nasiona marihuany

Sami we wszechświecie?

Wyszukiwarka Forumowa:

Hlaj Bruv LOL

Well-known member
Rejestracja
Lis 26, 2015
Postów
73
Buchów
0
Tak się zastanawiałam i co jeżeli jesteśmy sami we wszechświecie? Myślicie, że nasz gatunek rozwinie się tak bardzo, że zasiedli wszechświat? Jaką technlogoią by dysponowali? Jak by wyglądali ludzie. Przypuszczam, że wyznawali by takie same wartości moralne, jak to powiedział jeden uczony "Prawo pozytywne ulega zmianom jednak prawo przyrodzone nigdy się zmieni".

Czy ludzie by się pojednali, nie było wojen czy głodu? A może byłoby jeszcze więcej konfliktów tylko już miedzy planetami. Czy może przy naszym wszechświecie powstać jeszcze jeden wielki wybuch i wszystko zniszczyć? Jakim językiem by się posługiwali.

Czy może jednak niewiedza jest pięknością i każdy może stworzyć przyszłość według swojej wyobraźni? A prawda nie jest taka kolorowa jak myślimy? Że np. za 50 lat w ziemie pie****nie metoryt i wszystko zniszczy?

Jak Wy widzicie przyszłość?

Takie moje zjarane przemyślenia :crazy:


@Co jeżeli ludzie dojdą do takiej technologii, że potrafiliby przenieść nasz umysł do maszyny? Czy bylibyśmy wtedy pewnego rodzaju robocopami żyjącymi wiecznie, a stare i biedne robocopy by byly rozładowanymi modelami rdzewiącymi na złomowisku? Dzieci byłby z próbówki? Czy może tworzyliby sami umysły i byliby to "ludzie" idealni? Czy dałoby sie hackować takie maszyny? Dałoby się wgrać jak w matrixie jakąś umiejętność? Ale mnie poniosło, czas spać.
 
Ostatnia edycja:

meduuza87

Well-known member
Rejestracja
Sty 3, 2017
Postów
478
Buchów
0
Nie mozemy byc sami, chyba ze wierzysz w teorie stworzenia swiata przez boga to nie mamy o czym gadac :p

Wszechswiat to jeden wielki organizm, wiec zycia jest tam pelno, na ziemie tez przywedrowalo z jakims meteorem czy kometa, badz pylkiem :) wszystkie mutacje bakteri badz wirusow wspomagaja inne z kosmosu ktore wedruja wszedzie. Nie mozemy byca sami :)
 

tadziu 1

Well-known member
Rejestracja
Paź 30, 2013
Postów
114
Buchów
0
Ludzie nie dojda do zadnej sensownej technolgii,jestesmy za glupi,wczesniej sami sie unicestwimy.
 

Rakso

Well-known member
Rejestracja
Maj 30, 2016
Postów
451
Buchów
0
A co jeśli Lovecraft nie kłamał? :O
 

tadziu 1

Well-known member
Rejestracja
Paź 30, 2013
Postów
114
Buchów
0
W sumie to juz jestesmy niewolnikami..musimy tyrac zeby splacac kredyty ,abonamenty,zeby przezyc,w tym samym czasie inni Zyja..
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,078
Buchów
5,500
Odznaki
3
Dobre rozkminy macie. :zjarany: Na pewno nie jesteśmy sami we wszechświecie. Tylko w jego obserwowalnym kawałku jest więcej planet niż ziarenek piasku na ziemi. ;o
Problem w tym, że odległości są tak ogromne, że nim wykryjemy życie na jakiejś planecie tego życia może już nie być...:zombi:
Na pewno są sposoby by to przeskoczyć, ale czy kiedykolwiek do nich dojdziemy ?
Czy wysokorozwinięte cywilizacje będą same chciały się z nami skontaktować ?
W to raczej wątpie, bo to tak samo jakbym chciał porozmawiać z mrówką...:spalony:
 

tadziu 1

Well-known member
Rejestracja
Paź 30, 2013
Postów
114
Buchów
0
My dla nich to jak neandertalczycy..jedyne czego moga chciec to wydoic planete z zasobow naturalnych ,minerałow wody..Rozkminy wykraczaja po za zwykle przyziemne sprawy,ale to chyba w dobrym kierunku idziemy:)
 

Morninsta

Banned
Rejestracja
Lip 14, 2016
Postów
1,365
Buchów
1
My dla nich to jak neandertalczycy..,ale to chyba w dobrym kierunku idziemy:)

no nie wiem, równie dobrze mogą tam mieszkać jakieś bakterie rodem z ziemskich kanalizacji, może nie rodem ale podobne warunki,
albo jakies grzyby, wyobraź se ze lądujesz i zapadasz sie w grzybni jak w ruchomych piaskach. albo jakieś stwory jak na dnie oceanu przy kominach też bakteriowate. a może coś w środowisku z metanu: takim półpłynnym jeziorze albo oceanie też: da rade przetrwac. albo życie oparte na krzemie, w sumie złocie: niemcy z lat 30 i 40 jużby mieli odpowiednią technlogię do ekstrakcji tego złota. albo śluz sam: jak te prymitywne znowu - morsko-oceaniczne- kolonie z pęcheżami powietrza.

opcja z jaszczurkami też wchodzi w grę: przy dobrej odleglosci od gwiazdy, ale raczej celowałbym w coś pokroju zwykłych jaszczurek co ogony odpadajo ewentualnie legwana jesli chodzi o inteligencje, zadne iluminaty czy jak sie to mówi hehe

jak się wczytasz w Biblię, zobaczysz sam, ze dopuszcza inne inteligentne postaci w kosmosie też, fragment z - jego imieniem.
bo to jak robienie spotów w sumie, tylko na inną skalę nieco hehehe

to o czym ty piszesz, to niemcy tak się zachowują tylko hehe
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,078
Buchów
5,500
Odznaki
3
Taka ciekawostka Krulu - Watykan ma swoje obserwatorium kosmiczne i badają kosmos pod kątem życia na innych planetach.
Pewnie już planują wyprawy krzyżowe haha. :D
 
X

<X>

Guest
Ciekawostka nr. 2: watykanskie obserwatorium a teleskop w Arizonie :D tak czy siak te obserwatorium malo znaczy :p
W przyszlym roku za to rusza JWST (James Webb Space Telescope) ktory bedzie najppotezniejszym kosmicznym teleskopem na swiecie,
oj beda fajne zdjecia :yeahh:
PS. ProximaCentauri <= nick idealny do tego tematu :smokee:
pzdr
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,078
Buchów
5,500
Odznaki
3
Ciekawostka nr. 2: watykanskie obserwatorium a teleskop w Arizonie :D tak czy siak te obserwatorium malo znaczy :p
W przyszlym roku za to rusza JWST (James Webb Space Telescope) ktory bedzie najppotezniejszym kosmicznym teleskopem na swiecie,
oj beda fajne zdjecia :yeahh:
PS. ProximaCentauri <= nick idealny do tego tematu :smokee:
pzdr

Wiem i już nie mogę doczekać się tych zdjęć. :D Sam planuje na wiosnę kupić jakiś średni teleskop np. synta 8'. :p
 

AmitoWisi

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2015
Postów
109
Buchów
0
Wiem i już nie mogę doczekać się tych zdjęć. :D Sam planuje na wiosnę kupić jakiś średni teleskop np. synta 8'. :p

ale nie spodziewaj się takiej jakości/rozdzielczości jak z JWST.. ;)
zastanów się czy dobson to dobry wybór, dość ciężko sterować i się odnaleźć na dużych powiększeniach - też kiedyś odkładałem kasę na wymarzony sprzęt (meade - lata 90te, dostępny natenczas tylko w USA), skończyło się na uniwersalkr i swoje przesiedziałem w nocy na stołku - dziś wbijasz do neta i masz 100 x lepsze foty każdego obiektu - warto pójść (jak masz szmal) w astrofotografię ale na dobre warunki do obserwacji czekałem nie raz miesiącami.. :) lorneta astronomiczna to też ciekawy temat...

a sama zabawa, przygotowania do wypraw etc są warte zachodu

i na marginesie - ProximaCentauri, czerwony karzeł - ma jasność ponad 11 magnitudo - trzeba mieć niezły sprzęt co by ją namierzyć chociaż znajduje się, w skali wszechświata, praktycznie na wyciągnięcie ręki..

polecam mobile obserwatory na fona i starrynight na kompa, kanał astrofaza po buszku no a gastrofaza to sama przyjdzie

pzdr
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół