nasiona marihuany

który pH metr

Wyszukiwarka Forumowa:

response

Well-known member
Rejestracja
Cze 24, 2012
Postów
196
Buchów
0
Siemano
Pora kupić miernik ph. Potrzebna mi porada ludzi którzy już długi czas korzystają z tego typu miernika. Miernik będzie używany do mierzenia ph wody do uprawy coco. Szukam solidnego miernika którego nie będę musial wymieniac za pol roku - oszczędny traci dwa razy :)

Jakiego typu miernik najlepiej? Coś takiego
[
czy taki podręczny
[

oba mają dokładność 0.01 ph. Oba mają wymienną elektrodę chociaż nie wiem jak często przy takim hobbistycznym użytkowaniu będę musiał ją wymieniać przy właściwej konserwacji (nawilżonej w roztworze) i jak z ich dostępnością.

Czy wystarczy mi coś o połowe tańszego

dokłądność już 0.2 ph i chyba niewymienna elektroda skoro nie chwalą się jej wymiennością.

Może ktoś ma jeszcze inny miernik niewymieniony przeze mnie który też jest godny polecenia?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Mam ten podręczny i dobrze sie spisuje. Mozesz brać.
Jak chcesz sie bawić w cocosie to miernik ec tez by sie przydał. Polecam combo ec/ph
http://hannainst.com/hi98129-ph-ec-tds-tester.html
jest dośc drogi ale zabawka na jakiś czas wystarczy
Co do trwałości ph metrów to różnie z nimi jest, elektrod sie nie opłaca wymieniać (w przypadku np hanny) bo kosztują często 70% wartości miernika
 

response

Well-known member
Rejestracja
Cze 24, 2012
Postów
196
Buchów
0
mam miernik EC, ph nie byl mi tak potrzebny bo do tej pory rzeźbiłem w glebie :)

Ten miernik voltcraft'a ma takie same parametry jak ten podręczny a jest o 120 zl tanszy
dodatkowo znalazlem elektrode do ph200 za 179, a do voltcrafta za 120 wiec cena i eksploatacja wychodzi taniej wiec chyba klepne sobie ten niepodręczny :)
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,291
Odznaki
2
Temat był już wałkowany i nie klei linków z allegro kolego.
 

response

Well-known member
Rejestracja
Cze 24, 2012
Postów
196
Buchów
0
a no tak, zapomniałem że tu niektórzy robią biznesy na forum
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,291
Odznaki
2
Nie robią interesów tylko chodzi o bezpieczeństwo.Jak tego nie pojmujesz to przykra sprawa.
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Ogarnij sobie peny essential'a. Sluza dlugo i sa na prawde przyzwoite jak na taka cene.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół