nasiona marihuany

pytanie na temat wody RO

Wyszukiwarka Forumowa:

rafsew

Member
Rejestracja
Wrz 25, 2016
Postów
8
Buchów
0
mianowicie posiadam filtr RO3 z allegrosika cena jego jakos ponad 100zl. Na chwile obecna leje kranowke odstana
chodzi mi o to czy do tej wody osmotycznej dokladac sensi cal mag w niewielkich ilosciach ? na ile ten filtr jest dobry i czysci ta wode ze skladnikow mineralnych ? czy moze mieszac ja z kranowka ? jak tak to ile?? co byscie radzili (nie posiadam ec metru)
 

Malac

Well-known member
Rejestracja
Gru 5, 2016
Postów
96
Buchów
0
Pierwsze trzeba było zainwestować w Ec metr ! Ja mieszam 7l RO z 3l kranowy i wychodzi mi kolo 0,250ec. Kranowa miała coś kolo 0,65 filtr zbija do 0,02 wiec daje rade, zapłaciłem 50 jeuri. A co dodawać, musi Ci odpowiedzieć ktoś z większym doświadczeniem, ja dodaje krople supervit od hesi.
 
M

Marklon

Guest
Też się zastanawiam nad filtrem RO3 bo stosunkowo tani ale czy lepszy bedzie RO4 albo RO5? czy wsytarczający na potrzeby rośliny bedzię ten RO3. Jakoś kopałem na forum i nie doszukałem sie duzo info na ten temat.
 

Malac

Well-known member
Rejestracja
Gru 5, 2016
Postów
96
Buchów
0
Jeśli woda ma iść do roślinek to myślę ze wystarczająco oczyszcza RO3 jak pisałem wyżej Ec ( 0,002),i do tego zaniża o jedno oczko ph. 4 i 5 maja większa wydajność i membrany powyżej 100 GPD i nadają się do użytku spożywczego czego 3 nie spełnia, bynajmniej moja ;)
(sprawdzałem sprzet<wodna> czy nadaje się do zbiorów stad moglem niewyraźnie napisać) :D
 

Burmistrz

Well-known member
Rejestracja
Lut 25, 2017
Postów
356
Buchów
0
Najwięcej o filtrach RO itp dowiecie się na forach o akwarystyce morskiej. Poprostu dla takiego akwarium woda z filtra RO to podstawa wiec na pewno będzie osoba co wam b.dobrze pomoże. Z tego co pamiętam ro5 usuwa niektóre minerały w tym Mg, wiec trzeba by dokupić specjalny mineralizator czy jakoś tak co wzbogaca wodę.
 

El'SkuniroLegalizo

Well-known member
Rejestracja
Lis 14, 2011
Postów
268
Buchów
1,146
mam ro6, woda ma 0,02 ec o ph miedzy 6-7, na koncu jest wlasnie ten ionizator (mineralizator) bez ktorego niby woda bylaby zbyt kwasna i dzieki niemu ma byc spowrotem magnez w wodzie

zestaw posiadam krotko jak pouzywam dluzej to cos dopisze
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół