięcia na korze, kosa w łape i znaczysz droge.
 
G

Guest

Guest
Jak pójdziesz z 5 razy to zapamiętasz drogę , a jak juz to co jakiś czas ze 3 znaki nie wiecej na większych dzrewach .
 

Morninsta

Banned
Rejestracja
Lip 14, 2016
Postów
1,365
Buchów
1
u mnie w okolicy kiedyś grasował taki, plasty z metra cięte co się kupuje do tego takie nadłamania, sądząc po odcieniu drewna działał na długo zanim to zobaczyłem, jednak uważam, że nie jest to dobry pomysł.
może odpuść sobie temat skoro nie ogarniasz topografii

---------- Post Zaktualizowany 14:21 ---------- Data pierwszego postu 14:17 ----------

albo wybierz azymut na najwyzsze drzewo, nie wiem, np po lewej stronie spota oszacuj dystans i tak ogarnij se droge.
np na 11 masz drzewo to wiesz ze idziez prosto na spota
 
G

Guest

Guest
Trzeba być wyczulonym na otaczające na zarośla , ja już wiedziałem miesiąc wczesniej za nim mnie okradli ze ktoś węszył , trzeba zapamiętywać rosliny i jak się zwierzyna zachowuje i jakie szkody robi , człowiek robi całkiem coś innego w dziczy , idzie to zobaczyć tylko tzreba miec zmysł spostrzegawczy , bo jak bedziesz walił w las na pałe to nie zobaczysz nawet jak autobus tam przejedzie haha.
 
Ostatnia edycja:

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Tak jak pisze Krym trzeba mieć oczy otwarte i obserwować wszystko w koło.
Kilka razy widziałem znaki że mi ktoś koło spota szedł (połamana gałązka, odcisk części podeszfy na mokrej ziemi itd)
do tego jak widzisz zwierzynę wokoł spota to mozesz czuć sie bezpieczniej że psy nie siedza gdzies w pobliżu choc nie zawsze tak jest , czasem mi sarny podchodziły jak robiłem wstepny trym na 5m od spota

Kolego jak nie masz orientacji w terenie to lepiej sie nie zapuszczaj na bagna bo moze minąć kilka godizn zanim trafisz do domu.
Na spota to i po ciemku trzeba umiec trafić
 
G

Guest

Guest
Własnie odnośnie zwierzyny , jak się skradamy na spota i jest zbyt cicho to znaczy ze coś nie gra , w dziczy powinno roić się od śpiewu ptaków itp , powinno się czuć nature jeśli tak nie jest i jest z byt cicho to znaczy ze zwierzyna została wypłoszona pzrez coś lub kogos wtedy czekamy be ruchu kilka lub nawet kilkanaście minut az natura da nam znać isć czy spie****ać , ja tak zawsze robie i nigdy nie miałem przypału .
 

San Pedro

Prostak i do tego cham
Rejestracja
Sie 25, 2010
Postów
308
Buchów
1
GPS w telefonie to fajna sprawa tylko trzeba ustawić sobie blokadę telefonu na hasło i po sprawie niebiescy nie odblokują ci telefonu bo to nie jest taka prosta sprawa a żadna firma taka jak Samsung Sony czy Jabłuszko nie zrobią im tego bo nie muszą i tego nie robią. Łatwo prosto i przyjemnie... a po kilku razach będziesz chodził bez tego gps-a już
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
GPS w telefonie to fajna sprawa tylko trzeba ustawić sobie blokadę telefonu na hasło i po sprawie niebiescy nie odblokują ci telefonu bo to nie jest taka prosta sprawa a żadna firma taka jak Samsung Sony czy Jabłuszko nie zrobią im tego bo nie muszą i tego nie robią

Większej bzdury nie słyszałem lol
 
Status
Ten wątek został zamknięty.



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół