nasiona marihuany

[Psylocybin Cubensis] B+uprawa pf tek 1 raz

Wyszukiwarka Forumowa:

Kosiarki8

Well-known member
Rejestracja
Lis 15, 2015
Postów
106
Buchów
0
Witam :)
Jest to moja pierwsza uprawa cubensis . Postaram sie wszystko opisac co robilem itp .

To zaczynamy ;0 posiadam 3 odmianki cubensis . Narazie wysadzilem tylko 1 (B+) na testa . To sa odmiany jakie mam . zakupilem na internecie z zaufanej strony


Wszystko robilem jak w poradnikach. Czytalem duzo , ogladalem duzo tutaj na forum i tak poglebialem i poglebiam wiedze :). To tak proporcje jakie uzylem sa uniwersalne (make sam mielilem nie za doklanie ale jest ok) 2;1;1 , sterylizowalem 1h ,zaszczepilem 2 kubki po ok 330ml, na 1 poszlo 4ml zarodnikow i wrazie nie powodzenia zaszczepilem 100ml miodu tymi 2 ml zarodnikow jakie mi zostalo w sumie kazda fiolka ma 10ml . no i miodek wyglada tak


Zdjec z sterylizacji i jak szczepilem nie posiadam nie stety. Wszystko odpoczywa w 27 stopniach ;0 a to moj sprzecik :)


wszystko sterylizowalem dokladnie takim specyfikem


Przejdzmy do rzeczy

2 kubki juz prawie cale zkolonizowane

wszystko mysle ze idzie dobrze czekam na mile i dobre porady jak i z***ki :)

i jeszcze na koniec pytanko te ciastko ma tak pomaranczowawy kolorek


Co do tamtych odmian to mysle ze na dniach startuje z nastepna odmiana + miodek jaki zrobilem . Pozdrawiam i Zapraszam
 

Kosiarki8

Well-known member
Rejestracja
Lis 15, 2015
Postów
106
Buchów
0
Witam po małej przerwie. I zacznę następująco myślę że zrobiłem mały błąd. Gdyż szklanki prawie całe przerosła tylko miejscami nie . Postanowiłem obrócić kubki do góry nogami no i grzywnie nie kolonozowala za bardzo . Po jakimś tyg odwróciłem z powrotem gdyż nie dało to żadnego efektu . 1 ciastko przerosło tylko nie chce pinowac już 4 dzień czekam i nic . A 1 kubek dalej leży i tu moje pytanie . Proszę o odpowiedź


W tym miejscu nie chce przerastac nie mam pojęcia czemu . Może z tego powodu że ruszyłem. I zdjęcie z dołu




I jeszcze tak . Posiadam 3 tacki robię mały experiment;) zaszczepiony z ryżem i wermem. No i 3 dni temu zaszczepione zostały 2 słoiki z miodem PES amazonian i Cambodian. I jeszcze z ostatniej strzykawki z miodu b+ zaszczepione zostały 2 słoiki z kukurydza i ładnie przerastają. Postaram się wrzucić więcej zdjęć jak to wszystko wygląda u mnie . Proszę o jakieś opinie lub rady . Co zrobić z tym ciastkiem czekać jeszcze czy wyjąć?
 

tokutango

Well-known member
Rejestracja
Maj 15, 2012
Postów
56
Buchów
0
Z ciastkiem ja bym poczekal, wyglada lekko podejrzanie ale jesli wszystko bedzie ok to powinno przerosnac do konca i nie powinno wejsc jakies zakazenie w tym stadium, a jesli cos jest nie tak to za te pare dni zakazenie sie rozwinie i watpliwosci sie rozwieja. Masz fajnie wszystko ogarniete to nie ma co sie pier***ic w ciastka, rob efekt rez z pozna okrywa i wy***ane miej. Plus przy rezie byl by taki ze jak cos zamuli przy kolonizacji mozna wstrzasnac i czesto daje to niezlego kopa dla grzybni.
 

Kosiarki8

Well-known member
Rejestracja
Lis 15, 2015
Postów
106
Buchów
0
Mały update:)

Więc tak jestem zadowolony jak i zamartwiony zaraz dowiecie się ocb .
Ciastko które nie pinowało zaczęło pinowac . Ale po tym jak przeplukalem je wodą . I właśnie zrobiło sie z góry takie sine .


A tutaj piny z tego ciastka


I tak jak pisałem mam 2 słoiki ładnie kolonizuja i 2 odmiany na miodzie Cambodian ładnie robi meduzy a pes amazonian nie zabrdzo może coś zrobiłem nie tak dziś przemieszalem ten sloik no i zobaczymy . Wszystko wygląda tak


I taki małe doświadczenie:D 3 takie tacki z wermem i ryżem skolonizowane w 60% zobaczymy co z tego będzie:)


---------- Post Zaktualizowany 12:17 ---------- Data pierwszego postu 12:13 ----------

Z ciastkiem ja bym poczekal, wyglada lekko podejrzanie ale jesli wszystko bedzie ok to powinno przerosnac do konca i nie powinno wejsc jakies zakazenie w tym stadium, a jesli cos jest nie tak to za te pare dni zakazenie sie rozwinie i watpliwosci sie rozwieja. Masz fajnie wszystko ogarniete to nie ma co sie pier***ic w ciastka, rob efekt rez z pozna okrywa i wy***ane miej. Plus przy rezie byl by taki ze jak cos zamuli przy kolonizacji mozna wstrzasnac i czesto daje to niezlego kopa dla grzybni.

Trochę nie rozumie o jakiej metodzie mówisz. I dzięki za pomoc i porady :) a co do tego ciastka to dziś poszło do terrarium nie przerosniete. Zauważyłem że w terrarium ładnie jeszcze ciaho przerasta bo wcześniejszych obserwacjach :spalony:
 

Kosiarki8

Well-known member
Rejestracja
Lis 15, 2015
Postów
106
Buchów
0
Mały up
Widać że już mało fachowców śledzi dział związany z grzybami :| zastanawia mnie ten kolor ale gdzies doczytałem że to tak się robi jak się dotknie albo kontakt z wodą więc poczekam na jakąś odpowiedź sensowną . Jak narazie grzybki ładnie lecą do góry:) Moim celem jest wyhodować z każdej odmiany po 10g suszu i zrobienie odcisku;) a grzybki mają się tak

I zdjęcie z dziś


I jestem też ciekawy jednej rzeczy co do sloikow z kukurydza . To jak cała z kolonizuje to na tacki jakąś okrywa i koniec ? Pozdrawiam grzybiarzy :spalony:<rotfl>
 

Kosiarki8

Well-known member
Rejestracja
Lis 15, 2015
Postów
106
Buchów
0
I kolejny up moi drodzy :)
Więc doczekałem się małych zbiorów i 2 ciastko już ładnie pinuje :joker:

A tak to wygląda


I tutaj nowe piny


1 ciastko które namoczylem postanowiłem wyrzucić gdyż po namoczeniu dziwnie pachnialo . Pozdrawiam i zapraszam
 

Kosiarki8

Well-known member
Rejestracja
Lis 15, 2015
Postów
106
Buchów
0
Pokaż foty jak Ci rosną grzybki w terrarium, ja nie mogę się doczekać aż moje zaczną pinować :)
Gratuluję zbioru! Może mały, ale zawsze to coś. Były już testy? ;D

Witam . Nie mam zdjęć już tylko te co widać:| miałem taki problem że po 1 zbiorze z ciastek po namoczeniu bardzo dziwnie pachnialo i postanowiłem wywalić. A mój drogi zbiór troszkę większy 2 grzyby ale duzo wieksze niż tamten myślę że dziś mi dojdzie waga to postaram się podać w gramach. Tak było test ale jednak zdecydowanie za mała dawka tylko dobry humor i fajne kolorki :spalony:
A tak poza tym to w terrarium już mam 2 tacki z kukurydzy na jednej już ładnie widać białe hmurki:D zobaczymy jak bd na kukurydzy . Pozdrawiam :) i czekam na twoje rezultaty
 

Kosiarki8

Well-known member
Rejestracja
Lis 15, 2015
Postów
106
Buchów
0
WITAM GRZYBIARZY <lol> [UP]

Wrzucam zdjęcie suszu z 1 ciastka które dało tylko 1 rzut pisałem czemu wcześniej. mało ale wydaje mi się że jest na dobrą porcje . Grzybki ładnie leżały sobie tydzień w ciepłym miejscu no i wygląda to tak .


Jak up to up :)

Zrobiłem 2 tacki z kukurydzy . Na jedną dałem tylko sam torf a na drugą torf z wermikulitem. 1 tacked dałem do owocnikowania wczoraj ta z torfem a druga tacka z okrywa werm i torf dam jej jeszcze 2 dni . I wrzucę zdjęcie jak narazie tylko jednego w końcu wyjetego ładnie przerosnietego "ciastka" które pokazywałem wcześniej 3 takie pojemniki 2 pozostałe kolonizuja bardzo długo gdyż mają dużą powierzchnie . Wszystko jest w terrarium warunki odpowiednie i czekam na 1 piny z 1 tacki z kukurydzy no i z tego ciastka :) a wygląda to tak





Pierwsza tacka to kukurydza z okrywa z torfu






A tutaj te w sumie ciasto a nie ciastko :D






Tutaj druga tacka z kukurydza i z okrywa torf i werm daje jej 2 dni 3 dni i do owocnikowania .






Tak wygląda wszystko pięknie w terrarium;)


Aha i zapomniał bym na koniec dodać zanim zrobiłem te tacki to zrobiłem 2 nowe słoiki w razie nie powodzenia z kukurydza i ładnie złapaly i sobie kolonizuja . No i myślę że za niedługo poleci nowa odmianka myślę nad tym PES Amazonian podobno trudna w uprawie i krążyły plotki że najmocniejszy cubensis x coś tam nie pamiętam gdyż miała to być krzyżówka 2 odmiany grzybów halucynogennych ale podobno mit ale opinie opinią<peace>
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Kosiarki8

Well-known member
Rejestracja
Lis 15, 2015
Postów
106
Buchów
0
Witam kolegów po fachu :)
Więc tak trochę jestem zadowolony no a trochę nie . To zaczynamy 2 tacki które miałem została tylko 1 torf nie nadaje się wg mnie albo źle przygotowałem. No a druga tacka verm + torf no daje rade zobaczycie sami . No i jeszcze co do ciastka które miałem to nie dało grzybów więc akurat tak się złożyło że pozostałe 2 niestety po długim czasie przerosły wkoncu :eek: i poszły wszystkie 3 do wody na 12 h i bez okryw do Boxa i ładnie wszystko myślę że idzie do przodu

Tak pięknie wygląda wszystko o jeszcze ciastko które miało iść na straty a jednak okazało się zdrowe :) zdjęcie z przed 2 dni



A tutaj ładnie ta tacka zdjęcie z dziś
 

Absolem

New member
Rejestracja
Lis 5, 2016
Postów
3
Buchów
0
Siemano, bardzo ładna fotorelka napewno będe zaglądał. A mam jeszcze pytanko jak namaczasz tacki? Całe je normalnie wsadzasz/zalewasz wodą na jakiś czas ? czy jak to wygląda. Nie są później za bardzo wodnite jak nie masz dziurek w tacce ? Przedstawisz jakos temat, byłym wdzięczny ;)
 

Kosiarki8

Well-known member
Rejestracja
Lis 15, 2015
Postów
106
Buchów
0
Siema . Fajnie by było jak by ktoś bardziej doswiadczony się wypowiedział. Jest to moja 1 uprawa i narazie działam na zasadzie prób i błędów. A jeśli chodzi o tą tacke z kukurydzy to jest to dopiero 1 rzut więc też nie wiem za bardzo jak . Ale jak zbiorę coś wykaninuje no i zobaczymy efekty :) od tego jest te forum

---------- Post Zaktualizowany 05-12-2016 01:10 ---------- Data pierwszego postu 04-12-2016 19:58 ----------

Jeszcze Male edit :) na ten moment wygląda to tak .
 
Ostatnia edycja:

#1#

wtf
Rejestracja
Cze 27, 2016
Postów
296
Buchów
1
eeno fajnie to u Ciebie wyglada! u mnie spowolnila kolonizacja po potrzasaniu sloikami z czesciowo skolonizownaym substratem.:/ czy to normalne? chyba dokupie grow kita bo juz sie nie moge doczekac ..:)
 

Kosiarki8

Well-known member
Rejestracja
Lis 15, 2015
Postów
106
Buchów
0
U mnie po potrzasaniu dostało ładnego kopa . Nie wiem czemu u cb zamula. Ja jak narazie jestem bardzo zadowolony z kukurydzy . Sam widzisz :) ale jeszcze nie mówię hop bo 1 ciastko pokazało bardzo dużo pinów. Zobaczymy za kilka dni . Jak narazie grzybki się susza a tacki jeszcze nie zalewalem bo miała dużo małych pinów jeszcze poczekam . Jak nie bd rosnąć to pod wodę:)
 

Kosiarki8

Well-known member
Rejestracja
Lis 15, 2015
Postów
106
Buchów
0
Witam wszystkich mały UP .
Na razie z tej tacki zebrałem 4g grzybów;) i teraz tak tacka poleciała pod wodę na 12 . Wczoraj rano wyjęte i wyłożona z powrotem do Boxa no i zobaczycie efekty :) . Nie ma co dużo gadać wszystko idzie dobrze . Te 3 duże ciastka jeszcze jak by przerastają albo im się nie chce bo pinów nie widać.


Więc czas na jakieś foty :)
1 leci tacka z kuku. Wczoraj rano włożona do Boxa po namoczeniu 12h


No i teraz jestem mega zaskoczony tego ciastka zobaczcie sami :)



I na koniec domek grzybowy :spalony:


Mam już porobione odciski jestem zadowolony gdyż to co kupiłem tak jak by się zwróciło gdyż mam 5 printow małych bo grzybki Noe za duże ale jest ;) no i jak narazie kupiłem next kukurydzę no i trzeba będzie zaczynać z nową odmiana :) pozdro grzybiarze :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół