nasiona marihuany

Suszarka outdoor

Wyszukiwarka Forumowa:

XXY

Well-known member
Rejestracja
Cze 5, 2012
Postów
93
Buchów
36
Cześć!
Zbudowle juz 1 mała suszarkę która zdała egzamin w sierpniu ;)
Teraz zamierzam zbudowac dużą suszarkę z namiotu 2/3 osobowego.

A więc jak wyżej wspominałem zamierzam kupić namiot 2/3 osobowy, wyłożyć podłogę gruba folia. Następnie po całości od wewnątrz podkleic 2 warstwami kartonu.
Cały namiot bd dodatkowo obłożony folia.
W namiocie bd 1 otwór z wentylatorem wylotowym. Dodatkowo wewnątrz będzie 1 wentylator mieszający (zasilane z akumulatora samochodowego) i 10 worków pochłaniających wilgoć (2,5kg).
Myślałem tez nad zniczem lub zniczamu które bd dawały ciepło. Widziałem w markecie takie co pala się po 5 dni


Co o tym myślicie o tym projekcie czy przy takiej pogodzie w polowie października to zda egzamin?
 

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,401
Pomysł ciekawy. W słoneczne dni mógłby wypalić, gorzej jakby np. padało przez tydzień i 100% zachmurzenie, wtedy może być lipa. Ja bym zrezygnował ze zniczy - ryzyko pożaru. Jak zrealizujesz ten pomysł to daj znać jak się spisał.
 

kamilthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 26, 2014
Postów
637
Buchów
2
Orientuje się ktoś czy takie pochłaniacze są jednorazowe? Czy można je później wysuszyć i użyć ponownie? Na przyszły rok też będę musiał na aucie suszyć
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Az tak dużo materiału masz ? A moze dasz rade na trzy dni wylaczyc samochód z użytku ? Wyglądasz bagażnik kartonami ( ja rozlozylem poszewke stara od kołdry) walisz tam warstwę ryżu, na to ukladasz topy, i przysypujesz ryzem... Po dwóch dniach mozesz wymienić ryz, mi w 5 dni wyschlo wszystko na maks możliwości... Moj samochód nie stacjonuje w garażu :p uważam, ze ryz to hit tego sezonu outdoor, jezdli chodzi o suszenie xD tani, dostępny wszędzie, nie zwraca nikogo uwagi, i wfhlania zapach marihuany, po wszystko ryz wyrzucisz do kosza a jesli ktos zapyta dlaczego... Wysypal ske na podłogę ...
 

Purple Haze

#Psychedelic renegade#
Weteran
Rejestracja
Wrz 29, 2014
Postów
1,301
Buchów
5
hahahahh, ryz hitem tego sezonu outdoor :sunny: niezly kwiatek z Ciebie. Masz fure a boisz sie mamusi ? :) Wez skoncz dawac takie dabilne rady, tak mozna tylko z***ac zapach i smak a na dodatek jak to za duzo polezy w tym ryzu to zgnije. Bezsensu lepiej pomyslec nad normalna miejscowka z ciemnia i przewiewem. To ze ktos ma cykora/przypal i nie potrafi zapewnic miejsca sobie do suszenia normalnego i dziaduje nie znaczy ze musi w to ladowac innych i pisac durne rekomendacje :yeahh:


p.s to juz kolega w 1 poscie jak na sierpien mial wmiare fajny pomysl, widac ze mysli ;)
 

XXY

Well-known member
Rejestracja
Cze 5, 2012
Postów
93
Buchów
36
Pochłaniacze wilgoci są jednorazowe.
Chce podsuszyc kwiaty przed transportem do domu, bo jak wiadomo pierwsze dni bije najbardziej, a do domu mam 25km ;/
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
hahahahh, ryz hitem tego sezonu outdoor :sunny: niezly kwiatek z Ciebie. Masz fure a boisz sie mamusi ? :) Wez skoncz dawac takie dabilne rady, tak mozna tylko z***ac zapach i smak a na dodatek jak to za duzo polezy w tym ryzu to zgnije. Bezsensu lepiej pomyslec nad normalna miejscowka z ciemnia i przewiewem. To ze ktos ma cykora/przypal i nie potrafi zapewnic miejsca sobie do suszenia normalnego i dziaduje nie znaczy ze musi w to ladowac innych i pisac durne rekomendacje :yeahh:


p.s to juz kolega w 1 poscie jak na sierpien mial wmiare fajny pomysl, widac ze mysli ;)

Nie mamusia jest problemem, moze mam dzieci ? Moze często odwiedzają mnie znajomi ? A moze mieszkam w kawalerce? Moze mam współlokatorów? Nie wiesz jak jest naprawde i powtórzę po raz kolejny: Jak nie próbowałeś i nie wiesz jaka jest prawda to nie wypowiadaj się w tym temacie, purpurowy :)
Ryz jest swietna alternatywą dla suszenia zioła po za domem ogrzewaniem i dostępem do prądu.
Nie każdy moze tak jak wy i was o zdanie nikt nie pyta. Nie widzę tam pytania jak wysuszyć zioło w domu ... Ktos szuka pomocy, jak wysuszyć na oucie to dostaje odpowiedzi... Prędzej ci zioło zgnije w tym namiocie do którego wentylator będzie wdmuchiwał wilgotne powietrze, przeciez w trzy sekundy pochłaniacze nie oczyszcza go z wilgoci a po trzech sekundach mniej więcej to samo powietrze juz z namiotu wyleci... Ruch powietrza będzie, ale czy suchego ? Na pewno nie... Śmieszy mnie wasze podejście, jak chcecie sobie modowac i usuwać tematy to róbcie to śmiało ale proszę. Jak sie nie znasz nie probowales i nie masz takich problemów to nie neguj zdania kogoś kto próbuje pomóc...
Wy macie swoje sposoby na suszenie ale o nie nikt nie pyta.
Ja opisalem jak wysuszyłem mojego pierwszego outa, i uważam , ze jest to odpowiedz na jego problemy. A skoro juz twierdzisz, ze w ryżu zgnije to uzasadnij DLACZEGO a nie bo tak i ch*j :p

---------- Post Zaktualizowany 12:51 ---------- Data pierwszego postu 12:47 ----------

To psucie smaku i zapachu jest jakieś udowodnione?

Zapach owszem, slaby po takim suszeniu.
Jak suche wsadzisz do swoja i poddasz curringowi to powinno pachnieć ładnie.
Wiesz jak pachnie świeży, mokry kwiatek... Jak popakujesz to np do słoików z ryżem i wsadzisz do łóżka to nie powinno byc nic czuć po kilku godzinach ;)
 

Arsenio Hall

White Pride
Weteran
Rejestracja
Cze 9, 2009
Postów
2,537
Buchów
1
obierz łodygi z kwiatów usun wieksze liscie i w mocnym scisku w***aj kwiaty do worka o***aj tasmą i tak kilka razy np w 3 worki i po zapachu
 

XXY

Well-known member
Rejestracja
Cze 5, 2012
Postów
93
Buchów
36
Pisałem kolego ze wentylator bd wentylatorem WYLOTOWYM.
Dodatkowo chce dac jakąś pończoche lub materiał.
A co do zapachu nie chce żeby pachniało również w domu. Dlatego chcę podsuszyc przez max 3 dni w namiocie
 

Kanabisowy

Well-known member
Rejestracja
Lis 22, 2014
Postów
73
Buchów
1
Ryż jest spoko, sam tak daje na pierwsze 3 dni kiedy to zioło najbardziej czuć. Zioło z ryżem do kartonu, karton do wora, nic nie gnije, po trzech dniach wyjmuje i susze normalnie.U mnie zioło jakoś nie traci w ten sposób zapachu.
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Pisałem kolego ze wentylator bd wentylatorem WYLOTOWYM.
Dodatkowo chce dac jakąś pończoche lub materiał.
A co do zapachu nie chce żeby pachniało również w domu. Dlatego chcę podsuszyc przez max 3 dni w namiocie
No okay, analogicznie jesli powietrze będzie wylatywać z namiotu to musi tam tez wlatywać, nie ma ultra szczelnych namiotów dlla ludzi bo by sie w środku po dusili. Moze lepiej zamontowac wtłaczający powietrze do filtra w ktorym będzie cos mega higroskopijnego... Wtedy na pewno powietrze będzie suchsze... Ale moim zdaniem jak upierasz się przy namiocie to lepiej bylo by stworzyćszczelny pojemnik, w ktorym powietrze by kursowało, zbierali wilgoc z topow i oddawalo ja do pochlaniaczy... Powietrze nie musi być zwierzę, musi być suche... Tak czy siak zrobisz jak uznasz za słuszne ;)
Tip. Jak wsadzisz topy do ryżu to możesz to trzymać w domu i nic nie będzie czuć ;) oczywiście jesli szczelnie to zamkniesz :D
J.w ryz jest spoko

---------- Post Zaktualizowany 13:46 ---------- Data pierwszego postu 13:44 ----------

Kanabisowy ! Bo ty jesteś inny.u hejza zioło traci zapach, smak, moc, i moze nawet materię...
 

XXY

Well-known member
Rejestracja
Cze 5, 2012
Postów
93
Buchów
36
Mam 1kg ryżu i 2.5kg pochłaniacz wilgoci. Wypatrżyłem juz namiot 2 osobowy. ***ne dziore w dzwiach i wsadze wentylator tak by wyciągał ze środka powietrze. Otwór będzie nad daszkiem i zasłonięty pończocha.

Nadal zastanawiam się nad zniczem z dekielkiem metalowym który by podtrzymywal temperaturę.

Obecnie mały namiot (różowy zamek ksieżniczki) stoi od wczoraj z 2 zniczamu odpalonymi w środku :D ciekawe czy "wypaliło) :D

Namiot niemal całkowicie pokryty folia termo Hood od dołu i od gory
 

Purple Haze

#Psychedelic renegade#
Weteran
Rejestracja
Wrz 29, 2014
Postów
1,301
Buchów
5
AAaa odebrales to jak atak. Nie mowie ze pomysl byl debilny bo byl... jakis, ale nazwanie go hitem sezonu to jest przesada.. Jak nie chcesz zeby smierdzialo podczas transportu to sa takie duze szczelne pojemniki hermetyczne
ewentualnie duze dillbagi ale bys musial uwazac zeby ci to tam sie zkislo...

p.s ja to zwykly user jestem wiec na pewno nic Ci nie usunolem <joint>


Andzej Duda wstydu szczedz....

aa zreszta to tylko sort z outa, ja jestem nauczony minimalizowac przypal, jak juz wladuje sie z sortem do auta to znikam w moment. Nie ma opcji stac zaparkowanym z krzakami... Suszyc w aucie? ile to bedziecie wietrzyc miesiac?
Po co wtlaczac powietrze do tego namiotu skoro mozna zrobic tylko mieszajace i wylot?
Ale sobie problemy robicie ;)
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół