nasiona marihuany

Rzeczka w lesie.

Wyszukiwarka Forumowa:

mienso

Well-known member
Rejestracja
Wrz 4, 2014
Postów
231
Buchów
0
to znaczy ? Masz na mysli growbox?

No zapewne tak.

Jeśli chodzi o szkółke to ja bym nie ryzykował, może i nie chodzą tam ludzie codziennie ale jednak kogoś tam może ponieść, nie mówie że nie, ale jest takie ryzyko, które musisz ocenić sam czy jest warte podejmowania. Czasami jest warte, bo jakby nie było to ryzyka z outdoora całkowicie chyba nie da sie wyeliminować.

Ten spot co foty wrzucałeś może by nie był najgorszy, zależy w jakim stopniu to na wiosne zarośnie, bo teraz jak wszystko leży to ciężko ocenić, jakieś krzaczury tam widać. Ciężko ocenić spota przez neta na podstawie kilku zdjęć czy paru informacji.

Ty jesteś na miejscu więc przede wszystkim kieruj sie swoją logiką, oceń jakie są szanse że ktoś tam akurat sie zjawi, obadaj wszystkie kierunki z których ktoś mógłby przyjść i pomyśl jaki ktoś miałby mieć w tym cel, obadaj czy drogą którą byś tam chodził jest bezpieczna, czy ktoś będzie Cie widział, czy w najbliższym otoczeniu są jakieś domy, pola rolne itp. Znajdz najmniej atrakcyjne miejsce na spacer i tam idź. Myśl dwa kroki w przód, bierz wszystkie czynniki pod uwage, czy to miejsce może kogoś w jakimś celu przyciągnąć. Uczepiłem sie ludzi ale nie zapominaj też o zwierzynie.

Zależy też co chcesz tam siać, jak automaty to nie ma sie co srać jakoś strasznie. Przykładowo najlepszy spot na automaty jaki miałem był w pokrzywach i był w sumie najbliższym mnie spotem. Automaty sie pięknie komponują w pokrzywach, nieraz przeszedłem metr obok krzaka i go nie zauważyłem. Spot był stosunkowo blisko zabudowań czy miejsc na spacery, ale umówmy sie, nikt nie idzie na spacer w pokrzywy. :sunny:
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,636
Odznaki
3
Wszelkie wycinki, młodniki czy cokolwiek co dzieje się w lesie jest przypałowe. Tam sie nie sadzi bo zawsze z czasem tam wracaja ludzie.
Szukaj miejsc gdzie nie chodza ludzie, inaczej sie szuka spotów na sezonowe a inaczej na auto.
Mienso dobrz pisze, pletko auto 1x1 w pokrzywach niczym sie nie wyróżnia i pięknie sie kamufluje. Podobnie w nawłoci tez nic nie widać.
Na seozony to już trzeba rozglądac sie za krzakami powyżej 2m lub trzcinami.
Poogladaj spoty z fotorelcji chłopaków i tym sie kieruj.
 

paczygibon

Well-known member
Rejestracja
Lip 17, 2016
Postów
170
Buchów
0
Właśnie tak zacząłem robić, przeglądam fotorelacje i wyczajam miejscowki, zeby wiedziec gdzie ludzie malo chodza musi przyjsc wiosna zebym mogl to stwierdzic i tez jesli chodzi o zarosla.
 

penoxq

Active member
Rejestracja
Sty 2, 2016
Postów
36
Buchów
0
Mając las i rzeczkę obok to pytanie się dzika czy sra w lesie...
 

ZiemianinKonopny

Well-known member
Rejestracja
Lip 3, 2015
Postów
397
Buchów
0
Jeśli chodzi o szkółkę to sam się zastanawiałem 2 lata temu czy nie zdecydować się na taki projekt. Chłopaki tutaj na forum mnie opie****ili za ten pomysł i jestem im wdzięczny. Scinki w takich szkolkach są co roku, albo co kilka lat, zalezy co jest tam posadzone.
O ile najwieksi wrogowie a wiec złodzieje, grzybiarze i zwierzeta nie wejda tam i rosliny moga rosnac praktycznie bez ryzyka, to jest duza szansa ze lesniczy wejdzie sprawdzic rozwoj drzewek lub trafisz akurat na scinke i wtedy pozamiatane.
Reasumując uwazam, ze jesli szkołka to uprzednio trzeba dowiedziec sie przede wszystkim co tam rosnie i co ile jest scinane (zadzwonic do nadlesnictwa do ktorego teren nalezy i sprytnie wypytac) oraz KONIECZNIE zamontowac fotopułapkę, oraz tylko automaty do zminimalizowania ryzyka.
 

paczygibon

Well-known member
Rejestracja
Lip 17, 2016
Postów
170
Buchów
0
Szkółki odpadają, latałem dziś po okolicy, znalazłem kilka miejsc. Zobaczymy jak będzie to wyglądało jak wszystko porośnie na zielono.
 

paczygibon

Well-known member
Rejestracja
Lip 17, 2016
Postów
170
Buchów
0
Siemano growerzy i growerki, mianowicie potrzebuje od Was pomocy, mam do oceny trzy spoty na tego roczny sezon, oceniajcie!
Spot nr. 1 Widok od polnocy.
1.jpg

12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg

Spot nr.2 Widok od strony północy.
2.jpg

22.jpg

Spot nr.2 Widok od strony zachodu.
23.jpg
24.jpg
25.jpg

I tutaj mamy spot nr. 3 nie chciałem się wbijać bo strasznie bagnisty teren. Odczekać trzeba az troche to wyschnie, ze wzgledu na bagna to byl by chyba najlepszy spot na sezonowki, dodam, ze na sezon kielkuje 3 sezony i dojdzie jeszcze z 20 AF ale to w drugiej połowie maja, na tą chwile potrzebuje rady co do sezonów pestki: 2x Shaman i 1x Purple Maroc.
31_28129.jpg

31_28229.jpg
 

StrachU

Zalegizować Marihunaen !
Weteran
Rejestracja
Paź 11, 2015
Postów
682
Buchów
4
3 i 4 fota od dołu - w tych krzakach bym kombinował
 

uwaga sarny

Well-known member
Rejestracja
Cze 15, 2014
Postów
470
Buchów
0
dokladnie jak pisal przedmowca. wszystkie przedstawione spoty maja duze ryzyko przypalu poniewaz sa odsloniete i na wszystkich widac dzialalnosc czlowieka. spot przy cieku wodnym najgorszy bo problem z wilgotnoscia bedzie jak nic + odsloniety jest.
sam tez kombinowal bym w tych krzakach. wejsc 50m w glab a nastepnie wyciac pare krzakow siatka obstawic i gitara. idac w takie krzaki robisz 2-3 wejscia jedno awaryjne zostawiasz.
jezeli te krzaki maja mniej niz 1,5-2m to nie kos okraglej/kwadratowej miejscowy na 20 plantow tylko wykos jeden dwa krzaki i robisz 2-3 dolki i tak co kawalek upchasz w ten sposob mnostwo plantow i nic nie bedzie widac.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół