nasiona marihuany

[AF][0.81m2][MH/HPS400w] -EDEN ROOM- [4xJamaican Haze AF, 4xBlack Cream AF, 1x Auto Afghan Skunk ]

Wyszukiwarka Forumowa:

Psilokraton

Well-known member
Rejestracja
Lut 10, 2014
Postów
197
Buchów
0
Mam przyjemność powitać wszystkich przybywających tu gości. Młodych i starych. Niezależnie od płci, rasy oraz doświadczenia.
Celem tej uprawy od początku jest sprawianie jak największej przyjemności oglądającym. Czy to jestem ja, czy Ty.
Poprzez każdy nowy listek, kolejne piętro, aż do topów, roślina ta wywiera na nas niemałe wrażenie.
Każdy kolejny dzień rozpoczynam z myślą "ciekawe co tam u kobiet".

Celu fotorelacji nie ma. Patrzcie, pomagajcie, oceniajcie.

Sprzęt:
-Namiot: DR90
-Światło: HPS/MH 400w(na flo leci 440w SL)
-Wentylacja: PK425MES, filtr jakiś duży, tłumik akustyczny GrowAir125( póki co jeden zamontowany), Cooltube
-Pomiary: Trident Essentials
-Różne: Wiatrak mieszający z klipsem, nawilżacz powietrza, stacja pogody

Nawozy - półorganicznie-półmineralnie:
-RootIT na start
-GHE Flora Series
-Biobizz Bloom, Topmax, Bioheaven, Aloe Vera
-Plagron Green Sensation, PK13/14
-Advanced Nutrients Bud Ignitor, Big Bud, Liquid Carboload, Flawless Finish
-Bacterial od Nomercy

Podłoże:
W większości kokos zmieszany z Plagron light-mix w stosunku około 10:2, w dwóch najmniejszych czysty Plagron light-mix
pH podłoża nie badałem.
-8 doniczek plastikowych - 11l
-1 doniczka materiałowa - około 15l (wsypane z 10l)

Woda:
Odstana kranówa. Wydaje się bardzo twarda, ale nic z tym nie zrobię.
pH ustawiane na 6.5 za pomocą GHE PH up/down

Warunki:
-temperatura: 20*C w nocy/24*C w dzień
-wilgotność: 70-80% w nocy/50-55% w dzień

Odmiany:
- 4x Jamaican Haze AF od Sensi Genetics
- 4x Black Cream Auto od Sweet Seeds
- 1x Auto Afghan Skunk od Advanced Seeds

Namiot:




8 dzień
Ustawienie roślin:
1 2 3
4 5 6
7 8 9
1 - Jamaican Haze, 2 - Auto Afghan Skunk, - 3 Black Cream,
4 - Jamaican Haze, 5 - Jamaican Haze, 6 - Black Cream,
7 - Black Cream, 8 - Jamaican Haze, 9 - Black Cream
Black Creamy na miejscu 6 i 9 mają odpowiednio 1 i 2 dni.


Jamaican Haze - najbardziej dojrzały


Black Cream na miejscu nr 7 pokazuje na nowych listkach ciemniejszy kolor - oby to było to fioletowe pheno.
Pozdrawiam!
 

Psilokraton

Well-known member
Rejestracja
Lut 10, 2014
Postów
197
Buchów
0
Jest w miarę dobrze.
Jamaican(na zdjęciu 1 rząd, środek) złapał dwa dni temu delikatnie żółte kolorki.
Dodałem mniej niż połowę dawki GHE Flora i Bioheaven. Wydaje mi się, że stan ten się nie pogłębia, ani nie poprawia, lecz może macie jakieś porady.
Dzień 12


Owy Jamaican


Pozdro :D
 

Psilokraton

Well-known member
Rejestracja
Lut 10, 2014
Postów
197
Buchów
0
Witam ponownie. Dzień aktualizacji nastał :D
W dniu 14 zaczęły kwitnąć 3 kwiatki. Mianowicie dwa Jamaicany i jeden Black Cream.
Teraz kwitną już wszystkie.
Podlewane wczoraj. Do odżywki dodałem 5ml micro,7ml gro,3ml bloom, 10ml Bud Ignitora, 10ml Carboload + Bacterial. pH uregulowane na 5.9. Wszystko na 5l wody.
Na każdą(oprócz dwóch najmniejszych) poszło po 700ml wody.
Dwie młodsze dostają tylko czystą wodę o pH 6,3 - ziemia plagron light-mix.

Jak zobaczycie, jeden kwiatek wyróżnia się wzrostem. Jest to Afghan Skunk od Advanced Seeds.
Lewy górny róg - roślina stoi. Rozwija się bardzo powoli i nie wiem co jest problemem. Brak niedoborów, wygląda zdrowo.
Środkowy rząd, pierwsza roślina po lewej - Jamaican Haze. Chyba najbardziej rozwinięty, lecz prawie od samego początku ma lekko pozwijane do góry liście. Oby to był tylko magnez.

Dzień 21
Całość


Jeden z Jamaican Haze


Black Cream



Teraz mały problem - prawdopodobnie magnez. Dziś kupię Epsom i sprawdzimy czy pomoże.
Tak wygląda większość roślin z kokosa.


Jeszcze jedno. Dziś w nocy słońce zaczyna świecić na żółto. Wjeżdża HPS.
 

Psilokraton

Well-known member
Rejestracja
Lut 10, 2014
Postów
197
Buchów
0
Czas na update.
Dzień 33(oprócz dwóch pierwszych po prawej stronie - im czasu nie liczę :) )
Nie wszystko idzie po mojej myśli. W ciągu 2 dni, kiedy nie było mnie przy kobietach, jeden Black Cream bardzo przyspieszył swoje kwitnienie co spowodowało jakieś tam niedobory(tak obstawiam).
Zresztą każdy krzaczek z kokosu o coś woła.
Wszystkie krzaki dostały oprysk z BoomBoom Spray.
Oprysk ten powtórzyłem 3 razy w ciągu doby. Przed zgaszeniem lampy, parenaście minut po zaświeceniu i w około 2 drugiej godzinie dnia.
Widać, że powoli panny się zbierają.

Ostatnio robię mało podlewań z czystą wodą. Być może poblokowałem w jakiś sposób planty.
Pytanie: Robić flusha w kokosie i załadować podstawową dawkę nawozów?

Okej, czas na foteczki. Przepraszam za jakość zdjęć z odległości - aparat w telefonie nie radzi sobie ze słabym oświetleniem. Dwa najmniejsze kwiatki stały do wczoraj na podstawce. Dziś znów ją podstawiłem.


Środkowa roślina - Black Cream. To ten żółty. Jak mówiłem, wracają powoli kolorki(tak się wydaje), ale proszę o ocenę kogoś mądrzejszego.


Dalej Black Cream. Część żółta, część zielona. Ale jest lepiej


Teraz liść Jamaicana, przód, środek.


Afghan Skunk - coś pięknego, tyle białych włosów.


I jeszcze porównanie wysokości jednego Black Creama do dwóch młodszych Black Creamów.
 

Psilokraton

Well-known member
Rejestracja
Lut 10, 2014
Postów
197
Buchów
0
Dzięki. W końcu ktoś się odezwał. Powoli zaczęło mnie to wk***iać :D
Fakt, fosforu może brakować.
A co sądzicie o flushu? Zrobić profilaktycznie? Ostatni litr o odpowiednim pH i z dawką GH na kwitnienie + jakieś boostery.
Nie miałem w swojej karierze takiej potrzeby, ale tutaj widzę, że coś może siedzieć na rzeczy.
+ do wszystkiego, by naprawić na szybko, oprysk wodą z dodatkiem 25% dawki zestawu GHE na kwitnienie? Dobre to czy niedobre?
 
K

Kana

Guest
czerwone łodygi to nie tylko objaw niedoboru fosforu ale również całego npk.
Przy niedoborze fosforu występują również ciemnozielone zdeformowane małe liście, spowolniony wzrost rośliny oraz ciemne plamy na liściach. Ostatnio dość dobrze nauczyłem się go rozpoznawać przez COBy wyżerające go spore ilości tego pierwiastka z rośliny już podczas wegetacji, nie wspominając o początku flo. Pozdro !
 

Psilokraton

Well-known member
Rejestracja
Lut 10, 2014
Postów
197
Buchów
0
Dziwne, bo dostaje GH w pełnej dawce + do tego organiczne Bioheaven, Liquid Carboload + bacterial(mikoryza), aktualnie też Bud Ignitor. Musi być żarłoczna :D

Przeszła flush, podlanie litrem wody z dodatkiem po 5 ml GH Flora(Gro, Micro, Bloom) na 5l o pH 6,1.
Oprócz tego 3 razy oprysk z GH. Po 25% dawki każdego produktu.
Nie wiem do końca jak z tym walczyć. Póki co jestem cierpliwy, podejmuję delikatne kroki.
Ta zieleń, która niby wracała wczoraj, dziś wydaje się ponownie znikać.
No nic, póki co podłoże jest dosyć mokre. Poczekam jeszcze. Oby zaskoczyło :)

@EDIT
Właśnie, jest jeszcze taka sytuacja.
Jedynie na Black Creamach gdzieniegdzie widać fioletowe łodygi. Jest to odmiana, która tworzy prawie że czarne topy oraz jej liście przytopowe zabarwiają się na taki sam kolor.
Nie mogę wnioskować, że to niedobór fosforu w 100%.
"ciemnozielone zdeformowane małe liście, spowolniony wzrost rośliny oraz ciemne plamy na liściach". Nic z tych rzeczy mi się tutaj nie pojawiło.
Szczyty tego żółtego Black Creama rosną w oczach. Chyba najszybciej z całego rodzeństwa. Wydaje mi się, że miała mało azotu, lecz suplementując NPK dolistnie nie polepszyłem jej kondycji.

Na dwóch roślinach znów widać lekki niedobór magnezu - ahh te coco. W pierwszej uprawie nie miałem tego problemu w ogóle.
Możliwe, że całe żółte liście (w dotyku są jak zdrowe, nie schną, ani nic z tych rzeczy) są spowodowane przez właśnie ten niedobór?
 
Ostatnia edycja:

Bebook

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 2, 2008
Postów
796
Buchów
2
Tak patrze jak Ty to zamontowales, i wydaje mi sie ze masz tak ze wentyl ssa powietrzegorace z lampy i wywala za boxa. Powinien byc najpierw filtr, wentyl, tuba, dopiero tlumik, moze byc na wylocie. Ped powietrza jest najsilniejszy zaraz za wentylem, tam tez najszybciej leci powietrze i jest najglosniej. A wentyl powinien byc przed tuba a nie za, zeby gorace powietrze na niego nie lecialo, bo takie wentyle bardzo szybko potem moga paść, zwlaszcza jak bedzie cieplej. Mi juz raz tak wlasnie zjaralo wentyla i bym, chałupe spalil ;) Te wentyle z plastiku maja tempe pracy chyba do 40 stopni, a sama zarowka na powierzchni sie rozgrzewa do 350 stopni
 

Psilokraton

Well-known member
Rejestracja
Lut 10, 2014
Postów
197
Buchów
0
Bebook, już ci miałem przyznać rację tak bardzo wpłynął na mnie twój post.
ALE! Popatrz jeszcze raz. Najpierw czarny przewód. Filtr -> tłumik -> wentyl -> cooltube -> przechodzi do szarego przewodu -> box out.


Tak poza tym. Czas na update! Opóźniony, ale w końcu musiałem zająć się innymi sprawami niż patrzenie na rośliny(co może być widać zaraz) :)


Dzień 56

Żółtego koloru jak nie mogłem, tak nie mogę się wyzbyć. Leciał flush, lżejsze/troszkę mocniejsze dawki nawozów i nic.
Lecz nie martwię się tym, gdyż topy puchną w oczach.
Niestety wiele liści wiatrakowych odpadło przez te niedobory, przez co jeden Jamaican, co zobaczycie później, wygląda jak tyczka :) Ale podoba mi się, podoba...tak czy inaczej.
Podlewane raz nawozem, raz wodą. pH w coco 5.8, gleba 6.5.
Ostatni:
GHE Gro 2,5ml/5l, Bloom 7,5ml/5l, Micro 5ml/5l (wg tabelki)
W ostatnim podlaniu PK13/14 w ilości 6ml/5l.
Do tego BigBud 10ml/5l, Carboload 10ml/5l (+bacterial)

Nie ma co zamulać.

Afghan Skunk - takie małe lst w początkowej fazie kwitnienia, dla zabawy


Jamaican Hazeraz


Jamaican Hazedwa


Jamaican Hazetrzy


Jamaican Hazecztery(moja ukochana tyczka)


Black Cream raz(dwa zdjęcia)



Black Cream dwa



Black Cream trzy - też taki troche śmieszny, ale kolor ma ciekawy



Black Cream cztery
...(zapomniałem zrobić zdjęcia, jutro edytuję jeśli nie zapomnę)

Wszystko w jednym obiektywie(przepraszam za jakość, w sumie za poprzednie nie przepraszałem)


ŻÓŁTO W ch*j. Tylko te z gleby trzymają fason.

Pozdro!
 

Psilokraton

Well-known member
Rejestracja
Lut 10, 2014
Postów
197
Buchów
0
Proszę o nie denerwowanie się na post pod postem. Ale tak małe zainteresowanie nie pozwala mi pisać tego pod nie swoim.

To Afghan Skunk



Czy to już? Próbowałem sampelki, moc jest ok. To dzień 59. 45 dni flo => 6,5tyg.
Nie pojawiają się już białe włoski. Nie mam lupy, by sprawdzić trichomy.
 

Psilokraton

Well-known member
Rejestracja
Lut 10, 2014
Postów
197
Buchów
0
Z powodu przeprowadzki zagubiłem zapisane hasło do serwisu, lecz na szczęście udało mi się odnaleźć karteczkę.
Szkoda, że zakończyło się to w niedokończonych fotorelacjach.
Nie mam fot suszu, ale wyszło około 320g pysznego palonka. Z liści robiłem hasz metodą wstrząsową oraz ciastka.

Takie malutkie opinie o odmianach.

Black Cream
Wygląd: W zasadzie każdy z nich miał w sobie coś z "black". Dwa były po wysuszeniu całkowicie czarne, miły widok. Dwa pozostałe były już zielono-fioletowo-czarne. Topy w ogóle nie zbite.
Zapach: Ostry, lekko anyżowy, z nutą cytrusów. Porównałbym go jeszcze do pieprzu, ale bardzo subtelnie.
Smak: bardzo słodki i nie ma co więcej się rozpisywać :)
Moc i działanie(w jednym): Nie jest to najmocniejszy sort, aczkolwiek po lolku na dwie osoby można było odpłynąć. Bardzo przyjemne indyjkowe uwalenie. Kanapa nadwymiar wygodna.

Jamaican Dream
Wygląd: Po wysuszeniu zielone, z pomarańczowymi włoskami. Takie klasyczne palenie 1 klasa :D Dosyć ubite toby.
Zapach: Owoce, cytrusy. Jeden z nich jak mango, reszta jednak cytrusowo
Smak: ostry dla gardła i płuc, poza tym można było wyczuć nuty cytrusowe
Moc i działanie: takie 7/10, działanie hybrydy. Przy późnym posiedzeniu ze zmęczonymi znajomymi, po stwierdzeniu, że ten sort postawi was na nogi, każdy zaczął tańczyć, rozmawiać i tak dalej :)

Afghan Skunk
Wygląd: Jak było widać. Fajne topy, te "kulki", że tak to nazwę. Twardy jak kamień
Zapach: jak w jamaicanach, tylko troszke bardziej słodki
Smak: j/w
Moc i działanie: 8/10. Na pewno mocniejsze od Jamaicana. Działanie bardziej stoned, chociaż sport też daje rade uprawiać.



Przepraszam, że nie dokończyłem, ale może miałbym większą zajawkę, gdyby ludzie się interesowali. Pozdro i do następnego!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół