nasiona marihuany

Olej RSO z marihuany

Wyszukiwarka Forumowa:

ostr007

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2020
Postów
345
Buchów
24
Czy można wykorzystać łodygi w celu zrobienia oleju rso?
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Już odpisałem w fotorelacji ale napisze jeszcze tu, dla innych. Robienie RSO z materiału na którym nie ma trichomów widocznych gołym okiem nie ma sensu.
 

Buchaj Ziom

Well-known member
Rejestracja
Maj 17, 2012
Postów
240
Buchów
1
Już odpisałem w fotorelacji ale napisze jeszcze tu, dla innych. Robienie RSO z materiału na którym nie ma trichomów widocznych gołym okiem nie ma sensu.
Czy możesz rozwinąc temat ? zawsze robiłem haszyk z niedojrzałych topów następnie z tego materiału rso,gdzie gołym okiem trichomów już widać nie było na tym materiale.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
No i jaki był zwrot? 1%? Z czego ten hasz powstał skoro nie było trichomów na materiale...
 

Buchaj Ziom

Well-known member
Rejestracja
Maj 17, 2012
Postów
240
Buchów
1
No i jaki był zwrot? 1%? Z czego ten hasz powstał skoro nie było trichomów na materiale...
Trichomów nie było,ale po wytrzepaniu haszyku. Wychodzi na to,że gdy ma się dużo niedojrzałego towaru,popcornu itp to najlepiej wytrzepac z niego cały haszyk i z niego robić olej niż babrać się z takimi ilościami materiału.
 

matilo2

Well-known member
Rejestracja
Mar 4, 2020
Postów
92
Buchów
3
Olej RSO pozyskiwany z alkoholem izo lub innym podobnym mija się z celem. Szkoda zdrowia. Jeżeli już to warto zrobić "pastę konopną", która działa tak samo a jest dużo zdrowsza.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Olej RSO pozyskiwany z alkoholem izo lub innym podobnym mija się z celem. Szkoda zdrowia. Jeżeli już to warto zrobić "pastę konopną", która działa tak samo a jest dużo zdrowsza.

Mógłbyś się rozwinąć albo uzasadnić to w jakiś sposób? Co ma rozpuszczalnik do finalnego produktu skoro jest on usuwany? :scratch:
 

matilo2

Well-known member
Rejestracja
Mar 4, 2020
Postów
92
Buchów
3
Problem w tym, że nie jest usuwany do końca. I zostaje w oleju. Jednorazowe przyjęcie RSO może być. Jak przyjmujesz regularnie to rozpuszczalnik ma szkodliwy wpływ na organizm. Chyba wiesz co się stanie jak jointa popijesz wódeczką. Po drugie wysoka temperatura (ponad 100 stopni) niszczy flawonoidy, terpeny i uszkadza kannabinoidy. Olej RSO to tylko THC i śladowe ilości CBD. Jeżeli zastosujemy mniej inwazyjną metodę (na zimno) to wyciągniemy z suszu wiele innych cennych składników... Kiedyś RSO był za***isty bo nie robiono wielu badań. Teraz wiemy dużo więcej i okazuje się że warto szukać innych lepszych rozwiązań.
 
Ostatnia edycja:

motykatrzeci

Well-known member
Rejestracja
Sty 23, 2019
Postów
253
Buchów
8
Mógłbyś się rozwinąć albo uzasadnić to w jakiś sposób? Co ma rozpuszczalnik do finalnego produktu skoro jest on usuwany? :scratch:

Rozmawiałem z chemikiem o RSO i innych ekstraktach. Każdy rozpuszczalnik rozpuszcza, ale w inny sposób, przy innej temperaturze. Niektóre zwiazki potrafi zabić, inne wynieśc do góry, stąd tez mi mówił że na chwilę obecna nie ma jednego ekstraktu który zachowałby wszystkie wartosci. Alkohol, użyty do ekstrakcji czy gaz ma duży wpływ.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Spytaj się go czym się różni rozpuszczanie w alkoholu monohydroksylowego od rozpuszczania alkoholu monohydroksylowego. W którymś z nich thc się nie rozpuszcza? Aha i jeszcze jedno - od kiedy związki żyją i czym je rozpuszczalnik zabija? nożem czy maczugą?
 

motykatrzeci

Well-known member
Rejestracja
Sty 23, 2019
Postów
253
Buchów
8
Chemik był akurat z firmy zajmującej sie ekstrakcją konopi. Nie jest to ziomkoś wiec chiba nie będzie prędko okazji do rozmowy ^^.

Z tego co pamiętam THC rozpuszczało sie , ale nie wszystkie kanabinoidy i teropny reagują tak samo na tą sama . Niektóre są zabijane na śmierć, tj są rozbijane/rozkłądane czy jak to zwać.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
W RSO chodzi głównie o thc i jego właściwości. A takowe rozpuszcza się w jednym alkoholu jak i drugim, oba de facto później będziemy odparowywać, bardziej lotne terpeny również wyparują w mniejszym lub większym stopniu że względu na podwyższoną temperaturę. Mogą reagować, tj. zamieniać w jakaś nieaktywna formę, ale wtedy już nie będą rozpuszczalnikami, a reagentami. Wiesz... firmy zajmujące się produkcją nasion konopi mówią, że automat w 50 dni, a hejzy kwitną 8 tygodni. :)
 

Misqu

Well-known member
Rejestracja
Gru 23, 2008
Postów
359
Buchów
16
Problem w tym, że nie jest usuwany do końca. I zostaje w oleju. Jednorazowe przyjęcie RSO może być. Jak przyjmujesz regularnie to rozpuszczalnik ma szkodliwy wpływ na organizm. Chyba wiesz co się stanie jak jointa popijesz wódeczką. Po drugie wysoka temperatura (ponad 100 stopni) niszczy flawonoidy, terpeny i uszkadza kannabinoidy. Olej RSO to tylko THC i śladowe ilości CBD. Jeżeli zastosujemy mniej inwazyjną metodę (na zimno) to wyciągniemy z suszu wiele innych cennych składników... Kiedyś RSO był za***isty bo nie robiono wielu badań. Teraz wiemy dużo więcej i okazuje się że warto szukać innych lepszych rozwiązań.

toćka w toćke skopiowałeś swoją opinie ze strony medycznamarihuana
 

matilo2

Well-known member
Rejestracja
Mar 4, 2020
Postów
92
Buchów
3
No chyba raczej tak. Nie jestem alfą i omegą, żeby samemu wysnuwać wnioski naukowe :)
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Problem w tym, że nie jest usuwany do końca. I zostaje w oleju. Jednorazowe przyjęcie RSO może być. Jak przyjmujesz regularnie to rozpuszczalnik ma szkodliwy wpływ na organizm.

Palę już olej jakiś czas(kilka lat)systematycznie,używając metody z tego linku...https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?109195-Mój-dzisiejszy-olejek-(DIY-RSO)
naprzemiennie z olejem robionym tak...https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?142194-Mój-dzisiejszy-olejek(DIY-BHO)
i...jakoś zdrowy jestem.Więc jak?Szkodzi?czy zweryfikujesz info bo coś się nie zgadza.Mi nie szkodzi.A więc wydaje mi się,że pie****isz tu głupoty.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół