nasiona marihuany

GrowRoom na strychu w UK

Wyszukiwarka Forumowa:

Fidel Gastro

Stary wyjadacz cukierasków...
Weteran
Rejestracja
Cze 25, 2011
Postów
4,327
Buchów
4
Ja zaciagam z chalupy a wypycham w komin przez jakies 7m rury 8" akustycznej i jak w namiocie jest 26-29*C to na wylocie w kominie juz 22*C min.3x600W wiec jesli nawet widza namiot to szkoda im wpadac na 4m2.
 

Nasim

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 14, 2012
Postów
599
Buchów
0
Zbierając tym razem wszystko do kupy, śmiem twierdzić że materiał z wiki.haszysz jest niekompletny, a co więcej wprowadzający ludzi w nie lada błąd.
Podam przykład:
Gość podważa przenikanie podczerwieni na podstawie promieniowania ludzkiego ciała, kiedy to ludzkie ciało ma temperaturę 36,6*C przez co promieniuje ze znikomym natężeniem a owe fale należą do fal promieniowania długofalowego. Jak wiadomo czym większa temperatura tym natężenie promieniowania wzrasta a fale są coraz to krótsze, przez co bardziej przenikające.
Gość w ogóle nie bierze pod uwagę jarzników lamp tylko samą temperaturę w boxie czy w pomieszczeniu, nie bierze bo wykluczył jakże banalnym argumentem zdolność przenikania promieniowania IR.
Wyobraźmy sobie jarznik który ma temperaturę 6126*C. Promieniowanie IR przy takiej temperaturze ma ogromne natężenie, a same fale należą do fal promieniowania krótkofalowego, a to już całkiem inna historia, gdyż owe promieniowanie potrafi bezproblemowo przenikać np. ściany budynków.
Gościowi z artykułu wybaczamy, gdyż po prostu wziął tylko jedną kwestię pod uwagę, a mnie się rozchodzi o jedną, lecz i o drugą przede wszystkim, przykład:


KWESTIE.jpg




Ta druga jest znacznie poważniejsza, gdyż często kończy się tym:




Jak na dłoni widać rozświetlające punkty... widocznie typ zadbał tylko o kwestię nr. 1;)

W takim razie jak zadbać o kwestię nr. 2?
Oto jest pytanie. Maty odbijające promieniowanie skupiają się zapewne tylko na promieniowaniu długofalowym, na przysłowiowym "cieple", ale lepsze to niż nic mając uprawę na poddaszu.
Można by było pogdybać jeszcze na temat już wcześniej wspomnianej foli ołowianej.

Ps: "ostrożności nigdy dosyć";)
 
Ostatnia edycja:

uho666

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 21, 2008
Postów
3,434
Buchów
7,959
mi sie wydaje ze na tym filmie wlasnie widac jak gosc puscil cieplo z rury prosto na sciane dachu nic innego ,zauwaz jedna rzecz jak dziala termowizja ,ze dopiero na zblizeniu na dany punkt widzi go dokladnie , ale jak leci sobie i wlasnie szuka namierza chate to nie leca na zblizeniu tylko na wiekszym obszarze i dopiero jak cos rzuci sie w oko podlatuja blizej i robia zooma,serio gdyby oni latali z takim przyblizeniem to tez wiecej rzeczy by sie rzucalo z pododbna temperatura co mysle bardzo czesto by ich wprowadzalo w blad ,

---------- Post Zaktualizowany 11:18 ---------- Data pierwszego postu 10:52 ----------

Liam was correct in that FLIR measures SURFACE TEMPERATURE.

That is all FLIR measures, its all it can measure, and if it were able to literally "see through walls" it would be violating so many different physics/math/science laws.

the FLIR camera is a Passive device. this means that it can only sense what is being radiated from whatever its pointed at (aka the surface of the house)

Source: http://en.wikipedia.org/wiki/Thermography
(go to limitations - "ability to only measure surface temperature)


https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=80638&page=2



nie bylo zarowki , bylo zle polozone ocieplenie na dachu i wyszlo tez cieplo,

http://www.dailymail.co.uk/news/art...-mistook-bad-insulation-cannabis-factory.html

co znaczy ze kamery nie widza przez sciany bo gdyby widzialy to nie popelnili by bledu
 

Fidel Gastro

Stary wyjadacz cukierasków...
Weteran
Rejestracja
Cze 25, 2011
Postów
4,327
Buchów
4
2 lata temu wpadli kolesiowi na chate bo mu shed swiecil w nocy okazalo sie ze mial swinki morskie w akwarium pod lampa.Tak potrafia obslugiwac te kamery.
 

Stal.in

4:19 I'M PROACTIVE
Weteran
Rejestracja
Paź 12, 2009
Postów
855
Buchów
6
nie tylko psy uzywaja termowizji, zlodzieje też, jak maja cyne pewnie ze ktos moze w okolice sadzic
wiadomo nie ma co być az nadto przesadnym, ale wiadomo najlepiej jak nikt nic nie wie
 

rm26-600

Well-known member
Rejestracja
Gru 22, 2010
Postów
318
Buchów
0
Chłopaki na prawde dmuchac na zimne,u mnie nad surrey lataja często i sam po długiej przerwie boje sie wstawic na strych boxa 0,35m z hpsem 250 w...bez kitu
 

rm26-600

Well-known member
Rejestracja
Gru 22, 2010
Postów
318
Buchów
0
jak myslicie LEDowe uprawy (mniejsze) też wyłapia na thermo?
 

uho666

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 21, 2008
Postów
3,434
Buchów
7,959
chlopaki mowie wam to takie pie****enie z tym lapaniem

wiecie ile ludzi sadzi ziolo no ku**a sklep za sklepem staje i dziala po zbiorach outowych powstaje z 5 sklepow haha gdzies pchaja ziarno , zaden sie nie zamyka ,za granica to samo jeden na drugim ,i jakby ku**a faktycznie mogli zlapac to bylapali przeciez mi nie powiecie ze im sie nie chce

na miasto takie malutkie w ktorym ja mieszkam , okolo 60 tys ludzi sam znam z 60 osob ze sadzi,sadza latami i nic im nie jest,znam typow co maja chaty po***ane na 100 pestek i mocy swiatla tez od k***y i tez mykaja rok za rokiem , jak nie zamkniesz dojscia powietrza i nie zrobisz ku**a sauny w jednym pokoju to nie wpadniesz jak jest cyrkulacja powietrza dobry obieg to bedzie wszystko dobrze

nie ma co srac po gaciach , tylko zamknac morde na klodke, kupic dobry filtr nie oszczedzac ani na wentylu ani na filtrze i sadzisz ile chcesz i jak chcesz ,serio jak slucham wasze pytania to sie zastanawiam jak to mi sie udalo tyle lat nie miec wpadki, a wierzcie mi w czepku sie nie urodzilem ha
 
Ostatnia edycja:

Radixson

Active member
Rejestracja
Maj 4, 2016
Postów
25
Buchów
0
Witam wszystkich mam pytanie bo mam dylemat z tym czy pomidorki mają rosnąć na strychu czy w pokoju tylko że chodzi mi o to że dach nie ma żadnej izolacji a w UK smerfy latają z kamerami i takie pomidorki są łatwe do wykrycia ale ja wymyśliłem to sobie tak mam mały pokoik i mógłbym tam wstawić namiocik i pociągnąć rurę od filtra przez sufit i pociągnąć ja do komina oo zamontować w niej na strychu wiatrak od filtra powietrza ale bez filtra tylko tak żeby powietrze z boxsa wyciagalo wypowiedzieć się poproszę bo nie wiem czy takie coś pozwoli mi usunąć 100℅zapachu i uniknięcia dziury w suficie z góry dzięki
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół