nasiona marihuany

Tabele dawkowania nawozów

Wyszukiwarka Forumowa:

czarnuchthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2016
Postów
1,863
Buchów
2
Zauważyłem, że brak u nas na forum ogólnego zbioru tabelek dawkowania nawozu co jest zapewne powodem pytań o ich zawartość . Lepiej, żeby było pod ręką.

W razie braku którejś z firm bądź tabeli pod określony rodzaj podłoża pisać to się za aktualizuje posta


Attention! attention!
Nie należy sugerować się tabelami w 100 %. Tylko warunki idealne pozwalają zbliżyć się do maxa jaki producenci podają. Tabele służą do stworzenia podstawy pod własne potrzeby.

Spis treści:

1. Advanced Hydroponics
2. Advanced Nutrients
3. Atami
4. BioBizz
5. BioCanna
6. BioNova
7. Canna
8. CellMax
9. GHE
10. Grow TEHNOLOGY
11. Hesi
12. House&Garden
13. Metrop
14. Plagron
15. Vitalink
16. B'CUZZ
17. BatGuano
18. HY-PRO
19. Shogun
20. Green Plane

Tabele dawkowania podstawowych nawozów
1. Advanced Hydroponics:


2. Advanced Nutrients



Ta amnezja co mam teraz pozwoliła na 3ml/l i lekko końcówki brało.

3. Atami:












4. BioBizz:



Przy używaniu zestawu BioGrow,Bloom i Top Max z medium AllMix pod LEDem monochromatycznym należy uważać na BioGrow ze względu na łatwość przedawkowania AZOTU. Natomiast jeżeli chodzi o flo to BioBloom i Top Max można śmiało podawać nawet w dawkach od 1.5x do nawet 2.5x pod warunkiem obserwacji czy nie występuje namiar z AZOTEM. Potas i fosfor podczas flo znikają bardzo szybko i od razu wychodzi niedobór widoczny na dolnych partiach liści. Przy stosowaniu wg. tabeli z azotem jest wszystko w porządku ale niedobór potasu i fosforu skutecznie spowalniają roślinę w rozwoju oraz widoczne są niedobory w/w mikro elementów.

5. BioCanna:


6. BioNova:


7. CANNA:


normal_HYDRO.png

normal_TERRA.png

8. CELLMAX:







9. GHE:
Seria BioSevia




Seria FloraDuo







Seria FloraNova







Seria FloraSeries






10. Grow TEHNOLOGY







11. Hesi





12. House&Garden


13. Metrop:



14. Plagron









15. VitaLink








 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

czarnuchthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2016
Postów
1,863
Buchów
2
Dodane serie B'CUZZ, BatGuano oraz HY-PRO.

16. B'CUZZ









17. BatGuano



18. HY-PRO





19. Shogun








20. Green Plane

 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Doctor Susz

Duży out to jest to :)
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2015
Postów
2,074
Buchów
1
Na sam koniec dodałbym zwieńczenie tego wszystkiego,że nie naley sie zbytnio sugerować dawkami w tabelach bo to warunki idealne pozwalają na max.dawki jakie tam opisują,słuchając sie tego można popalić palnty,ja stosuje szeroką game produktów od AN i 4 ml/L trudne do osiągnięcia jest.
 
G

Guest

Guest
A gdzie tablea z gnojem ?? bo na out potrzebna , no i tomekk ciągle o to pyta :) .
 

czarnuchthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2016
Postów
1,863
Buchów
2
Napisz do nich mejla może to poprawią he he he

Btw. Ale większością serii nawozów wystarczy się sugerować tabelami, a grow przeleci z dużą pomocą i łatwością. Wiadomo, że każdy dawki ustala pod siebie i określone warunki oraz wiadomo też, że jedna roślina je sporo inna mniej. To jest pomoc w stworzeniu podstawy :)

Ps. A sugestię i poprawki mile widziane każdy będzie widział.

Ps2. Krym przeta rolnicy wiedzo ile łopat na m2...
 
P

Para#normalni

Guest
Wszystkim nawożącym polecam przeczytanie tego artykułu - myślę, że większość będzie zaskoczona. Niestety angielski required.

TLDR: nie ufajcie tabelom z opakowań!
 

czarnuchthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2016
Postów
1,863
Buchów
2
Cześć. Susz dodałem twoją notatkę u góry bo jest to racja.

Proponuję niech ktoś kto jest chętny podzielić się widzą niech napisze poprawki do tabel tj. czy można lać mniej czy więcej itp.
Ja pod każdą tabelą takową wiedzę będę pisał.
Może stworzymy dokładniejszą bazę na ten temat.

Dzięki
Pozdrawiam
 

Zawisza Czarny

Well-known member
Rejestracja
Wrz 27, 2015
Postów
331
Buchów
0
trzeba obserwowac planty i wnioskowac czego im brak... pozniej dodac im to do menu hehehe
a tak powaznie to lepiej mniej niz za duzo :) i miernik ec sie przydaje :)
 

Doctor Susz

Duży out to jest to :)
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2015
Postów
2,074
Buchów
1
Ta amnezja co mam teraz pozwoliła na 3ml/l i lekko końcówki brało.
 

PsiQutas

Active member
Rejestracja
Sie 25, 2017
Postów
39
Buchów
0
Coś się stanie jezeli będę dawał np połowę zalecanej dawki?
 

Salomon

Well-known member
Rejestracja
Paź 6, 2012
Postów
112
Buchów
247
Czesc wszystkim, mam killa pytan. Nie mieszkam w polsce i ostatnio kupiłem taki zestaw w jednym ze sklepów, chciałem do hydro ale mieli tylko taki PLAGRON TOP GROW BOX Dopiero zaczynam i rośliny mi wiełkują jutro czy pojutrze. Do hodowania będę używał waty mineralnej(hydro) l. I tutaj moje pytania, jak przygotowuję roztwór to wszystko co jest w tabeli dodaje do jedej butli czy kazdy produkt oddzielnie przygotowuję? Jest też napisane, żeby produkt rozrobić na 10L wody i że jego przydatność to 24h po wymieszaniu z wodą. Planuje robić na 2 roślinki i myślę że to za dużo 10L. Mogę sobie zrobić proporcje 1:1000ml? Czyli w litrze muszę wymieszać 2ml alga grow + 1ml Power roots + 3ml Vita Race? Czy bez Vita Race, bo w specyfikacji wyczytałem, żeby podawać w sprayu bezpośrednio na liście? I jak czesto podawać żeby nie przedobrzyć?
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Czesc wszystkim, mam killa pytan. Nie mieszkam w polsce i ostatnio kupiłem taki zestaw w jednym ze sklepów, chciałem do hydro ale mieli tylko taki Dopiero zaczynam i rośliny mi wiełkują jutro czy pojutrze. Do hodowania będę używał waty mineralnej(hydro) l. I tutaj moje pytania, jak przygotowuję roztwór to wszystko co jest w tabeli dodaje do jedej butli czy kazdy produkt oddzielnie przygotowuję? Jest też napisane, żeby produkt rozrobić na 10L wody i że jego przydatność to 24h po wymieszaniu z wodą. Planuje robić na 2 roślinki i myślę że to za dużo 10L. Mogę sobie zrobić proporcje 1:1000ml? Czyli w litrze muszę wymieszać 2ml alga grow + 1ml Power roots + 3ml Vita Race? Czy bez Vita Race, bo w specyfikacji wyczytałem, żeby podawać w sprayu bezpośrednio na liście? I jak czesto podawać żeby nie przedobrzyć?

To nawozy do ziemi, nie zadziałają w wełnie mineralnej.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół