nasiona marihuany

Półautomat GGS - kilka pytań

Wyszukiwarka Forumowa:

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Whut? Od kiedy w F1 allele recesywne i dominujace sa w stosunku 50/50???
 

thegustator

Chiński zwiadowca
Rejestracja
Wrz 23, 2014
Postów
163
Buchów
0
TNR™;1685691 napisał:
Whut? Od kiedy w F1 allele recesywne i dominujace sa w stosunku 50/50???

Od momentu zapłodnienia "półautomata" automatem lub odwrotnie :) W takim razie dlaczego w F1 nie może być 50/50 (oczywiście około 50) ? Jeśli się mylę napisz proszę gdzie.
Dodaje grafikę żeby było widać dokładnie
normal_Bez20tytulu.png
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Stary, na tym etapie rozmowy, to moze choc z prawami Mendla sie zapoznaj :)
 

thegustator

Chiński zwiadowca
Rejestracja
Wrz 23, 2014
Postów
163
Buchów
0
Nadal nie wiem gdzie jest błąd.
Odpowiesz na moje pytanie czy dalej bedziemy prowadzić rozmowe z której nic nie wyniknie?
Bo jak na razie to kolega zadający pytanie dalej nie wie co otrzyma,a ja dalej nie wiem gdzie popelnilem blad.
Więc jeśli wiesz to proszę odpowiedz.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Juz ci napisalem - zapoznaj sie z Mendlem. Cokolwiek bys nie krzyzowal, to w f1 bedzie 100% genow dominujacych, a AF jest recesywny, wiec jak mozesz w f1 miec ratio 50/50? Skad to wziales? Dal link, zrodlo, cokolwiek...
 

trufeel

Well-known member
Rejestracja
Maj 5, 2010
Postów
116
Buchów
63
@TNR dobrze Ci to wyjaśnił.
Zapyl, zbierz nasiona, z powstałych f1 otrzymasz rośliny z genem dominującym, czyli półautomaty.
Pokolenie f2 będzie miało osobniki mieszane...
W Wikipedii jest to łatwo wyjaśnione, sądzę że łatwiej się nie da.
Może jedynym wyjściem jest to, abyś spróbował otrzymać 50/50 przy f1 i nam to pokaż.
Pozdro
 

thegustator

Chiński zwiadowca
Rejestracja
Wrz 23, 2014
Postów
163
Buchów
0
Wszystko juz jasne:) Mój bład polegał na tym ze patrzylem na polautomat jak na heterozygote przy rodzicach. Tylko jakby tak było to Mendel nie sformułował by swoich praw {raz gen recesywny by sie ujawniał w F1(1 rodzic heterozygota) a raz nie (1rodzic homozygota dominujaca) przy krzyżowce z homozygotą recesywną}. Krzyżowke rozpisałem dobrze tyle że w f1 gen recesywny sie nie ujawnia. Stosunek 50/50 wystąpi dopiero w f3 u potomstwa które miało za rodziców Aa x aa. Mam nadzieje że zrozumiale i bez błędów to napisałem :D
[MENTION=29851]trufeel[/MENTION] : Nie musze :D [MENTION=84684]Nak***iamkopce[/MENTION] ma takie nasiona więc może da znać co z nich wyrosło :)

Jeszcze wniosek mi sie fajny nasuwa:) Jesli cross sezonówki z auto powoduje ze szybciej zakwita to zapylenie tego półauto innym auto spowoduje ze jeszcze szybciej zaindukuje? Chyba jest taka możliwość i można skracać ile sie chce:) Pozdro
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół