nasiona marihuany

Ekstrakcja Olejku za Pomocą CO2

Wyszukiwarka Forumowa:

Ciapovski

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
567
Buchów
0
Witam Wszystkich Forumowiczów!:bounce:

Mam Do was istotne Pytanie, dotyczące ekstrakcji olejku za pomocą CO2. Słyszałem (dosłownie) trochę o tym że jest to jedna z najlepszych i najczystszych form ekstracji, ale nigdzie tak naprawdę nie mogę znalezć odpowiedzi na nestępujące Pytania:

1. Jakiego CO2 użyć do Ekstrakcji płynnego czy gazowego??
2. Jaka Ilość CO2 w stosunku do ilości Suszu jest potrzebna do ekstrakcji np; na 200g matriału.
3. Czy ktoś wie może czy występują jakiekolwiek różnice w produkcie końcowym w porównaniu do BHO czy IPA.

Jest to Dla mnie Bardzo istotne, prosiłbym o konkretne odpowiedzi lub podania konkretnych zródeł ze szczegółowymi informacjami.

Z Poważaniem, Ciapovski :freak:
 

ergiet

Active member
Rejestracja
Lis 4, 2015
Postów
42
Buchów
4
Tak ekstrakt CO2 to jedna z najlepszych rzeczy jakie dane mi było spróbować. Jednak sam proces ekstrakcji jest "nieco" bardziej skomplikowany od: zapakuj materiał do tuby -potraktuj rozpuszczalnikiem -odparuj rozpuszczalnik.
Po pierwsze potrzebujesz ciekłego CO2 w stanie nadkrytycznym,
po drugie aparatury która jest w stanie przeprowadzić ten proces tj: ,
po trzecie i chyba najważniejsze potrzebna jest wiedza jak bezpiecznie i skutecznie używać tego sprzętu.
Na drugie pytanie nie jestem w stanie odpowiedzieć ponieważ nie było mi dane uczestniczyć w tym procesie.
Rożnica miedzy CO2 a BHO jest ogromna, buch jest dużo smaczniejszy i nie powoduje tego ciężkiego uczucia na płucach.
Od siebie mogę dodać że warto się pobawić w rosin tech, jest najprostsza i najbezpieczniejsza metoda ekstrakcji.
 

Ciapovski

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
567
Buchów
0
Piękna sprawe już teraz wiem czemu tylko słyszałem i nikt nie był w stanie mi tego dokładnie wytłumaczyć... a sam nie wierzyłem właśnie że to się przez tubę przepuszcza jak przy BHO... Dzięki Wielkie Za Odpowiedz!! Myślę że temat można zamknąć i Pozostawić Dla Reszty pokoleń. Dzięki jeszcze raz.
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Ten z aparatury na Co2 ma boskie właściwości.Ten drugi jest po prostu dobry i nic więcej.
 

Morninsta

Banned
Rejestracja
Lip 14, 2016
Postów
1,365
Buchów
1
ekstraktami się zbytnio nie interesuję, jednak wpadł może ktoś na pomysł użycia ciekłego azotu czy może rurki do destylacji by popękały?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół