nasiona marihuany

sadzenie w kukurydzy

Wyszukiwarka Forumowa:

SmiechNaSali

Active member
Rejestracja
Mar 26, 2016
Postów
39
Buchów
1
Witam Panowie. Jakie macie doświadczenia z sadzeniem w kukurydzy ? Szukam miejscówki na 2017, mieszkam na wsi , ale u mnie przewalone z konkretnym miejscem, mam w tym roku porządny spot, ale tylko na 2 krzaki, więcej tam nie zmieszcze z racji odpowiedniego nasłonecznienia. Musiałbym jechać w nieznane 15 km i tam już coś jest , ale nie chce tak daleko bo to trochę przypałowo jak dla mnie. Chciałbym własnie w kukurydzy posadzić bo dużo jest jej w moich terenach, ale nie wiem jak to się sprawdzi, na co uważać itp. Macie jakieś doświadczenia , sugestie ?
 
C

cabino

Guest
kukurydza jest lekko problematyczna jesli to nie twoje pole, jesli posiano ja na ziarno to prawie zawsze taka stoi dłuzej bo w zaleznosci od odmiany nawet i do konca pazdziernika a moze i dluzej, wiec troche czasu jest na zbiory, nawet sezony mogą się uwinąć, natomiast na kiszonke to juz sporo wczesniej bo zaczyna sie na początku wrzesnia a do tej pory to juz nie wszystko tak łatwo dojdzie, dobrze tez miec jakies info kiedy sąsiad planuje kosic.
inna sprawa to wysianie i pozniejszy oprysk przez rolnika, jak posadzisz za wczesnie czyli przed ostatnim opryskiem to moze sie sąsiad nadziac na twoje krzaki i samemu zjaraca to kiedy robi ostatni oprysk tez zalezy kiedy wysiał i jak rosną, napewno nie mozesz posadzic w polue przed ostatnim opryskiem.
Osobiscie na cudzym polu wrzucałem tylko AFy, w donicachi sobie dochodziły ale wrzucone były w takim momencie ze juz martwic sie nie musiałem ze bedzie jeszcze oprysk bo juz za duze były.
 

SmiechNaSali

Active member
Rejestracja
Mar 26, 2016
Postów
39
Buchów
1
Na drugi rok chciałbym posadzić same półautomaty, więc przed zbiorem kukurydzy spokojnie powinny się uwinąć.. co do oprysku.. hmm... nie wiem. kiedy ten oprysk ostatni leci, ale mogę je w glebę wsadzić w czerwcu, wtedy spokojnie powinno byc po ost oprysku.. Kukurydza wydaje mi się , że to fajna i w miare bezpieczna opcja na OUT (oczywiście w odpowiednich ilościach) ;P
 
C

cabino

Guest
no to mniej wiecej widac, jakos do 8 liscia max sie robi opryski wiec łatwo policzyc, jak rolnik nie za***any w akcji to mzoesz sobie policzyc :)
 

StrachU

Zalegizować Marihunaen !
Weteran
Rejestracja
Paź 11, 2015
Postów
682
Buchów
4
Z tą kukurydzą to może być różnie. Wielkie pola, takie jak kiedyś PGR-y obsiewały często są obstawiane przez myśliwych, bo dziki rozpie****ają plony, a koła łowieckie płacą za straty czy cuś na podobnej zasadzie.

Łatwo namierzyć taką miejscówkę z lotu ptaka przy większym poletku.
Ja tam wolę kitrać się w krzakach i wtopić w tło ;)
 

SmiechNaSali

Active member
Rejestracja
Mar 26, 2016
Postów
39
Buchów
1
Tych pól kukurydzianych trochę koło mnie jest, myśle, że byłoby w czym wybrać :p
Jakies 5 sztuk poł-auto myślisz, że byloby bardzo widoczne z gory ? Zawsze można rozrzucić.. tu 2 , tam 3 .. nie trzeba by było wtedy takie dużego kółka wydzierac :p
 
C

cabino

Guest
z gory to roznie bywa, wiesz jak to jest teraz nawet z dronami, napewno mniej nie bedzie sie tak rzucało w oczy ale ile dokładnie... rozrzuc kazda od siebie o pare metrow, napewno bedzie to mniej widoczne
 

Self

Active member
Rejestracja
Lut 22, 2016
Postów
28
Buchów
0
Z doświadczenia wiem że musisz widzieć kiedy koszą kuku. Miejscówka najlepsza jak pokombinujesz.
 

meko

Well-known member
Rejestracja
Gru 26, 2015
Postów
237
Buchów
0
albo koszą na kiszonke albo na ziarno


kuku.jpg
 

wwojtek019

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2017
Postów
48
Buchów
0
Czytałem w czasopismie dla myśliwych ze pewnien myśliwy zastrzelił osobę która zasadziła krzaczki myśląc ze to dzik.
 

kosiarz umysłów

Well-known member
Rejestracja
Lis 3, 2015
Postów
91
Buchów
0
Przede wszystkim musisz być pewien że kukurydza będzie na ziarno. Nie wszyscy pryskają po zasianiu, dla bezpieczeństwa potrzymaj sadzonki do początku czerwca i wdedy wchodzisz na pole. Parę seznów wstecz posadził parę krzaków koło słupa elektrycznego na środku pola, zazwyczaj jest tam trochę wolnej przestrzeni do zagospodarowania :) wiem że czasami elektrycy odwiedzają takie miejsca ale raczej na pewno nie wjadą tam gdy kukurydza będzie wysoka. Pozdro
 

Damiano123

Well-known member
Rejestracja
Lut 10, 2017
Postów
98
Buchów
0
A jak z opryskami kuku? Automaty sie zastanawiam czy nie posadzić tam? Jakosc gleby jest dobra?
 
C

cabino

Guest
poczytaj kiey sa robione opryski. AFy bezpieczniej bedzie napewno a co do gleby to zalezy od terenu ale raczej bedziesz musiał dac ziemi od siebie, ta z pola raczej bedzie lipna
 

Damiano123

Well-known member
Rejestracja
Lut 10, 2017
Postów
98
Buchów
0
A w zborzu? Pryskany jest?w polowie maja jak bym wysadzil to mysle ze auto wyrobi chce 50sztuk w***ac
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół