nasiona marihuany

Dylemat w sprawie wyboru mieszkania

Wyszukiwarka Forumowa:

cookies

Well-known member
Rejestracja
Kwi 3, 2013
Postów
104
Buchów
0
Witam. Prosze o pomoc w sprawie ktora mnie ostatnimi czasy nurtuje, pytanie kieruje do growerow mieszkajacych na wyspach.
Mianowicie, jestem juz jakis czas w uk, coraz lepiej mi sie wiedzie i podjalem decyzje o wynajeciu wlasnego mieszkania. Oczywiscie mam zamiar uprawiac w nim ziele bo szczerze mowiac dosc mam juz kupnego palenia i w zwiazku z tym prosze o rade osoby mieszkajace tu i robiace growy - lepiej wynajac chate z agencji czy od prywatnego landlorda? Ktora opcja jest bezpieczniejsza?
Nie planuje nic wielkiego hps250 na 0.36m2, odpalony trzy razy do roku, co by wystarczylo spokojnie na wlasne potrzeby.
Z gory dzieki za odpowiedzi. Pozdro
 

kysztamysza

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2009
Postów
487
Buchów
1
Pewnie wynajmowal z lokatorami a teraz chce isc na swoje bez lokatorow :p

Powiem ci tak Ja wynajmuje prywatnie od landlorda ktorego widzialem raz jak podpisywalismy umowe ( rok temu prawie )
Jesli chodzi o agencje to twz mozna ale musisz sie w swoim rejonie zorientowac jakie sa opinie itp bo czasami lepiej jest sie dogadac z landlordem jak z agentem tak przynajmniej Ja to widze a mieszkam.po sasiedzku :)
 

Napletek Batmana

Potargany Czesiek
Weteran
Rejestracja
Sie 14, 2014
Postów
747
Buchów
1
najlepiej to kup se. bedziesz mial pewnosc ze nikt ci nie wejdzie.
agencja bez zapowiedzi nie moze ci wchodzic. a prywatny landlord tez w zasadzie nie, ale czesto robia co chca i mysla ze im wszystko wolno bo to ich wlasnosc. Najlepiej prywatnemu mowic ze masz grzyba w domu albo dziury w oknie i chcesz zeby przyjechal i naprawil - to na bank bedzie cie unikal.
 

RedLion49

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2016
Postów
608
Buchów
0
najlepiej to kup se. bedziesz mial pewnosc ze nikt ci nie wejdzie.
agencja bez zapowiedzi nie moze ci wchodzic. a prywatny landlord tez w zasadzie nie, ale czesto robia co chca i mysla ze im wszystko wolno bo to ich wlasnosc. Najlepiej prywatnemu mowic ze masz grzyba w domu albo dziury w oknie i chcesz zeby przyjechal i naprawil - to na bank bedzie cie unikal.

Jeśli to ciapek to będzie unikał, jeśli brytol to nie koniecznie.
Prywatny landlord jest lepszy o ile znasz jego przyzwyczajenia. Chyba najlepiej szukać czegoś ze strychem.
 

Konopioland

Lazy Bastard
Rejestracja
Sie 19, 2014
Postów
1,006
Buchów
1
Od kogo bys nie wynajal to i tak musisz wszystko zrobic tip-top, bezprzypalowo.
Nie wiem jak jest gdzie indziej ale w mojej miescinie trudniej znalezc chate od prywatnego landlorda niz z agencji.
Nie liczylbym na to, ze landlord "przymknie oko" jak uprawiasz, wiem, ze w razie wpadki (twojej) landlord tez beka finansowo (cos ok 500f minimum jesli sie nie myle).
Przez agencje sa podobno jakies kontrole ale prywatnie tez przynajmniej raz w roku przyjda sprawdzic liczniki czy bojler lub tez cos sie popsuje i ktos przyjdzie to naprawic.
No i wazna jest tez kwestia sasiadow itd. Najlepiej chyba wynajac dom wolnostojacy, z garazem czy chociaz duza szopa, wieksza mozliwosc manewru.
 

cookies

Well-known member
Rejestracja
Kwi 3, 2013
Postów
104
Buchów
0
Na kupno mnie nie nie stac jeszcze niespelna dwa lata tu jestem:) u mnie w miescie tez ciezko od prywatnego wynajac, na 250 tys mieszkancow doslownie kilku landlordow. Glownie stad moje pytanie bo wiem ze z agencji dostane chate od reki a od prywatnego pewnie sie pomecze kilka tygodni zanim cos znajde.
 

Grandfather

Never Stop Improving
Weteran
Rejestracja
Paź 3, 2015
Postów
1,198
Buchów
8
Bierz z agencji, tam będziesz mieć pewność że nikt Ci nie wejdzie niezapowiedziany (w moim przypadku zapowiadają się listownie 7-14dni wcześniej 3x w roku w podobnych terminach, więc jest czas na przygotowanie), takim małym boxem się nie przejmuj, przecież to można zakryć kocem lub nic z tym nie robić bo to wygląda jak materiałowa szafa na ubrania. Ale na pewno brał bym wolne na Twoim miejscu w dzień kontroli z agencji. Są tutaj tematy z pomysłami na kamuflaż w razie niechcianych gości.
 

Izu

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2016
Postów
302
Buchów
1
wynajmowalem kiedys od agencji ktora robila mi szczegulowa inspeckje mieszkania co 3 miesiace.... porzadny bol w dupie , dzieki Bogu przeszlosc, pier***ic ich, nigdy nieslyszalem o podobnej histori.. zazwyczaj widzisz kogos tylko raz przy podpisywaniu umowy, nawszelki wypadek zapytaj sie
 

cookies

Well-known member
Rejestracja
Kwi 3, 2013
Postów
104
Buchów
0
Dzizas, tragedia z tymi agencjami w moim miescie, a moze i w calym uk tak jest nie wiem. Od mojego przyjazdu do UK mieszkalem w share housach chyba tylko raz mialem kontrakt wynajmu i to na 3 miesiace, tu pojawia sie problem bo wszędzie chca ode mnie referencji od poprzednich landlordow. Oczywiscie wszedzie wciskam kit ze mieszkalem do tej pory u rodziny i nie moge im dostarczyć żadnych referencji.
Myslalem ze wystarczy dobra historia kredytowa i stala praca. O prywatnych landlordach ludzie nie maja tutaj zbyt dobrego zdania, moze ktos wie jak wyglada procedura i jakie wymagania trzeba spelnic zeby wynajac chatę z city council?
 

Havoc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 10, 2015
Postów
1,325
Buchów
1
A tam nie bylo artykulu ze na wyspach mozna NA WLASNY UZYTEK KILKA KRZACZKOW miec legalenie ? Jakos z pol roku temu tak.
 

JIRO

Ganja Shibari
Weteran
Rejestracja
Lip 8, 2014
Postów
1,831
Buchów
5
Odznaki
2
Ludzie uprawiają w wynajętych mieszkaniach w Polszy a Ty się cykasz w UK działać??
 

cookies

Well-known member
Rejestracja
Kwi 3, 2013
Postów
104
Buchów
0
Wynajalem one bedroom od prywatnego landlorda:) cena dobra i dom niejako samodzielny bo jest to dobudowka z osobnym wejsciem i ogrodem. Landlord tego co slyszalem zupełnie bezproblemowy raz w miesiacu wpada po rent po wczesniejszej zapowiedzi i tyle go widac, dla pewnosci odczekam jeszcze miesiac i ruszam z grow:)
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Nie zdziw sie jak ktorego razu jak wpadnie i bedzie chcial chate luknac tak kontrolnie.
Tak jak Batmanowy mowi, gadasz z typem ustalasz standing order i co miesiac mu automatycznie sciaga za rent na konto.
Powiedz ze dla ciebie wygodniej. Chyba ze landek walki tez klepie ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół