nasiona marihuany

Palacze marihuany moga lepiej widziec po ciemku?

Wyszukiwarka Forumowa:

Purple Haze

#Psychedelic renegade#
Weteran
Rejestracja
Wrz 29, 2014
Postów
1,301
Buchów
5
Ostatnie badania dowodzą, że kijanki znajdujące się pod wpływem marihuany, lepiej dzięki temu widzą w ciemności. Takie rewelacje mogliśmy wyczytać na łamach dziennika naukowego eLife. Jak do tej pory nie znaleziono żadnych dowodów świadczących, że podobnie dzieje się w przypadku ludzi, jednak nie jest to wykluczone. Marihuana zawiera składniki – takie jak THC – które wiążą się z receptorami kannabinoidowymi w mózgu, co z kolei skutkuje całą gamą efektów, które są doskonale znane regularnym palaczom marihuany. Wśród tych receptorów znajduje się także ten znany pod nazwą CB1. Co jednak najciekawsze w ludzkiej siatkówce oka receptory CB1 również są obecne w całkiem sporej liczbie. Sugeruje to, że marihuana może w jakiś sposób wpływać na nasz wzrok. Skąd jednak wnioski na temat kijanek? Aby się tego dowiedzieć, badacze przeprowadzili mały eksperyment. Do gałki ocznej płazów wstrzyknięto niewielką ilość syntetycznych kannabinoidów. Następnie użyto specjalnych elektrod, aby zbadać aktywność neuronów siatkówki – komórek zwojowych siatkówki (RGC). Odczyt wykazał wyraźny skok aktywność RGC po wstrzyknięciu kannabinoidów, co świadczy o tym, że aktywowanie CB1 zwiększa wrażliwość tych konkretnych komórek. Aby się upewnić, zespół umieścił kijanki w szalce Petriego w towarzystwie czarnych kropek, które miały pełnić rolę potencjalnych drapieżników, których kijanki miały unikać. W bardzo niewielkim świetle kijanki, którym podano kannabinoidy, okazały się znacznie lepsze w unikaniu wirtualnego zagrożenia. Ich wzrok stał się więc dużo bardziej wrażliwy na światło. W wyjaśnieniu naukowcy tłumaczą, że podanie kannabinoidów poskutkowało inhibicją białka zwanego NKCC1, które odpowiedzialne jest za transport chloru, potasu oraz jonów sodu przez błonę neuronalną. Zablokowanie aktywności tego transportera zaowocowało zmniejszeniem liczby negatywnie naładowanych jonów chloru wewnątrz neuronu, co doprowadziło do hiperpolaryzacji błony komórkowej, a co za tym idzie wzrostu aktywności elektrycznej. Oczywiście trzeba przeprowadzić dużo dodatkowych badań aby dowieść, że marihuana wywołuje podobne efekty u ludzi. Materiał ten dostarcza jednak ciekawego tematu do przemyśleń i rzuca nowe światło na możliwości, jakie niesie z sobą wykorzystanie konopi w medycynie.

tekst pochodzi ze strony http://wiedzoholik.pl/palacze-marihuany-moga-lepiej-widziec-po-ciemku/
 

Łodyga2

stuck on the trip
Rejestracja
Wrz 26, 2015
Postów
594
Buchów
4
chu*a prawda, ostanio najarany po ciemku szedłem to jak przypie****iłem prezesem o kant nogi od kanapy to aż paznokieć pękł mi na pół, a miałem świeżo obcięty.
 

kamilthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 26, 2014
Postów
637
Buchów
2
ja już kiedyś zauważyłem że gdy palę regularnie zioło to mam trochę lepszy wzrok niż jak jestem na detoksie. Różnice są niewielkie i nie mówię tutaj o zmroku tylko normalnie w dzień. Mój dziadek palił zawsze duzo papierosów i gdy chciał rzucić palenie zaczął tracić wzrok gdy zaczął palić od nowa sytuacja wróciła do normy. Lekarz mówił że jest to normalne.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Po grzybach i kwasie najlepiej się widzi w nocy, kolory żywsze niż w dzień :)
 
Z

Zenon

Guest
Całe grono testów ustawia się w kolejce...

Co do fajek to nie wolno rzucać z dnia na dzień a stopniowo zmniejszać ilość wypalanych papiersów na dzien ;D Inaczej może być kuku i po kilku tygodniach będziesz miał ostatnia drogę 2m pod ziemię ;D I co najlepsze też to słyszałem od lekarza :p
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Też słyszałem, że niby jak się już od chu*a lat jara szlugi to po rzuceniu można mieć problemy z sercem, zawały itepe.

Co do wzroku to jestem krótkowidzem (noszę okulary) i często po buchu widzę lepiej, ale nie jest to regułą.
 

Purple Haze

#Psychedelic renegade#
Weteran
Rejestracja
Wrz 29, 2014
Postów
1,301
Buchów
5
O tak i po szalwi tez sie wzrok poprawia :lol3:
No to czekamy na testy na ludziach, chetni sa ^^
 

Morninsta

Banned
Rejestracja
Lip 14, 2016
Postów
1,365
Buchów
1
coś w tym prawdy może być ale - w nocy w polu w piz*u po za cywilizacją - w świetle hps'a w mieście to nawet butów dobrze nie widzę.
gdzieś 20 minut wzrok się przyzwyczai do ciemności w polu i można śmigać jak z noktowizią jeśli są odpowiednie warunki atmosferyczne.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół