nasiona marihuany

pierwsze coco pierwsze problemy

Wyszukiwarka Forumowa:

response

Well-known member
Rejestracja
Cze 24, 2012
Postów
196
Buchów
0
Siemano

Jade pierwsze coco. Planty sa w ok 4 tygodniu flo i w porównaniu do gleby rosna kur***ko fajnie - jak wszyscy mowią :)

Na niektórych liściach zaczynają mi się jednak pojawiać plamki takie jak na focie


1 stadium jak wydaje mi się niedoboru to jak widać na zdjęciu przejaśnienia między żyłkami na liściu
2. stadium przejaśnienia się powiększają i od centrum zaczynają brązowieć

niektóre liście potrafią się skręcać na łodydze ale może to być przez siatkę

Generalnie podlewane są RO + komplet dutch passion z ph między 5.5-6 z małym hakiem. od kad zobaczyłem plamki zaczalem dodawac cal-mag'a od advanced nutrients. Poza plamkami na niektórych lisciach innych problemów nie ma. Planty pełne wigoru i zdrowego koloru.

Czy to ten kokosowy problem z wapniem?
 
Ostatnia edycja:

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
Wygląda na to że obolałeś liście wodą z nawozami podczas podlewania... Przynajmniej ten w poscie, bo te co masz w galerii to albo przenawożone albo złe pH
 

Fidel Gastro

Stary wyjadacz cukierasków...
Weteran
Rejestracja
Cze 25, 2011
Postów
4,327
Buchów
4
PH metr sobie kup bo bedziesz cierpial
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Ogolnie chyba za duzo im podajesz zaracia bo bardzo ciemna zielen. Cal maga tym bardziej przy RO to powinienes podawac juz dawno. Wapn bardzo wazny dla rosliny w kokosie one go nie znjada. Widac w galerii u Ciebie ba tym zdjeciu rozoym :D juz niedobory.
 

response

Well-known member
Rejestracja
Cze 24, 2012
Postów
196
Buchów
0
inne fotki to inne grow'y niezwiązane z tym tematem :)

Kolejna glebe wymieszam sobie z dolomitem poprostu i powinno być lżej.

Faktycznie dolnym liściom mogło się dostać nawozami ale górnym napewno nie, jest sporo listów które mają 1 faze czyli te przejaśnienia miedzy żyłkami i nie wiem czy dalej pompować cal-mag'a czy to coś innego.
pH jest względnie kontrolowane odczynnikiem GHE i zawsze gdzies tam między 5,5-6,5 jest dokładnie wiadomo nie zmierze ale w optymalnym zakresie się mieści
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
na poczatku trzymasz 5.5-5.6 aby podawany cal i mg byl absorbowany przez rosline po pozniej w granicch 5.7-5.9 jest o wiele gorzej . Po przelaczeniu lecisz kolo 6 i jak zaczna kwitnac 6.1-6.2 i tak juz do konca. Znajdzi w necie sobie tabele wlasnie jak w coco przyswajane sa mikro i makroelementy znaczy w jakich wartosciach ph bo to wazne i duzo Ci podpowie. Ph meter zakup to fakt bo przyda Ci sie bardzo. Zalewajac je cal magiem przy nie opdpowieednim ph i zblokowaniu przyswajalnosci kompletnie nic Ci nie da.
 

response

Well-known member
Rejestracja
Cze 24, 2012
Postów
196
Buchów
0
czaje wszystko

Jednak czuje potrzebe ponownego zadania pytania: Czy to napewno jest problem z cal-mag'iem?

ktoś wspomniał o zalaniu nawozem liści, kilkorgu mogło się dostać ale te liście pomijam. Jest wiele liści które mają jaśniejsze przebarwienia - słabsze stadium powyższego problemu. Do początku flo często podlewałem planty green leaf'em od dutchpro(max 2x na tydzien), stąd może być ciemna barwa ale raczej nie te przebarwienia nie?

na poczatku trzymasz 5.5-5.6 aby podawany cal i mg byl absorbowany przez rosline po pozniej w granicch 5.7-5.9 jest o wiele gorzej

z tego co widze na tabelkach to jest odwrotnie od tego co mowisz... Ca i Mg zaczyna się wchłaniać powyżej/od 6pH
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1


---------- Post Zaktualizowany 01:30 ---------- Data pierwszego postu 01:28 ----------

masz ominac to zalamanie. czaisz?
 

response

Well-known member
Rejestracja
Cze 24, 2012
Postów
196
Buchów
0
jo, wszystko jasne

Tylko nie wiem na ile procent to jest prawdziwe, przejrzałem dzisiaj kilkanaście takich tablic i szrzerze rozbierzności na każdej sa kosmiczne miejscami, wystarczające żeby spie****ić planta, także skąd pewność że ta jest wiarygodna?
 

response

Well-known member
Rejestracja
Cze 24, 2012
Postów
196
Buchów
0
fota bez flash'a pod ledami STB


foty z flashem wyrównujące nieco kolory plantow




Aptopo Twojej sugestii, że podlałem wiatraki nawozem, to jedynie co mogłem przesadzić z opryskiem z Green leaf od Dutchpro. W momencie kiedy formowały się większe krople które następnie wysychały mogły zostawiać ogniska stęzonego nawozu. Tak czy siak wygląda to jakby niektórym liściom cos dolegało.
Dzisiaj dostały wode o ph 6 i ec 1,3 z dodatkiem cal maga zobaczymy co małe listki na to
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
Ogolnie chyba za duzo im podajesz zaracia bo bardzo ciemna zielen. Cal maga tym bardziej przy RO to powinienes podawac juz dawno. Wapn bardzo wazny dla rosliny w kokosie one go nie znjada. Widac w galerii u Ciebie ba tym zdjeciu rozoym :D juz niedobory.

Dnx

A czy zamiast cal mag może być dolomit ???
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Pewnie ze moze, tylko pany pamietacjcie ze podanie czegokoliwek przez korzenie to zanim cos wizulanie zobaczycie to 5-7 dni
JAk juz sa niedoboiry to polecam oprysk cal magiem z wyzszsym ph kolo 7 jak pamietam ( nie czesto)
No i cierpliowsci, bo jak nie podajesz czegos i ngle ladujesz to przeciec ni cholery nie przyswoi tego ten biedny plant.
elo
Dobrego dla Was 2017
 

souflay

Well-known member
Rejestracja
Maj 13, 2008
Postów
262
Buchów
0
Jeżeli liście te przy samych topach, czyli te najmłodsze nie mają przebarwień i są zdrowe, to nie masz się czym martwić...obserwuj te najmłodsze a jak cię jakiś liść kole w oczy to go wyrwij
 

response

Well-known member
Rejestracja
Cze 24, 2012
Postów
196
Buchów
0
zatem to jest na 100% problem z cal-mag, czy moze byc spowodowany przez za czeste i za mocne opryski dotowym nawozem dolistnym green leaf od dutchpro?

klepnalem sobie porzadny pH metr. To akurat są automaty. Czy dobrze zrozumiałem, że zaczynam od niskiego pH 5,5, kiedy planty pokaza preflower'y to podnosze sukcesywnie do ph 6 kiedy już na szczytach widać formujące się kwiaty i takie do końca utrzymuje?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół