nasiona marihuany

gotowe zestawy hydro, czym sie różnią?

Wyszukiwarka Forumowa:

Bor

Well-known member
Rejestracja
Gru 18, 2013
Postów
76
Buchów
0
Mam pytanie do znawców tematu.

Rozważam rozpoczęcie przygody z hydroponiką i trafiłem na takie oto gotowe zestawy:



Pomijając wielkość i cenę to mam podstawowe pytanie, czym one się od siebie różnią w praktyce? Tudzież na którego konia w w/w trójki postawić?
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Pierwszy i trzeci działają na tej samej zasadzie i cena zalezy od ilosci donic do ogarniecia. Na dole masz wielkie rezy na pozywke ktora podajesz roslinom kilka razy dziennie poprzez programator czasowy kroplownikami ktore sa na powierzchni doniczek. Pozywka przelatuje przez granulat, rosliny pobierają sobie tyle zarcia ile im potrzeba a nadmiar splywa z powrotem do reza grawitacyjnie. Drugi to system aeroponoczny gdzie korzenie sa srpyskiwane wysokim cisnieniem poprze z bardzo drobna mgielke i nadmiar splywa tez to reza gdzie przy nastepnym cyklu cala akcja sie powtarza i tak w kolko. Rosliny dostaja swieza dobrze napowietrzona poprzez cyrkulacje pozywke.
Wszystkie te systemy nie sa warte swojej ciezkiej ceny i z odrobina pomyslowosci mozna samemu zrobic podobny systemik.
 

Bor

Well-known member
Rejestracja
Gru 18, 2013
Postów
76
Buchów
0
Bardzo dziękuję za prostą i wyczerpującą odpowiedź.

Z tego co się zorientowałem to nie wgłębiając się w cenę zestawu czy też możliwość samodzielnej produkcji, lepsza jest aeroponika, czyli zestaw nr 2.

Natomiast w hydro/aero jestem totalnym nowicjuszem, czy któryś z tych wariantów jest prostszy, od którego warto zacząć? Czy też obydwa rodzaje mają podobny stopień trudności?
 

Napletek Batmana

Potargany Czesiek
Weteran
Rejestracja
Sie 14, 2014
Postów
747
Buchów
1
DWC najprostsze :) kupujesz wiadro z pokrywka, robisz dziure w pokrywce, wkladasz koszyczek z medium, do srodka do wiadra wrzucasz napowietrzacz. I masz gotowe.
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Tylko najlepiej uzyc do dwc wiekszego zbiornika niz np wiadra. Przy np wiadrze 20l ph bedzie trudniej utrzymac na wlasciwym poziomie poza tym roslina dorosla potrafi wyzrec 1/3 wiadra dziennie :zombi:
Sam jestem w takcie budowy duzego dwc 150l rez na 4 roslinki :D:D:D
 

Napletek Batmana

Potargany Czesiek
Weteran
Rejestracja
Sie 14, 2014
Postów
747
Buchów
1
no to tez mowie ja ze najprosciej wiadro, dziura i napowietrzac. jak polaczysz z innymi wiadrami to juz jest RDWC. to troche bardziej skomplikowane, ale tez nie az tak bardzo:D
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
W rdwc jest tylko problem w tym ze jak ci dopadnie choroba korzeni to calosc Ci kladzie.
 

Napletek Batmana

Potargany Czesiek
Weteran
Rejestracja
Sie 14, 2014
Postów
747
Buchów
1
to sie robi tak zeby nie dopadla :) mierzy sie temperaturke i nie wrzuca zdechlych lisci do wody i jest git.
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Bardzo dziękuję za prostą i wyczerpującą odpowiedź.

Z tego co się zorientowałem to nie wgłębiając się w cenę zestawu czy też możliwość samodzielnej produkcji, lepsza jest aeroponika, czyli zestaw nr 2.

Natomiast w hydro/aero jestem totalnym nowicjuszem, czy któryś z tych wariantów jest prostszy, od którego warto zacząć? Czy też obydwa rodzaje mają podobny stopień trudności?

Jak na pierwszy raz polecam wilme czyki zestaw nr 3 i juz przy nim nauczysz sie co z czym i latwy do ogarnecia.
Samodzielnie to zbiornik dwc kilka koszykow, pompka wydajna i mozna leciec.
 
A

Ayho

Guest
To i ja swoje 3 grosze....

Po kilku uprawach, zamarzyłem o zmianie medium powstał pomysł by czegoś się nowego nauczyć. I jak kolega rozpocząłem poszukiwania, padło na Aliena rdwc . Jak sądzicie dobry wybór? Czegoś sie wystrzegać ? obawiać?
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
To i ja swoje 3 grosze....

Po kilku uprawach, zamarzyłem o zmianie medium powstał pomysł by czegoś się nowego nauczyć. I jak kolega rozpocząłem poszukiwania, padło na Aliena rdwc . Jak sądzicie dobry wybór? Czegoś sie wystrzegać ? obawiać?

Najbardziej ceny.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół