nasiona marihuany

Skalniaki/skalniaczki mini hodowla

Wyszukiwarka Forumowa:

wyjadacz konserw

Well-known member
Rejestracja
Lut 3, 2015
Postów
274
Buchów
1
Witam chciał bym się dzisiaj pochwalić moim skalniaczkami . Wkrecilem się w to na wiosnę i tak sobie co jakiś czas do kupuję nowe odmiany. Nie nam się na nazwach ale wiem że jest to najprostsza chyba roślina do hodowli na świecie. Wybacza wieleeee błędów i zaniedbania ..
Skalniaczki kupuję w OBI za grosze w takich MINI doniczkach wielkości zapalniczki lub biorę zaszczepki od sąsiadów i znajomych.
Dzisiaj kupiłem 4 nowe skalniaki i już są wysadzone . Zima w moich stronach nie jest ostra. W nocy tylko czasem temp. Spadnie troszkę poniżej zera a w dzień przeważnie jest bardzo słonecznie i temperatura od 10 a nawet się zdarza że do 20 % dochodzi więc nie widzę problemu w trzymaniu ich na zewnątrz cały rok.

To moje dzisiejsze zdobycze


Przesadziłem odrazu w większą doniczkę by nie Zmarzły za bardzo


Moi ulubieńcy ( jak sobie pomyślę że były kupione jako takie MINI sadzonki jak te dzisiaj to aż uwierzyć nie mogę) przesadzanie wszystkie były już 3 razy taki wigor miały

Z tego to taka MINI choineczka

Tutaj włożone w jedną doniczkę. Bardzo pięknie na żywo się prezentowaly w lato gdy zakwitły dwa z nich , teraz trochę jak by pousychane ale wkoncu jest zima. Na wiosnę muszę je koniecznie przesadzić bo bardzo ciasno tam mają


Z tymi mialem lekki problem. Podobają mi się najbardziej i wiem jakie piękne potrafią być w pełnej okazałości lecz moje rosły przez pół roku w zwykłej ziemi ogrodniczej i to hamowalo ich wzrost .ale po przesadzeniu odbily trochę ale to nie jest to co powinno. Na wiosnę jak się zrobi ciepło to się nimi zajme




Te dostałem jako zaszczepki wielkości trochę większej niż panokiec a teraz to prawdziwe bestie. Mówię na nie kapustki bo trochę je przypominają. Teraz i z nich można pobrać niezłe zaszczepki ale to wszystko na wiosnę


Te też dostałem jako zaszczepki i już kilka z nich pobralem


A te kupiłem jakieś trzy tygodnie temu jako sadzonki a teraz już widzę trochę ruszyły chodz jest dość zimno


Te po lewej dostałem w prezencie tydIen temu . Narazie nic nie rosną ale wiem że się to zmieni . Natomiast w prawej doniczce mam go już ponad pół roku ale rozmiarem nie grzeszy, miał za sobą już kwitnienie i chyba poprostu to taka odmiana która jest mała . Dosadzilem do niego kilka skalniaczkow które znalazłem w Alpach . Na wiosnę mam zamiarar wyjść na spacer w góry i poszukać wiecej okazów bo widziałem że jest ich tam sporo gatunków



I narazie to wszystko w mojej kolekcji . Choduje je w ziemi compo specjalnej do skalniaczkow. Chodiz o to żeby miała duża przepustowość wody . Kilka okazów mi już kwitło , naprawdę pięknie to wygląda . Zdjęcia nr oddają tego jak piękne to rośliny.
W miarę powiększania mojej kolekcji a także postępów w chodowli będę zaktualizował. Mam nadzieję że ktos podziela/podzieli moja pasje .
Jeśli macie jakieś rady spostrzeżenia itp . Smialo komentować
 

Kazek Wynalazek

Well-known member
Rejestracja
Lip 9, 2012
Postów
137
Buchów
5
Rośliny którymi się zainteresowałeś to sukulenty, nazwa ta wydaje się właściwsza niż "skalniaki". Zbyt wiele o nich nie wiem, posiadam ich zaledwie kilka (nie licząc kaktusów, które to są także sukulentami, ale należą wyłącznie do rodziny kaktusowatych) i jakoś tam rosną. Dlatego nie doradzę ci zbyt wiele o ich uprawie. Jeśli zainteresowały cię te rośliny to proponuję poszukać o nich informacji, nie tylko dotyczących uprawy, ale też systematyki. Jako laik w temacie mogę podpowiedzieć jakie rodzaje rozpoznaję na zdjęciach, są to: Aloe, Crassula, Gasteria, Kalanchoe, Sempervivum oraz Lithops. Lithops (to małe brązowawe na przedostatnim zdjęciu) nie poradzi sobie w jednej doniczce z pozostałymi sukulentami, ma całkiem inne wymagania, potrzebuje bardzo przepuszczalnego podłoża, oraz skąpego podlewania a zimą zero wody.
 

wyjadacz konserw

Well-known member
Rejestracja
Lut 3, 2015
Postów
274
Buchów
1
Dzięki za odpowiedź. Teraz mam jakiś punkt zaczepienia i wiem co mnij więcej szukać. A więc te "żywe kamienie'' przesadze oddzielnie .
 

Kazek Wynalazek

Well-known member
Rejestracja
Lip 9, 2012
Postów
137
Buchów
5
http://lithops-conophytum.blogspot.com/
Stronka poświęcona litopsom, znajdziesz na niej porady dotyczące uprawy. Nie znam jej całej i nie jestem pewien czy autor opisuje skład podłoża, jeśli nie, to proponuję tą ziemię do sukulentów której używasz zmieszać z drobnym żwirkiem(1-3mm) w stosunku 1:3. Oczywiście podłoże do przesadzania musi być suche, po przesadzeniu nie podlewamy aż do wiosny.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Jaką ziemię im dajesz? Na oknie rosną?
 

wyjadacz konserw

Well-known member
Rejestracja
Lut 3, 2015
Postów
274
Buchów
1
Dzięki Kazek , dużo mi pomogłeś .
Napalm ziemię mam specjalna do kaktusow i myślę że nie trzeba jej mieszać ze żwirem bo pełno w niej kamyków itp . A roślinki stoją na dworze na balkonie wszystkie , tu gdzie mieszkam raczej śniegu niema (rzadkość) i temperatury tylko w nocy spadają poniżej zera ale nie duzo, w dzień jest zazwyczaj 5-15 stopni Celsjusza.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół