nasiona marihuany

GrowRoom na strychu w UK

Wyszukiwarka Forumowa:

norek111

Member
Rejestracja
Sie 23, 2015
Postów
8
Buchów
0
Witam, jest pelno tematow na temat bezpieczenstwa boxa na strychu, zwlaszcza w anglii lata od hu*a helikopterow( przynajmniej u mnie) wiem ktory helikopter jest policyjny a ktory air ambulance i nie sposob pomylic go z cywilnymi dlatego ze nie moga latac na tak niskim pulapie jak sluzbowe. Znam to forum i za chwile padnie milion zastrzezen do tego skad to wiem, zatem od razu odpowiadam: moj znajomy jest wolontariuszem w air ambulance. Chce zagospodarowac pol poddasza, okolo 8m2 powierzchni uzytkowej. Mam na tyle sprzetu zeby utrzymac temperature taka jak w calym domu plusem jest lokalizacja boxa z mozliwoscia podpiecia wylotu do wentylacji z pieca gazowego. Przypuscmy ze box sam w sobie bedzie szcelny w 100% zbudowany z plyt osb, z zewnatrz pokryty piana poliureatanowa, w srodku kazda szpara zaizolowana, wylozony mylarem, chlodzenie lamp cool tubami a dokladniej aerowingami. Jest jedno wielkie ALE otoz, wszedzie mozna wyczytac ze namierzenie boxa jest mozliwe tylko przez nieszczelnosc boxa LUB jesli sa to lampy hps, nawet chlodzone cooltuba sa do wykrycia poprzez temperature zarnika i pisze o tym na kazdym wiekszym powazniejszym forum lub wydawnictwie jak soft secret, tylko nikt nie pisze o tym ze Jesli do boxa jest doplyw powietrza to wszystko co zrobi sie po to zeby byl w 100% szcelny idzie w piz*u!!! Nawet pomijajac temperature zarnika(bo zdania sa podzielone) ale jesli chodzi o szczelnosc i termowizje dla mnie jest niewykonalne zrobienie doplywu powietrza z zewnatrz nie rozstrzelniajac naszego w 100% szczelnego boxa. Mozecie mnie uswiadomic jak ten problem zalatwic??? Ja wiem ze nawet jesli widza jakiegos hpsa 400 600 czy 1000w to nie zrobia wjazdu i nigdy o takim przypadku nie slyszalem, ale jesli chodzi o uprawe 100+ to kazdego dnia mozna o tym przeczytac w lokalnej gazecie lub jezdzac do roboty przez cale miasto zobaczyc smutnych panow wynoszacych spora ilosc donic.
 

Grandfather

Never Stop Improving
Weteran
Rejestracja
Paź 3, 2015
Postów
1,198
Buchów
8
Drewniany dach to rozumiem, ale bez kitu czy są wstanie zobaczyć żarnik hpsa przez ściane betonową czy tam z cegły? przeglądałem zdjęcia w google, wpisywałem przeróżne hasła aby znaleźć chociaż jedno takie zdjęcie i bez skutecznie, jedynie co można zauważyć na takich zdjęciach to oddające ciepło nagrzane powierzchnie, jeśli taka lampa była by zamontowana na ścianie po wewnętrznej stronie to widać by było zapewne bardziej nagrzany punkt, a wątpię że kształt żarnika.
Jeśli ktoś coś wie na ten temat to mógłby się podzielić info.
Pozdro
 

Izu

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2016
Postów
302
Buchów
1
https://www.youtube.com/watch?v=sudf5xDIhmM

Tutaj masz z grubsza wyjasnione co mozesz zrobic... jak np maksymalna termoizolacja strychu z wpuszczeniem cieplego powietrza do najnizszego poziomu domu i wyeliminowanie w ten sposob hotspotow, widzialem program na irlandzkiej telewizji jak helikoptery lataja po miastach i wsiach w poszukiwaniu slabo termicznie zamaskowanych growroomow, widac z daleka swiecacy sie na bialo lub czerwono na ekranie jeden dach na kilkadziesiat w okolicy wygladajacych normalnie, kamery termowizyjne wykrywaja roznice ulamkow stopnia.
Jezeli jestes uparty przedewszystkim dobra izolacja i mozesz wyporzyczyc za 50-75 funtow na dzien lub dwa kamere termowizyjna ktorej budowlancy uzywaja do okreslenia brakow w izolacji np dachow, wtedy bedziesz wiedziec na czym stoisz ps.wjezdzaja za mniejsze growroomy tylko nietrabia tak o nich jak o wiekszych akcjach:
https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?76597-wyrok-za-uprawe-24-plantow
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Mozna zastosowac roznego rodzaju ekrany albo odswietlenie led ktory nie wydziela tyle ciepla , bo jak Ty chcesz 100 roslin tam w***ac i oswietlic to hpsami to wez zapomnij. Temp ktora bedzie tam wytwarzana i nawet odprowadzana gdzies na zewnatrz bedzie bardzo duza a wiec juz przypal bo bedzie to dosc widocze dla kamer. Sam miekszam w uk i u mnie helikoptery wisza non stop ( ze wzgledow ze nie jest tu zbyt "spokojnie" :D ) Nawet wczoraj latali nam oska gdzie mieszkam i to bardzo nisko.. Nie zawsze jest to sledzenie termowizyjne bo za dnia ludzi ogrzewaja domy oraz zagospodarowane poddasza i rozpoznanie emitowanego ciepla podczas dnia czy wieczora bedzie o wiele trudniejsze niz w nocy. Najlpeszym rozwiazaniem beda ledy ktore wytorza o wiele mniej ciepla a zastosowujac dobra wymiane powietrza spisz spokojnie. Do tego wlasnie te ekrany ktore montujesz na scianie wewnetrzenej dachu i mozesz leciec.
 

Izu

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2016
Postów
302
Buchów
1
Mozesz wylozyc od srodka growrom w MegaLux Shield (Anti Detection Foil), ale to tylko dodatek do prawdziwej izolacji (czy dobrego systemu zamaskowanej wentylacji i np ledow) ta specjalna folia odbija promieniowanie podczerwone do srodka, sam mam z paranoi wylozone tym okna .. kupisz w kazdym sklepie opis masz tu :

Zero Thermal Radiation!

A black and silver zero thermal radiation reflective polypropylene mylar sheet that works in a similar way to ADF film but is more advanced. It is infused with metals that give it special properties that are highly reflective, completely light tight and stop infrared heat from being emitted, bouncing back into the room. Ideal if you need to keep full control of your growing enviroment,

Poly Shield is a Black and White poly that has been infused with metals that give properties that are both highly reflective and insulative. Poly Shield provides the same vapor barrier as regular black and white poly and adds reflectivity and insulative qualities. All objects with a temperature above absolute zero emit infrared radiation.

The hotter an object gets, the more infrared radiation it emits. These emissions cannot be seen with the naked eye. The resulting picture contains various shades, depending upon how much infrared radiation the object is emitting. A thermal imager is extremely sensitive and reportedly can detect temperature variations as small as 0.1 degrees centigrade.
 

norek111

Member
Rejestracja
Sie 23, 2015
Postów
8
Buchów
0
Mieszkam w hrabstwie ktore jako pierwsze i chyba narazie jako jedyne dalo sobie spokoj ze sciganiem malych upraw i uzytkownikow niekomercyjnych. Walkowane bylo to duzo razy, jesli jeszcze nie czytales to wpisz turning a blind eye :) dziala to na takiej zasadzie ze jesli nie lecisz na przypale typu krzaki na ogrodku, wylot z boxa bez filtra na zewnatrz itp itd to nikt ci chate nie wjedzie... ale jesli ludzie wprowadzaja sie na nowy kwadrat nie znajac sasiadow i leca na przypal do tego codzien baka na jardzie to sorry ale sie nie dziwie ze wlatuja, bo sam takich mistrzow znam... Wystarczy siedziec cicho na dupie, chcesz zajarac to wyjazd na spacer 300m od domu a nikt za hpsa 400w nie wjedzie

---------- Post Zaktualizowany 01:16 ---------- Data pierwszego postu 00:52 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=sudf5xDIhmM

Tutaj masz z grubsza wyjasnione co mozesz zrobic... jak np maksymalna termoizolacja strychu z wpuszczeniem cieplego powietrza do najnizszego poziomu domu i wyeliminowanie w ten sposob hotspotow, widzialem program na irlandzkiej telewizji jak helikoptery lataja po miastach i wsiach w poszukiwaniu slabo termicznie zamaskowanych growroomow, widac z daleka swiecacy sie na bialo lub czerwono na ekranie jeden dach na kilkadziesiat w okolicy wygladajacych normalnie, kamery termowizyjne wykrywaja roznice ulamkow stopnia.
Jezeli jestes uparty przedewszystkim dobra izolacja i mozesz wyporzyczyc za 50-75 funtow na dzien lub dwa kamere termowizyjna ktorej budowlancy uzywaja do okreslenia brakow w izolacji np dachow, wtedy bedziesz wiedziec na czym stoisz ps.wjezdzaja za mniejsze growroomy tylko nietrabia tak o nich jak o wiekszych akcjach:
https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?76597-wyrok-za-uprawe-24-plantow
Dla mnie caly ten temat z bialym busem to po prostu komedia... nie od dzis tu mieszkam i niejedna uprawa za mna, i nikt mi nie wkreci ze po 24 krzaki wysylali tajniakow w bialym busie zeby stali i pilnowali kiedy sie cieplo w jednym pokoju robi hahaha nie po to elka sponsoruje helikoptry i drogie bo atestowane kamery termowizyjne zeby wysylac dwoch gamoni w bialym busie do zapie****ania po wioskach bo komus sie w jednym pokoju o takiej a takiej godzinie cieplo robi... Panowie zupelnie na powaznie, wiem na jakiej zasadzie dziala termowizja, wiem ze nie wpadna po mojego 600w hpsa, moje pytanie dotyczylo jak rozwiazac problem wlotu i wylotu powietrza z/do boxa bez rozstrzelniania calosci a takich opowiesci dziwnej tresci jest w huhu i jeszcze troche. Musze kumpla postraszyc bialym busem jak kiedys straszyli dzieci czarna wolga... nosz ku**a nie wierze hahahah
Jesli chodzi o zapie****anie helikoptrow i wykrywanie 400 czy 600w moge wstawic pare filmikow jak po poltora godziny zapie****ali nieraz po mojej okolicy przy moim wlaczonym pokoiku z wylotem na strych.
 

robopirat

New member
Rejestracja
Paź 21, 2015
Postów
2
Buchów
0
Mnie w uk zdjeli. I gdy machneli mi przed oczami nakazem to od razu chcieli isc na strych. Zdradzil mnie pierwszy śnieg. Moj dach czarny a w okolo bialo. Wpadli po 10 dniach. Takze uwazaj z tym pompowaniem powietrza na strych ;)
 

Napletek Batmana

Potargany Czesiek
Weteran
Rejestracja
Sie 14, 2014
Postów
747
Buchów
1
snieg w UK?:) to chyba w szkocji. no i co ci zrobili, ile miales kwiatków?
 

Fidel Gastro

Stary wyjadacz cukierasków...
Weteran
Rejestracja
Cze 25, 2011
Postów
4,327
Buchów
4
JAk nie smierdzi,nie jara sie przed domem i placisz rachunki to jak cie nikt nie podpie****i to kwestia przypadku zeby cie namieryli bardziej niz zaplanowana akcja.Podstawowe zasady bezpieczenstwa filtr ciche wenty i robic to z glowa.
 

uho666

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 21, 2008
Postów
3,434
Buchów
7,959
https://www.forum.haszysz.com/showt...olozony-bokiem-rozbudowany-do-1-6-h-suzan-co2

sadzilem na dachu lacznie jakos 7 lat he

mocy do 1400 watt helikoptery lataly lataja i zero przypalu, jak byly przymrozki ,tez mialem bialy dach jak kazdy inny


wypychanie powietrza na dach jest taka glupota jak kradziez pradu

thermowizja nie widze przez sciane ,nie widzi przez nic tak naprawde, widzy tylko miejscowe nagrzanie powierzchni nic wiecej

na strychu zle zrobiona uprawa to nawet hps 100 watt narobil problemu ja sprawdzilem czy to prawda i to jest fakt
 
Ostatnia edycja:
G

Guest

Guest
A jaki miałeś mieć dach różowy hahahaha , pzreciez na strychu stał namiot a całe ciepło w nim , jak by bezposrednio to morze :).
 

uho666

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 21, 2008
Postów
3,434
Buchów
7,959
a co po za namiot ciepla nie wypie****sz znika cieplo ?
jak jest przymrozek na dachu , wierzcie mi lub nie wystarczy otworzyc tylko wejscie i dach robi sie czarny w 3 minuty , a swiecila tylko 250 tka he
 
G

Guest

Guest
a co po za namiot ciepla nie wypie****sz znika cieplo ?
jak jest przymrozek na dachu , wierzcie mi lub nie wystarczy otworzyc tylko wejscie i dach robi sie czarny w 3 minuty , a swiecila tylko 250 tka he

Pewnie tak ,, ja tam mam piwnice i pierdziele to :) , jedyne co mnie interesuje dziś to k***y wódka i śpiew hahaha .
 

Nasim

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 14, 2012
Postów
599
Buchów
0
Ucho666 więc podpiąłeś się do komina, wentylacji pieca gazowego? bo zwyczajne wypuszczanie ciepła na zewnątrz budynku "bez przykrywki" że to piec gazowy czy kominek, też niesie za sobą niebezpieczeństwo, helikoptery także zwracają uwagę na tego typu zjawiska. Co prawda jest to nieporównywalnie lepsze to nagrzewanie strychu;)

Wracając do tematu, ja bym nie ryzykował uprawiać na samym strychu ze względu na promieniowanie IR samego żarnika, a w szczególności lamp na weg. W tym wypadku oprócz mat odbijających ciepło, wypadało by strych wyłożyć jeszcze folią ołowianą, a to już koszta nie co wzrastają...;) Nie mam pojęcia jak to może być widać na kamerze IR, prawdopodobnie oprócz nagrzanej powierzchni lub nie (jeżeli ciepło jest wyprowadzane) zauważymy rozświetlony pojedynczy, możliwie rozlany punkt. Kamery IR niby nie widzą podczerwieni przez ściany jednak podczerwień podczerwieni nie równa, są fale krótkie i długie, czym lampa ma więcej stopni K tym bardziej promieniowanie IR jest przenikające a w konsekwencji nawet i przenikające ściany.

To takie moje wnioskowania opierające się na pewnym obszernym, gdzieś znajdującym się tu na forum ( :scratch: ) temacie o promieniowaniu samych żarników. Sam nie jestem pewien jak to do końca jest, więc bez z***ek:)
 
Ostatnia edycja:

uho666

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 21, 2008
Postów
3,434
Buchów
7,959
Ucho666 więc podpiąłeś się do komina, wentylacji pieca gazowego? bo zwyczajne wypuszczanie ciepła na zewnątrz budynku "bez przykrywki" że to piec gazowy czy kominek, też niesie za sobą niebezpieczeństwo, helikoptery także zwracają uwagę na tego typu zjawiska. Co prawda jest to nieporównywalnie lepsze to nagrzewanie strychu;)

Wracając do tematu, ja bym nie ryzykował uprawiać na samym strychu ze względu na promieniowanie IR samego żarnika, a w szczególności lamp na weg. W tym wypadku oprócz mat odbijających ciepło, wypadało by strych wyłożyć jeszcze folią ołowianą, a to już koszta nie co wzrastają...;) Nie mam pojęcia jak to może być widać na kamerze IR, prawdopodobnie oprócz nagrzanej powierzchni lub nie (jeżeli ciepło jest wyprowadzane) zauważymy rozświetlony pojedynczy, możliwie rozlany punkt. Kamery IR niby nie widzą podczerwieni przez ściany jednak podczerwień podczerwieni nie równa, są fale krótkie i długie, czym lampa ma więcej stopni K tym bardziej promieniowanie IR jest przenikające a w konsekwencji nawet i przenikające ściany.

To takie moje wnioskowania opierające się na pewnym obszernym, gdzieś znajdującym się tu na forum ( :scratch: ) temacie o promieniowaniu samych żarników. Sam nie jestem pewien jak to do końca jest, więc bez z***ek:)



siemka ja zaciagalem powietrze z domu i stare powietrze do domu wpychalem nic wiecej , wiec cyrkulacja powietrzem odbyla sie w domu




ja na temat dzialania termowizji mam inne zdanie nic ty, ja uwazam jak pisalem wczesniej ze termowizja mierzy tylko temperature powierzchowa mierzonego obiektu i nawet jak bedzie ogromne promieniowanie w srodku a bedzie odprowadzone cieplo odpowiednio to nie ma szans na wpadke poprzez kamerek termowizyjna, lataja u mnie regularnie , wpadaja uprawy ale tylko takie ktore bylo widac z daleka
jak mowie sadzielm latami, helikoptery lataly i latal ten sam co kilka upraw zlapal i jakos ja ciagle mam sie dobrze ,robie tak ze box jest ocieplony od srodka, wiec temperatura sila rzeczy nie wyjdzie po boxa oprocz wyciagu znowu jak idzie powietzre z wyciagu po za obiekt w ktoeym jest grow tez sie w oczy nie rzuci bo nie bedzie w stanie nagrzac zadnej powierzchnie wiec powietrze cieple odrazu bedzie sie mieszal z chlodniejszym ktorego to w zadnym wypadku nie ogrzeje bo jak , jedno mowia zeby uszczelnic strych ,ja znowu uwazam ze brak uszczelnienia jest lepsze bo jest obieg powietrza i sie miesza bardzo szybko z powietrzem na dworze he


http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Kilka_slow_o_termowizji
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół