nasiona marihuany

easy2grow ktoś to używał ?

Wyszukiwarka Forumowa:

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,471
Odznaki
3
Witam interesuje mnie easy2grow i szukam opinii na temat tego systemu ?
Mam namiot 1.44m2 i myślę, żeby zastosować system na 8 donic, lecz jest jeden problem wszędzie szukam i widzę tylko zestawy na 2,4,6,12,16 donic. Znalazłem tylko jedną ofertę na osiem donic https://www.maxgrowshop.pl/systemy-nawadniajace-autopot/872-zestaw-easy2grow-2x-85l.html
lecz coś jest chyba nie tak... a mianowicie mały zbiornik na pożywkę (47l) taki zbiornik stosuje się przy czterech i sześciu donicach. Zbiornik mam plastikowy 230L i teraz pytanie czy będzie pasował zamiast tego oryginalnego 47L?
Jakaś przejściówka będzie potrzebna czy będą problemy?
Fota zbiornika który jest w moim posiadaniu:
displayimage.php
[/URL][/IMG]
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
Bedzid pasowac, w tym zbiorniku 47l jest tylko dziura przez ktora wkladasz wezyk uszczelka i w srodku filtr. Reszte robi grawitacja.
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,471
Odznaki
3
Tylko dlaczego znalazłem jeden sklep, który oferuje system 8 donicowy ?
 

Izu

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2016
Postów
302
Buchów
1
mam identyczny baniak z postawka tylko na 210 litrow , sam czekam na system nawadniajacy Gib zeby mogl panienki obslugiwac automatycznie , wszystko w nowej fotorelce, nawet baniak po wodzie z tesco 5 litrowy taki sam chyba :crazy:

 
Ostatnia edycja:

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,471
Odznaki
3
mam identyczny baniak z postawka tylko na 210 litrow , sam czekam na system nawadniajacy Gib zeby mogl panienki obslugiwac automatycznie , wszystko w nowej fotorelce, nawet baniak po wodzie z tesco 5 litrowy taki sam chyba :crazy:

Mam ten zestaw na 12 wężyków, lecz nie polecam... cienkie wężyki, które się zapychają bardzo szybko.
 

Izu

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2016
Postów
302
Buchów
1
Mam ten zestaw na 12 wężyków, lecz nie polecam... cienkie wężyki, które się zapychają bardzo szybko.

niestety juz zamowiony , potrzebuje czegos do ogarniecia na swieta na dwa tygodnie, zobaczymy jak bedzie, ewentualnie jakies przerobki lub zamowie cos innego jak nieogarnie
 
F

fazogastor

Guest
green - kup środek typu flora kleen i przelewaj z 20-30 litrów co kilka tygodni, a będą czyste, pożywka się odłożyła - jak cholesterol w żyłach.

Co do easy2grow albo autopot 15Litrów - przecież to można dowolnie rozbudowywać.... kupujesz sobie zestaw np. z 4 donicami, a potem możesz pojedyncze donice dokupić (albo podwójne przy easy2grow) i rozbudowywać teoretycznie w nieskończoność.

Tylko czym więcej donic tym większy powinien być zbiornik i większa średnica głównej rury.

Poczytać:

https://www.autopot.co.uk/
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,471
Odznaki
3
Tylko jest też problem, że moja woda jest bardzo twarda i kamień też tam się osadza strasznie. Już kilka razy to czyściłem a za 3-4 dni juz nie leci z wężyka. Wywalone mam na taką zabawę (nie mam nerwów i czasu), żeby to sprawdzać i kontrolować.

ps. ty masz autopoty zadowolony jesteś ?
 
F

fazogastor

Guest
Jak masz taką wodę to przykro, bo będziesz miał problemy także przy autopot. To system o wiele prostszy od pompy elektrycznej, rurki są grubsze, ale i tak moim zdaniem Ci się po pewnym czasie zatka przy takiej wodzie :(

Obawiam się, że przydałby Ci się filtr osmozy odwróconej, takie tanie za 200 zł robią około 10 litrów czyściutkiej i mięciutkiej wody RO na godzinę. Tylko gdybyś się zdecydował, to polecam nie używać 100% tylko 80-90% a resztę uzupełniać nawet tą złą wodą - chodzi m.in. o stabilność PH.

aha no i woda to życie dla roślin - od jej jakości i właściwości dużo zależy, kto wie czy woda RO nie zrobiłaby Ci dobrych wyników w uprawie sama z siebie, zastępując tą twardą wodę.
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
ps. ty masz autopoty zadowolony jesteś ?


Ja akurat mam i polecam, oszczędzasz mnóstwo czasu. Wlewam wodę, jak ubywa to dolewam a co około 10 dni wlewam calość świeżej, tak dla mojego spokoju. Dużo jeszcze zależy od nawozów.

Maxymalną oszczędność daje bogato nawożone podłoże organiczne i do zbiornika sama czysta woda.
 
F

fazogastor

Guest
Do zbiornika nie lać nawozów organiczych i będzie wszystko ok. Tutaj trzeba uważać, np. niektóre boostery które stosuje się w nawożeniu mineralnym są organiczne i nie można ich wlewać do zbiornika, bo po 2 dniach będzie w środku gnijący syf.
 
F

fazogastor

Guest
No to przyjemnej zabawy :) Aha - ostatnio odkryłem, że kulki ceramiczne canny (keramzyt też może dać radę) są o wiele lepszym dodatkiem niż perlit, polecam jak będziesz robił mieszankę. I zrób jakąś fotorelkę :)
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
Tez biore teraz clay peblles od canny.Moj mix do autopotu to perlit, clay pebbles, koko, ziemia.Musi byc baaardzo luzne medium.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół