nasiona marihuany

Półautomat GGS - kilka pytań

Wyszukiwarka Forumowa:

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
Cześć ! :)
Posiadam nasionko od grzecha i jest to półautomat Guerilla grape x Blueberry i odnośnie tego mam kilka pytań:
1. Półautomat - mógłbym poprosić o więcej szczegółów odnośnie samego nazewnictwa? Czego mam się spodziewać? Autofloweringu? Słyszałem dwie wersje źe jest to szybsza sezonówka którą trzeba przełączyć na FLO i że jest to dłuźej dojrzewający automat czyli będzie to roślina fotoobojętna. Coś pomyliłem?

2. Co powinienem wiedziec o pólautomatach? Czym te rośliny różnią się od zwykłych sezonówek lub automatów?

3. Zamierzam wsadzić tego półautomata do sezonówek maui waui oraz orange bud'a - wg mnie przeciwwskazań nie ma ale wolę sie dopytać czy nie będzie problemu.

4. Czy ten blueberry dojrzeje mi do sylwka? Na maui wowie i o' buda nie mam co liczyć ale może udałoby się z tym półautomatem..?
Jeśli temat zbajduje się w złym miejscu to proszę o przeniesienie, z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam :)
 

Purple Haze

#Psychedelic renegade#
Weteran
Rejestracja
Wrz 29, 2014
Postów
1,301
Buchów
5
Z tego co pamietam pytalem chyba kiedys Bebooka o to i paf rosnie jak sezonowka, tylko ma szybsza indukcje i szybciej na flo wskakuje, a w pol afach f2 masz 25% af w tej populacji.
 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
Czyli podsumowujac to kazde pafy nalezy traktowac jak zwykle pelnosezonowki ?
 

czarnuchthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2016
Postów
1,863
Buchów
2
Jeden fenotyp to rośliny dziedziczące pełne autokwitnienie, które wyglądają i rosną jak zwykłe odmiany automatyczne. Podobny jest wygląd roślin - jeden, rozbudowany kwiat główny z pomniejszymi satelitami kwiatów w około - ich smak i zapach. Dojrzewają po 60-70 dniach od momentu zasadzenia, są gotowe do zbiorów kiedy ich siostry i bracia nie pokazali jeszcze płci! Uprawiając rośliny pod lampami jeżeli stosujemy oświetlenie wegetatywne (18-24 godzin światła), fenotyp automatyczny pokazuje płci i pierwsze objawy kwitnienia już po 14-21 dniach. Liście mają kształt znany z odmian z przewagą Cannabis Ruderalis - bardzo charakterystyczne ząbkowanie i mniejsze liście o nieco innym układzie „palców".

Kolejnym fenotypem jest hybryda dziedzicząca mniej więcej po połowie cechy odmian auto i normalnych - wrażliwych na fotoperiod. Nie posiada on autokwitnienia, ale czas dojrzewania jest skrócony w porównaniu do odmiany The Pure. Struktura rośliny także się zmienia. Powiększeniu ulega główny kwiat, a ilość bocznych gałęzi jest mniejsza niż w oryginale. Kształt liści jest czymś pośrednim między odmianami auto z wyraźnymi wpływami Ruderalis i odmian wrażliwych na fotoperiod.


Fenotyp dziedziczący najwięcej z odmiany The Pure(Skunk#1). Widać wyraźnie więcej gałęzi bocznych i większe odległości między węzłowe. Odziedziczył także najsilniejszy z fenotypów zapach skunka jest on intensywny już podczas fazy wegetacji.
Ostatni fenotyp posiada większość cech odmiany The Pure. Czas kwitnienie jest nieznacznie skrócony (7-10 dni) i zachowana została wrażliwość na fotoperiod. Rośliny wyglądają bardzo podobnie do krzaków The Pure z większymi wariacjami w ich wysokości. Zmienił się nieco w tym fenotypie kształt liści. Wprawne oko dostrzeże domieszkę krwi Cannabis Ruderalis. Różnica jest trudna do opisania słowami, ale osoby, które widziały odmiany automatyczne na tle innych będą wiedziały co mam na myśli.

czyli w skrócie 3 fenotypy chybił trafił auto, paf czy sez. Oczywiście stabilne pafy zazwyczaj są pafami, choć też nie na 100%
 

Bebook

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 2, 2008
Postów
796
Buchów
2
w f1 crosa af z sezonem jest 100% sezonow, skroconych, z szybszym zatrybem. Krzyzując obojetnie jakie z tych pafow f1, dostaniemy kule f2 z 25% afami. Tak sie tworzy nowe afy. Purple dobrze gada
 

Kanabisowy

Well-known member
Rejestracja
Lis 22, 2014
Postów
73
Buchów
1
A jak dalej z wystepowaniem af% w kolejnych pokoleniach?Jak skrzyżuje pafa z pafem to w 3 pokoleniu też będzie 25% szans na af czy więcej?
 

Bebook

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 2, 2008
Postów
796
Buchów
2
jak z f2 wybierzesz dwa sezony i je skrzyzujesz, to w f3 beda same sezony itd, jak skrzyzujesz dwa afy z f2 to w f3 beda same afy, jak sez z afem to sie bedzie zachowywac jak polauto f1 czyli same sezy, dopiero w f4 beda zas te 25% osobnikow z pelnym af
 

Nakurwiamkopce

Well-known member
Rejestracja
Kwi 18, 2017
Postów
178
Buchów
1
Cześć! :D Chłopaki jestem zielony w temacie , a po tegorocznym sezonie mam kilka tysięcy kulek z tegorocznego outa,które powstały po zapyleniu przez samca af Sugar Haze od Bebook paf GGxAF47 od Grzesia, czyli SHx(GGxak47) chyba? Nasionka wyglądają i kiełkują jak te od chłopaków :D Nie mam pojęcia jakie to pokolenie i co z nich wyrośnie, wiem że na pewno będą reg. Pomożecie? Pozdro :spalony:


Edit: Dopiero zobaczyłem że post sprzed roku (dobre te ggxak47), ale chyba nie było sensu zakładania nowego tematu :spalony::spalony:

Edit2: Mam też pestki SHxJackHerer af od Bebook. Wiem, że wyrośnie 100%af reg z tych pestek. Jaki będzie wigor itd. i czy jest sens się do nich przykładać, planować z nimi outa? Wiadomo bez opieki i tak wysadzę, ale wtedy dowiem sie dopiero w lato :) to już wszystko :D :D
 
Ostatnia edycja:
H

HCT

Guest
mam kilka tysięcy kulek z tegorocznego outa,które powstały po zapyleniu przez samca af Sugar Haze od Bebook paf GGxAF47 od Grzesia, czyli SHx(GGxak47) chyba? Nasionka wyglądają i kiełkują jak te od chłopaków :D Nie mam pojęcia jakie to pokolenie i co z nich wyrośnie, wiem że na pewno będą reg. Pomożecie? Pozdro :spalony:


50% auto, 50% polauto
 
Ostatnia edycja:

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Daję wędkę, zamiast ryby, a Ty nią gardzisz. Obawiam się, że bez myślenia i chęci zdobywania wiedzy własnym sumptem, skromnie może Ci się in nie powieść, tak naprawdę.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół